Bambu Koltuk Modelleri İle Mekânınıza Renk Katabilirsiniz Bambu Koltuk Modelleri İle Mekânınıza Renk Katabilirsiniz
Bambu Koltuk Modelleri Bambu koltuk modelleri sıcak görünümleri ve farklı seçenekleri ile özellikle açık hava mekânlarının değişilmez seçenekleri arasında yer almaktadır. İkili ve iki... Bambu Koltuk Modelleri İle Mekânınıza Renk Katabilirsiniz

Bambu Koltuk Modelleri

Bambu koltuk modelleri sıcak görünümleri ve farklı seçenekleri ile özellikle açık hava mekânlarının değişilmez seçenekleri arasında yer almaktadır. İkili ve iki tekli model ve sehpadan oluşan klasik seçenekler farklı ilaveler ile genişletebilir. Özellikle geniş, rahat ve desenli minderleri ile fark yaratan modeller ortama kattıkları şıklık ile dikkat çekmektedir. Özellikle,

 • Kış bahçelerinde,
 • Balkon veya teraslarda,
 • Havuz başında,
 • Bahçelerde,

Kullanılan takımlar sağladıkları güzel görünüm ile kullanılan alanda sıcak ve samimi bir hava estirmektedir. Son dönemlerde köşeli takımlar halinde de piyasada yer alan ürünler yaz sıcaklığında serinleten desenler ile renkli ve büyük şemsiyelerin altında modern bir ortam yaratılmasına katkı sağlamaktadır. Üstü cam olan ve genelde 2 katlı bölmeden oluşan sehpalar serin içeceklerin konması için ideal bir ortam yaratmaktadır. Genel olarak minder renklerinin beyaz veya ekru ile tamamlanması ürünün özelliklerinin daha net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Düz renk minderler arasına serpiştirilen frapan renkli minderler eşliğinde ortamın havasını yumuşatmak da mümkündür.

Bambu Koltuk Modelleri

Bambu Koltuk Modelleri

Bambu Koltuk Modellerinin Kullanım Önerileri

Ortamlara kattıkları değer ile günümüzde değişik modeller eşliğinde evlerde de kullanılmaya başlanan takımlar ile düz ve sade oturma alanları yaratılabilir. Özellikle bekleme salonları ve güzellik merkezleri gibi yerlerde de tercih edilen modeller yaz mevsiminde varsa bahçelere çıkartılarak da değerlendirilebilir. Bu özellikleri ile hem iç hem de dış mekânlarda fark yaratan modellerin doğru bir şekilde kullanıldıkları sürece uzun süre size hizmet edebilirler. Doğayla dost bir ev dekorasyonu hazırlamak istiyorsanız siz de bambu koltuk modellerini tercih edebilirsiniz. Bambudan yapılan bahçe çitleri ile mekânınıza farklı bir hava katabilir ve yaratıcı özelliğinizi bahçenizde de konuşturabilirsiniz.

Dış mekânlarda kullanılan bambu mobilyaların direk güneş ışığından ve yağmurdan özellikle korunması gerekmektedir. İç mekânlarda kullanılanların ise direk olarak ısı kaynağından uzakta tutulması gerekmektedir. Aşırı sıcak ortamlar bambunun nemini kaybetmesine ve kuruyarak çatlamasına neden olacaktır. Mobilyaların nem oranının istenen seviyede tutulması için düzenli aralıklar ile nemli bez ile silinmesi önerilmektedir. Mobilyaların koltuk kısımlarının temizliği için ise düzenli havalandırma ve bir mobilya fırçası yardımıyla temizlenmesi gerekmektedir. Bambu mobilyanızı seçmeden önce yapım aşamaları hakkında bilgi almanız ve tercihinizi güvenilir bir marka üzerinden kullanmanız daha olumlu sonuçlar verecektir. Kullanıldıkça eskiyen bir ağaç türü olan bambuların zımparalama ve boyama gibi ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılanması gerekmektedir.

Bambu Koltuk Modelleri

Bambu Koltuk Modelleri

Bebek Odalarında Kullanılan Bambu Beşik Modelleri

Bambu beşikler ve bebek yatakları son dönemlerin en çok tercih edilen ürünleri arasında yer almaktadır. Değişik formları ile dikkat çeken ayaklı beşikler bebekler için sağlıklı bir alternatif yaratırken anneler içinde hoş bir odanın tasarlanmasına yardımcı olmaktadır. Sallanan bir bambu sandalye ile tamamlanan bebek odalarında huzurlu bir şekilde büyüyen çocuklar odalarının keyfini her yaşta çıkartabilecektir. Sallanan koltuğun ucuna monte edilmiş modellerden tekerlekli araba formlarına, bebek yatağının sallandığı modellerden çocuk yataklarına kadar özenle hazırlanan ürünler ev tekstilleri ile süslenerek hoş bir görünüm kazanmaktadır.

İthal olarak gelen ve ilaçlı suda bekletildikten sonra istenen formun alması sağlanan bambu koltuk modelleri ile doğa ile iç içe bir yaşam alanı hazırlayabilirsiniz. Cam balkonlar ve kış bahçelerinin sıcak bir havaya bürünmesi için bambu dekorasyon kullanımı tercih edilmektedir. Düzenli olarak tozu alınan ve direk olarak güneşten veya ısı kaynağından uzak tutulan ürünler daha uzun süreli kullanım garantisi verecektir. Bu mobilyaların ıslak olarak temizlendikten sonra kurulanmaları zorunludur. Ürünlerin dış etkilerden korunmasını sağlayan özel mobilya yağları ile temizlenmesi elde edilecek verimli kullanım için son derece büyük önem taşımaktadır.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • BILGIBANKASl

  5 Kasım 2016 #1 Author

  Dunyanin en hizli buyuyen bitkisi bambu, bir gunde 90 cm kadar uzuyor

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Banyo Dolapları Nasıl Olmalı

Banyo dolaplarını satın alırken hangi malzemeler üzerinden üretildiğini de öğrenmelisiniz. Bu konuda araştırma yapmanız ileride büyük sorunlar yaşamamanızı da sağlayacaktır....

Kapat