Banyo Paspaslarının Önemi; Dekorasyon Fikirleri Banyo Paspaslarının Önemi; Dekorasyon Fikirleri
Banyo paspaslarının özellikle dış yüzeylerinin son derece önemli olduğunu söylemeliyiz. Bu alanların konforlu olması sayesinde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Aynı zamanda kolay yıkanabilir olması... Banyo Paspaslarının Önemi; Dekorasyon Fikirleri

Banyo paspaslarının özellikle dış yüzeylerinin son derece önemli olduğunu söylemeliyiz. Bu alanların konforlu olması sayesinde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Aynı zamanda kolay yıkanabilir olması da bakteri üremelerinin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden mutlaka yapısı hafif olan ve yıkanmadan zorluk yaratmayan paspaları seçmelisiniz. Banyo paspaslarının önemi için süslemeleri de dile getirebilirsiniz. Takımlar ile uyumlu olan paspaslar banyoların daha hoş gözükmesine sebep olacaktır. Modern çizgiler katmak istiyorsanız da tek renk seçimlerine yer vermelisiniz. Paspasların renk seçimlerini ise geçerli dolaplardan ve takımlardan yapabilirsiniz. Uyumlu banyo süslemeleri oluşturmak adına da paspasların önemli olduğunu göreceksiniz. Üstelik yerlerin ıslanmaması ve herhangi bir sakatlığın yaşanmaması için de paspas kullanımlarına yer vermelisiniz. Kaymaz yapılara sahip olanlar sayesinde bu şekilde meydana gelecek olan kazaların önüne geçebilirsiniz.

Banyo Paspaslarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paspas satın alırken dikkat etmeniz gerekenleri bilmek avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde doğru yapılara yer verebilirsiniz. En önemli unsur paspasların kaygan alt yapılara sahip olmamasıdır. Bunun için özel alt yüzeylerin yapımına yer veriliyor. Kaymaz hale gelmesi amacıyla yapılan bu malzemeler daha sağlıklı olacaktır. Bu paspasları tercih etmeniz halinde kullanımlarında da dikkatli olmalısınız. Nitekim paspasların ıslak zemin üzerine koyulması halinde tekrar kaygan hale gelmesi mümkün. Bunun için banyo zemininin yıkanmasından sonra kurulama işlemlerine yer vermelisiniz. Kuru zemin üzerinden yapışkan alt bölgesi daha iyi durumda olacaktır. Burada bakteri ürememesi için de kuru zemine koymak daha mantıklıdır. Nemli olan bölgelerde bakterilerin üremesi daha kolaydır. Hem paspaslar hem de diğer ürünler için banyonun tamamen kuru kalmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde yerleştirmeler yapmak daha doğru olacaktır. Nemlilik durumu zamanla rutubete de sebep olacaktır. Rutubet oluşumlarının da engellenmesi amacıyla paspaslara yer verilmelidir.

Paspaslarda Renk Seçimi

Banyo paspaslarının önemi süsleme açısından da öne çıkıyor. Şöyle ki banyoların en çok renklendirmeleri paspaslar üzerinden yapılıyor. Paspasların farklı renklerde seçilmesi durumunda banyoların daha canlı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Burada seçimlerinizi klozet kapakları üzerinden yapabilirsiniz. Uyum içinde bir takım oluşturmak istiyorsanız mutlaka diğer renkli ürünlere de göz atılması gerekiyor. Aksi halde farklı renkler üzerinden düzenli olmayan banyo yapıları ortaya çıkacaktır. Eğer ki banyonuz genel olarak beyaz tonlarından oluşuyorsa dilediğiniz paspas rengini ele alabilirsiniz. Mavilerden kırmızılara kadar pek çok renk alternatifi bulunuyor. Bu alternatifler üzerinden zevkinize de bağlı olarak seçim yapmak daha doğrudur. Paspas takımlarının yanı sıra aksesuarlara da buradan yer verebilirsiniz. Paspas rengi ne ise diğer süslemeleri de bu renk üzerinden yapmak uyumlu bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Başta da havlulara göz atarak bu konuda merkez seçebilirsiniz.

Banyo Paspaslarında Yedeklemenin Önemi

Paspasların yedeğini bulundurmak da faydalı olacaktır. Özellikle de misafirlerinizin geldiği zamanlarda değişimlere yer vermelisiniz. Çünkü paspaslar üzerinden bakterilerin çok hızlı yayılması söz konusudur. Bu yüzden düzenli aralıklarla temizliğine dikkat edilmelidir. Temizlenmesi amacıyla daha yumuşak yapılardan olanları seçebilirsiniz. Temizliği sırasında da yedek olarak kullanılan paspasları ele alabilirsiniz. Aynı durum misafirlerin geldiği zamanda geçerlidir. Bu paspası da devamında yıkayarak muhafaza edebilirsiniz. Sağlık açısından düzenli bir şekilde yıkanması gerekecektir. Yedeklenmesi rengin solması durumlarında da sizler için faydalı olacaktır. Düz zemin yerine paspas kullanmak kaymamak için aynı zamanda bakterilerin direk olarak vücuda temasını engellemek için faydalıdır. Banyo paspaslarının önemini bu şekilde anlayarak önerilerden yola çıkabilirsiniz. Bu detaylar sayesinde hareket edebilir ve sağlıklı bir banyo yapısına yer verebilirsiniz.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

 • Sema karacayli

  3 Şubat 2017 #1 Author

  Kaymaz olması ve renk uyumu çok onemli

  Cevapla

 • Osman

  5 Şubat 2017 #2 Author

  Ufak detaylar daha güzel görünmesini sağlıyor

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Bambu Koltuk Modelleri İle Mekânınıza Renk Katabilirsiniz

Bambu Koltuk Modelleri Bambu koltuk modelleri sıcak görünümleri ve farklı seçenekleri ile özellikle açık hava mekânlarının değişilmez seçenekleri arasında yer...

Kapat