Bahçe Manzaranıza Odaklanabilir ve Sade Bir Dekorasyonun Keyfine Varabilirsiniz Bahçe Manzaranıza Odaklanabilir ve Sade Bir Dekorasyonun Keyfine Varabilirsiniz
Bahçe manzaraları evlere huzur katan ve yoğun stres altındaki yaşamın bir an olsun rahatlamasına neden olan seçeneklerdir. Bahçe manzarası ile bütünleşecek olan bir ev,... Bahçe Manzaranıza Odaklanabilir ve Sade Bir Dekorasyonun Keyfine Varabilirsiniz

Bahçe manzaraları evlere huzur katan ve yoğun stres altındaki yaşamın bir an olsun rahatlamasına neden olan seçeneklerdir. Bahçe manzarası ile bütünleşecek olan bir ev, hareketli bir yaşama sahip olmanıza neden olacaktır. Şehrin gürültüsünü emecek olan bahçeniz aynı zamanda temiz havadan alacağınız pozitif enerji ile kendinizi sağlıklı hissetmenize yarayacaktır. Bahçe ile iç içe yaşamayı sevenlerin kış mevsimindeki tercihi olan kış bahçeleri ise soğuk havalarda da dışarda oturmanın ve yemek yemenin zevkini sürmenizi sağlayacaktır. Yaşam alanlarının bahçe ile bütünleşmesini sağlayacak olan görsellik eşliğinde yazın açılan ve kışın kapanan bir alan yaratabilirsiniz. Alanın büyüklüğü ile uyumlu oturma grupları eşliğinde fonksiyonel bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Evinizin odak noktasını belirledikten sonra bu alandan da bahçeye çıkış sağlayarak hazırlıklarınızın kolay bir şekilde tamamlanmasına da katkıda bulunabilirsiniz. Genel olarak mutfaktan bahçeye açılan bir kapı olabilir ve bu kapı samimi partilerin hazırlıklarının yapılacağı bir alan olarak dikkat çekecektir. Bahçede taş zeminli bir alan yaratarak ahşap masa ve sandalyelerinizi buraya yerleştirebilirsiniz. Tamamen botanik bitkiler ve ağaçlar arasında kalan bu alan aynı zamanda bir huzur mekânı olarak da görülebilir. Sallanan sandalyelerin ve hamakların eşlik edeceği bahçenizde sıcak tekstil ürünlerinden yararlanarak minimalist bir görünüm de yakalayabilirsiniz. Zemindeki soğuk havayı ortamdan uzak tutmak amacıyla yerden ısıtma sistemlerinden yararlanabilir ve soğuk kış günlerinde ortamınızı yerden ısıtabilirsiniz.

bahce-manzaraniza-odaklanabilir-ve-sade-bir-dekorasyonun-keyfine-varabilirsiniz-1

Bahçe Manzaralı Odalarda Kullanılacak Mobilya Alternatifleri  

Yazın güneşle ısınan ve kışında camlar ile kapanarak eve dâhil olan bölümlerde ahşap ya da hasır koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Mekânda kullanılacak ürünlerin dört mevsim ile uyumlu olması her hava şartında kullanılabilmesini sağlayacaktır. Geniş minderler ve renkli yastıklar ile zenginleştirilecek koltuk ve sandalyeler orta sehpalar ile bütünleştirilebilir.

 • Cam mumluklar,
 • Ferforje aksesuarlar ve
 • Canlı çiçekler kış mevsiminde de bahçe görünümünün içeride devam ettirilmesini sağlayacaktır.

Eskiyen ve kullanmadığınız bir porselen çaydanlığın içine koyacağınız çiçekleri bir kuş kafesi ile kapatabilir ve masanızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Yaratıcılıkta sınır tanımayın ve sevdiğiniz malzemeleri mutlaka evinizin uygun bölümlerinde kullanın. Bir kilim ile renklendirilecek mekânda jalûziler kullanabileceğiniz gibi camları örtmeden de hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle bahçeden ev ortamına katılan alanlarda ısınma sistemlerinin de en iyi şekilde kurulması gerekmektedir.

Kış bahçelerinde kullanacağınız orta sehpaları hayat kurtaran bir destek ünitesi olacaktır. Bahçe manzaraları bir ortamda etrafınızı seyrederken sıcak çayınızı koyacağınız sehpalarınızı işlevsel olarak farklı amaçlarla da kullanabilirsiniz. Sehpanızın altına yerleştireceğiniz iki farklı boyda hasır sepet içine koyacağınız diz battaniyeleri misafirlerinizin üşümesini engelleyecektir.

Bahçe manzaraları

Bahçe manzaraları

Bahçe Manzaraları – Dostlar İle Mutlu Bir Beraberlik

Kalabalık bir bahçe daveti vererek havanın soğukluğunu bile etkisiz hale getirebilirsiniz. Eviniz küçük ancak bahçeniz büyükse eğlenceli partiler için yaz mevsimini beklemenize gerek yok. Etkili açık hava ısıtıcıları sayesinde siz de bahçenizi ısıtabilir ve yapacağınız sıcak sunumlar eşliğinde eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Kış bahçenizi ise şömine ile ısıtabilir ve kar yağsa bile manzaranın keyfini en iyi şekilde sürebilirsiniz. Pelüş battaniyeler, eldivenler ve sıcak bir parıltı yayan mumluklar sayesinde ortamı ısıtabilir ve hiç ummadığınız kadar eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Bahçe manzaraları sahibi olan bir eve sahipsiniz giriş bölümüne yapacağınız bir süs havuzu uygulaması ile hem yeşilin huzurundan hem de suyun enerjisinden aynı anda yararlanabilirsiniz. Tavana bağlanmış halatlardan destek alarak ortama bir salıncak yerleştirebilir ve içi saklama deposu olarak kullanılan oturma grupları eşliğinde romantik bir ortam hazırlayabilirsiniz. Size eşlik edecek hafif bir müzik tüm günün stresini omuzlarınızdan kaldıracak ve relax bir hale girmenizi sağlayacaktır.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • batuhannatli

  27 Kasım 2016 #1 Author

  Bir yanımız bahar bahçe bir yanımız kara kış.

  Cevapla

 • berylvenus

  28 Kasım 2016 #2 Author

  Buna bahçe resimlerine içim gitti 🙂

  Cevapla

 • songulkck

  9 Aralık 2016 #3 Author

  Bahçemiz olsa da manzarasının keyfine bakabilsek 🙂

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
2017 Yılı Modern Yatak Odası Dekorasyon

Son yıllarda daha çok kahve ve tonlarında yatak odası tasarımları yapılıyor. Kahvenin tonlarında olması şık bir görünümün kazanılmasını da sağlıyor....

Kapat