Apartman Balkon Dekorasyonu Uygulamalarında Yeni Trendler Apartman Balkon Dekorasyonu Uygulamalarında Yeni Trendler
Modern hayatın temposunda oradan oraya koştururken, nefes almanız ve hayata ufak bir mola vermeniz için kaçabileceğiniz yerlerden biri balkonlarınızdır. Evinizin balkonununu sadece çamaşır kurutmak... Apartman Balkon Dekorasyonu Uygulamalarında Yeni Trendler

Modern hayatın temposunda oradan oraya koştururken, nefes almanız ve hayata ufak bir mola vermeniz için kaçabileceğiniz yerlerden biri balkonlarınızdır. Evinizin balkonununu sadece çamaşır kurutmak amacıyla değil, kendinize dair dekoratif bir dinlenme köşesi yaratarak günlük stresinizden uzaklaşmak amacıyla kullanabilirsiniz. İster küçük, ister büyük olsun, evinizin balkonunu dilediğinizce dekore edip buranın keyfini çıkarabilirsiniz. Apartman balkon dekorasyonu yaparken kullabileceğiniz alanın boyutu çok önemli değildir. Balkonunuz küçükse üzülmenize gerek yok, günümüzde yapı marketlerde bile küçük balkonunuzu yerden tasarruf ederek güzelleştirecek mobilyalar mevcuttur. Örneğin ufak balkonunuzda duvara monte edilen açılıp kapanır masalardan kullanabilirsiniz. Mumluklarınızı ve sevdiğiniz objeleri yerleştirmek için duvara bir raf çakabilir, geniş oturma alanları yerine renkli tabureler tercih edebilirsiniz. Sevdiğiniz yeşil bitkilerin saksıları balkondaki kullanım alanınızı daraltıyorsa onları apartmanınızın balkon korkuluklara monte edilen saksı modelleri ile değiştirebilirsiniz. Böylece yeşilin güzelliğinden vazgeçmeden, hem balkonunuzda estetik bir görünüm yaratır hem de yerden tasarruf edersiniz.

apartman balkon dekorasyonu

Balkonunuzda Bitkiler ve Süslemeler

Balkonunuzda bitkilerin süslediği değişik saksıları kullanmak güzel bir fikirdir. Birbirinden farklı renk saksılar ve çiçekler tercih ederek renkli ve enerjinizi arttıran bir balkon yaratabilirsiniz. Eğer bahçeciliğe meraklıysanız ve balkonunuzda alanınız müsaitse kolayca yetişen biber, domates ve maydonoz gibi taze yeşillikleri saksılara dikebilir ve sebze yetiştirmenin keyfini apartman balkonunuzda çıkarabilirsiniz.

Balkonunuzu güzelleştirmek için renkli saksı ve çiçeklerin yanı sıra, değişik şekillerde tasarlanmış mumluklar, gaz lambaları ve duvar panoları tercih edebilirsiniz. Balkon duvarınızı da aynı evinizin iç mekan duvarları gibi çeşitli resim ve el sanat eserleriyle süsleyebilirsiniz. Burada bir okuma alanı oluşturmak isterseniz kullanmadığınız küçük bir sepeti gazetelik ve dergilik haline getirebilirsiniz.

Son dönemlerde yapılan apartman balkon dekorasyonu uygulamalarında, balkon zemininin ahşap kaplanması oldukça moda hale gelmiştir. Yapı malzemelerinde kullanılan teknoloji sayesinde, sudan, yağmurdan etkilenmeyen ahşap parkeler ve taşlar üretilmiştir. Balkon dekorasyonu yaparken bu tip bir zemin tercih etmek hem balkonunuzu daha sıcak bir görünüme kavuşturacak hem de size rahat bir kullanım sağlayacaktır. Eğer bütçenizi aşan seçenekleri değil, evinizdeki eşyaları kullanarak balkonunuzu güzelleştirme niyetindeyseniz balkonunuza sadece renkli bir kilim bile sermeniz buranın havasını değiştirecektir.

apartman balkon dekorasyonu

Oturma ve Yemek Bölümü

Balkonda, dışarıyı izleyerek yemek yemek çok keyiflidir. Sabah kahvenizi balkon masanızda yudumlayabilir veya güneş batarken şehri izleyebilirsiniz. Bunun için balkonunuzda, bu alanın ölçülerine uygun olarak şık bir masa sandalye takımı kullanabilir veya sadece ufak bir sehpa ve tabureler tercih edebilirsiniz. Apartman balkon dekorasyonu söz konusu olduğunda, kullanacağınız masa örtüsü, sandalye ve taburelerin minderleri, sandalyelere dekoratif olarak ekleyebileceğiniz yastıklar gibi tekstil ürünlerinin birbirini tamamlayacak şekilde görünmesi, balkonunuzda estetiği arttıracaktır.

Balkon dekorasyonunda mutlaka masa ve sandalyeler kullanmak zorunda değilsiniz. Oturma grubu olarak balkonunuzun boyutuna uygun ufak bir köşe koltuğu veya L şeklinde ahşap bank kullanabilirsiniz. Hem görselliği hem de rahatlığı arttırmak için dilediğiniz renklerde kırlentler ekleyebilirsiniz. Eğer el beceriniz varsa balkonunuzu kendi ellerinizle güzelleştirmeye girişebilirsiniz. Ahşap kasalar ve tahta platformlar kullanarak balkonunuza özel bir oturma köşesi tasarlayabilirsiniz. Üzerine dikeceğiniz büyük minderler ve çeşitli boyutta yastıklar ile burayı evinizin en güzel bölümü haline getirebilirsiniz.

Cam Balkon Kaplama Sistemleri ile Dört Mevsim Balkon Keyfi

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan cam balkon kaplama sistemleri ile apartman balkon dekorasyonu yapılabilir ve bu sayede balkondan hem yazın hem de kışın keyifle faydalanılabilir. Özel olarak üretilmiş, güneş ışınlarını kıran, soğuğu ve yağmuru geçirmeyen, ısı kaybını engelleyen camlar ile kaplanan balkonlarda dört mevsim kullanım şansı yakalanmış olur. Kış aylarında bile balkonunuzda sıcak çayınızı yudumlayarak kitap okuyabilir, misafirlerinizi burada ağırlayabilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • Mehmet Hayran

  17 Aralık 2016 #1 Author

  en mükemmel seçim cam balkon kaplama sistemleri

  Cevapla

 • Sema karacayli

  17 Aralık 2016 #2 Author

  Bence balkon özellikle yaz mevsiminde kişilerin en önemli yeridir dekor önemlidir ayricada çocuklar için güvenli de olmalıdır.bence cam balkon çok iyi bi fikir

  Cevapla

 • güllü balcı

  17 Aralık 2016 #3 Author

  çok beğendim teşekkürler

  Cevapla

 • Esra

  19 Aralık 2016 #4 Author

  Bilgilendirme çok güzel olmuş emeginize sağlık on numara gönderi teşekkürler

  Cevapla

 • muhammet

  19 Aralık 2016 #5 Author

  balkon dekorasyon iyi bir şeçim olacak

  Cevapla

 • Sibel Kutlu

  21 Aralık 2016 #6 Author

  Eveeet dogru cok begendim tesekkurler fikirleriniz icin faydali bir paylasim olmus

  Cevapla

 • fadime sürücü

  29 Ocak 2017 #7 Author

  balkon dekorasyonu ve şık tasaraımlar olmuş cok güzel

  Cevapla

 • pelin sürücü

  29 Ocak 2017 #8 Author

  balkonda yazın rahat etmek ve güzel manzara seyretmek icin harika tasarımlar

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Yatak Odası Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası mobilya seçimi özellikle gece konforunun yeterli derecede sağlanabilmesi açısından önemlidir. Huzurlu bir vakit geçirebileceğiniz ve gerektiğinde günlük streslerden...

Kapat