Banyoda Farklı Tasarımlar Banyoda Farklı Tasarımlar
PVC zemin kaplamalarının moda haline geldiğini göreceksiniz. Bunun yanı sıra ahşap görünümlere sahip parkelere de yer veriliyor. Daha çok evlerin iç odalarında bu tarz... Banyoda Farklı Tasarımlar

PVC zemin kaplamalarının moda haline geldiğini göreceksiniz. Bunun yanı sıra ahşap görünümlere sahip parkelere de yer veriliyor. Daha çok evlerin iç odalarında bu tarz parkelerin sunulması söz konusudur. Banyoda farklı tasarımlar elde etmek istiyorsanız işe zemin üzerinden başlayabilirsiniz. Zemine parke döşemek istiyorsanız bunun suya dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Nem almaması da bir diğer önemli unsur olarak biliniyor. Her iki durumu da göz önüne alarak zemin döşemelerine yer verebilirsiniz. Parkeler üzerinden beyaz klozet ya da küvet oluşumları daha hoş duracaktır. Ahşap detaylarını süslemeler üzerinden de kullanabilirsiniz. Ahşap sebetler, sabunluklar ya da havlu saklama alanları sayesinde banyoların farklı bir havaya bürünmesi mümkün olacaktır. Turuncu ile yeşil kombinleri sayesinde banyoların daha doğal bir görünüm kazanmasını da sağlayabilirsiniz. Bu banyoların son yıllarda bir hayli ilgi gördüğü açıktır.

Banyoda Farklı Tasarımlar

Taş Duvarlar İle Banyo Tasarımları

Farklı tasarımlar elde etmek amacıyla duvarların değişik malzemeler ile kaplanmasını sağlayabilirsiniz. Şöyle ki taş kaplamaların oldukça ilgi çekici olduğunu göreceksiniz. Üstelik dayanıklı yapılar olmasından dolayı rutubet sorunu da yaşamayacaksınız. Nem almayan taş yapılarının koyu renk görünümler sağladığı biliniyor. Koyu banyo tasarımları için sıklıkla taş duvarların kullanımına yer veriliyor. Her türlü motif ya da renklendirmeler sayesinde duvarların farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Modern banyo duvarları mermerler üzerinden de kaplanıyor. Bu kaplamaların da hoş bir hava yaratması söz konusudur. Koyu olarak ele alınan banyolarda ayna detayları ön planda tutuluyor. Taş duvarlar için daha çok gold desenlere sahip aynalar ilgi görüyor. Seçiminizi golddan yana yaparak farklı bir hava yaratabilirsiniz. Aynanın altına da rafların yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu alanlara da istediğiniz renklerden havluları sıralayabilirsiniz.

Banyolarda Mozaik Kaplamalar

Geçmiş yıllarda da sık sık kullanılan mozaik yapılar yeniden ele alınıyor. Bu yapıların hoş bir tasarıma yer verdiklerini göreceksiniz. Sadece zemin değil duvarlara dahi bu kaplamaları yapabilirsiniz. Bir bütünlük içinde olması göz yormamasını da sağlayacaktır. Buz mavisi ile koyu maviler üzerinden mozaiklerin yapımına yer veriliyor. Beyaz duşakabin ve klozet oluşumları ile de bu tarz desenler hoş duruyor. Banyoda farklı tasarımlar oluşturmak istiyorsanız mozaiklerden yola çıkabilirsiniz. Beyaz aynalar ve havlu aksesuarları üzerinden de tamamlayabilirsiniz. Işıklandırmaları da beyaz olarak yapabilirsiniz. Burada spot ışıklar hoş duracaktır. Ayna üzerine de iliştirilen spot ışıklar şık bir görünümün kazanılmasını mümkün kılıyor. Aksesuarların yanı sıra banyonun zemin ve duvarlarına göre ışıklandırmalara da yer vermelisiniz. Buz mavisi üzerinden mozaik yapılara yer verecekseniz beyaz renkten ışıklandırmalar daha hoş bir detay olacaktır.

Banyolarda Neon Renkler

Sıradışı bir banyo oluşturmak istiyorsanız renklendirmeler üzerinden ilerleyebilirsiniz. Başta da neon renklere yer verebilirsiniz. Her ne kadar kulağa biraz garip gelse de neon renklerinde banyolarda kullanımına yer veriliyor. Şöyle ki başta banyoların duvarlarına bu tarz renklendirmeler yapılıyor. Bunun için renkli fayansların döşemeleri yapılıyor. Bu döşemeler üzerine de aydınlatma sistemleri ekleniyor. Aydınlatmalar renklerin neon hale gelmesini sağlayacaktır. Bunun için de fayansların yanı sıra aydınlatma sistemleri oldukça önemlidir. Tek bir duvar üzerinden renklendirme yapmak daha doğru olacaktır. Diğer alanların beyaz tonlarından fayanslar ile döşenmesini sağlamalısınız. Aksi halde banyoların renklerden dolayı daha dar bir hale gelmesi söz konusudur. Geniş görünümler için duvarlarda çok fazla süsleme barındırmamak gerekiyor. Raf ya da dolapların fazla yer kaplamamasına dikkat ederek bu ayarlamaları yapabilirsiniz. Banyoda farklı tasarımlara yer vermek için bu önerileri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

 • özgür köse

  1 Şubat 2017 #1 Author

  banyodakı şıklık çok önemlı detay

  Cevapla

 • Sema karacayli

  1 Şubat 2017 #2 Author

  Cam mozaiklerde harika duruyor😊😊

  Cevapla

 • Osman

  1 Şubat 2017 #3 Author

  Çok güzel uyumlu bir banyo

  Cevapla

 • Çağrı

  2 Şubat 2017 #4 Author

  Banyoda farklı tasarımlar önemlidir taş tasarımlar ve neon renkler süper olmuş uyum bir harika

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Şık ve Kalite Seçenekler ile Ofis Mobilya Tasarımı

Ofis mobilya tasarımı için farklı seçeneklerde  ve tarzlarda ürünleri bir araya getirebilirsiniz. Ofisler vaktinizin büyük bir kısmını geçirdiğiniz yerlerdir. Kendinize...

Kapat