Bebek Odaları İçin Önerilen Sıra Dışı Renk Fikirleri Bebek Odaları İçin Önerilen Sıra Dışı Renk Fikirleri
Bebek odaları hazırlıklarında akla ilk gelen renkler pembe ve mavidir. Ancak genç anne adayları bu klasik renkler yerine farklı tonlara gitmeyi tercih etmekte ve... Bebek Odaları İçin Önerilen Sıra Dışı Renk Fikirleri

Bebek odaları hazırlıklarında akla ilk gelen renkler pembe ve mavidir. Ancak genç anne adayları bu klasik renkler yerine farklı tonlara gitmeyi tercih etmekte ve yaratıcı stiller ile bebeklerini karşılamayı tercih etmektedir. Her geçen gün yenilenen ve ihtiyaçlara göre belirlenen ürünler eşliğinde siz de zevkinizi net bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.

 • Kahverengi,
 • Farklı pembe tonları,
 • Kırmızı-sarı ve mavi uyumu,
 • Turuncu ve lila tercihi bebek odaları için önerilen farklı renk tonları içinde yer almaktadır.

Bebek odası tasarımlarında dekorasyon seçeneği kadar ilgi çeken farklı bir uygulama şekli ise duvarların motifler ile çizilerek boyanmasıdır. Masal sahnelerinin canlandırıldığı duvarlar bebeklerin huzurlu bir şekilde büyümelerine de destek olmaktadır. Duvarların boyanması fikrine ek olarak bir bölümün renkli duvar kâğıtları ile kaplanması ve diğer duvarların uygun bir renk ile boyanması fikri de ortamın birden ısınmasını sağlamaktadır. Hazırlanmış minik yatakların odanın ortasına konma fikri ise özellikle annelerin istedikleri her şeye rahat ulaşmalarını sağlamakta ve bulunulan her yerden bebeğin görünmesine imkân tanımaktadır. Dekorasyon ile uyumlu aksesuarlar ve düzenleyici ürünler yardımıyla her zaman toplu ve ferah bir odaya sahip olabilirsiniz.

bebek odaları

Bebek Odaları İçin Düzen Sağlayıcı Pratik Öneriler

Bebek eşyalarının hızlı bir şekilde dağılmasının asıl sebeplerinden biri de çok küçük olmalarıdır. Parmak büyüklüğündeki ayakkabı, patik veya ev terliklerinin sürekli olarak ortalarda bulunması kolay bir şekilde kaybolmalarına da neden olmaktadır. Kapı arkasına asılacak bir düzenleyici eşliğinde her bir ayakkabıyı bir bölüme koyabilir ve bu şekilde istediğiniz eşyayı hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Bebek bezleri, havlular ve temizlik malzemeleri için ayrı ayrı sepetler hazırlayabilir ve her bir ürünü ayrı bölümde muhafaza edebilirsiniz. Bu şekilde hem işleriniz kolaylaşacak hem de bebeğiniz temiz kalacaktır.

Son yılların en çok rağbet gören açık askı sistemlerini siz de bebek odasında uygulamaya alabilir ve bu şekilde her şeyin gözünüzün önünde olmasını sağlayabilirsiniz. Duvara monte edeceğiniz askılık üniteleri eşliğinde düzeni sağlayabilir ve bu şekilde dışarı çıkmadan önce çantanızı da rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Çekmece düzenleyiciler özellikle yapı marketlerde çok kolay bulabileceğiniz ürünler arasındadır. Bebeğinizin odasına aldığınız şifonyerin içini bu ürünler ile destekleyebilir ve her zaman düzenli bir odaya sahip olabilirsiniz. Bu önerilerden yola çıkarak siz de yaratıcılığınızı devreye sokabilir ve kısa zaman içinde bebek odaları ile ilgili temel ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

bebek odaları

Bebek ve Anne Yatakları

Bebek odalarının vazgeçilmezleri olan beşikler gelişen teknolojiler ve ihtiyaçlar göz önünde tutularak yenilenmektedir. Tek kişilik büyük yataklara monte edilerek bebek ile annenin bir arada kalmasını sağlayan yeni modeller; aynı zamanda bebeğin güvenliğini de sağlamaktadır. Sallanan sandalyelere monte edilen beşikler ile bebeğinizi kucağınızda uyutur uyutmaz yatağına alabilir ve siz de yerinizden kalkmadan biraz kestirerek enerji toplayabilirsiniz. Yeni doğan bebeklerden 12 aylık bebeklere kadar kullanım imkânı sunan anne yanı beşikleri ile siz de zor dönemlerinizi daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Doğum sonrasında yoğun bir bakıma muhtaç olan bebekler ile annelerini bir araya getiren ve aynı zamanda sallanabilme özelliği gösteren ürünler yatak boyuna göre de ayarlanabilmektedir.

Doğal ahşap ürünlerden hazırlanacak olan bebek odaları genel olarak 6 yaşa kadar kullanım imkânı sağlamaktadır. Bebek yatağınızı seçerken büyütülen karyolalardan seçebilir ve çocuğunuz yataktan düşme tehlikesini atlatan yaşa geldiğinde ise yatağınızı büyüterek bir 6 sene daha kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza özel çözüm önerileri bulmak için etrafınıza daha alıcı gözle bakmayı öğrenebilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • sairehanim

  25 Kasım 2016 #1 Author

  Bebek odasında en önemli eşya sallanır koltuk. Bebeğimi uyutur uyutmaz hemen yatırabiliyorum

  Cevapla

 • aslicik93

  2 Aralık 2016 #2 Author

  sakin bir oda için sarı ve açık krem duvar rengi tercih edilebilir

  Cevapla

 • mihriban

  22 Aralık 2016 #3 Author

  Huzur verici renkleri tercih etmek çok mantıklı.

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Vazgeçemediğiniz Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri

Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri Yemek takımı modelleri kadınları ilgiyle takip ettiği modellerdir. En sevilen mutfak takımları arasında belki ilk...

Kapat