Bebek Odası Dolapları Amacına Uygun Seçilmeli Bebek Odası Dolapları Amacına Uygun Seçilmeli
Bebek odalarının temel mobilyaları arasında dolaplar geliyor. Bunların ayrı ayrı olduğu gibi set şeklinde de sunumu yapılıyor. Almış olduğunuz yatak ve karyolası ile uyumlu... Bebek Odası Dolapları Amacına Uygun Seçilmeli

Bebek odalarının temel mobilyaları arasında dolaplar geliyor. Bunların ayrı ayrı olduğu gibi set şeklinde de sunumu yapılıyor. Almış olduğunuz yatak ve karyolası ile uyumlu olmasına dikkat ediliyor. Ancak ayrı ayrı da seçimlerinizi yaparak ilerleyebilirsiniz. Başta monte işlemlerinin olması mühimdir. Bebek odası dolapları geçerli alana tam olarak monte edilmelidir. Devrilmemesi ya da başka herhangi bir kazaya yer verilmemesi adına monte işlemlerine dikkat edilmelidir. Buradan zevklerinize göre seçimlerinizi yapabilirsiniz. Genel olarak dolapların beyaz rengi üzerinden tasarımları yapılıyor. Ancak bunun yanı sıra farklı renklendirmeler ile de süslemelerinin yapıldığını göreceksiniz. Bu süslemelerin bebeğin cinsiyetine göre seçilmesi mantıklı olacaktır. Mesela çiçek motifleri daha çok kız bebeklerine uygundur. Araba ya da uçak figürlerinin de erkek bebekler adına ilgi gördüğü biliniyor.

Bebek Odası Dolap Seçimleri

Yerden tasarruf etmek adına mutlaka dolapların birden fazla gözünün olmasına dikkat etmelisiniz. Genellikle sunulan dolapların asılacak olan yerleri daha büyük tutuluyor. Nitekim küçük bebeklerin asılacak kıyafetleri bu denli büyük alana gereksinim duymuyor. Boşta kalması da hoş durmayacaktır. Asılacak yerlerin mesafesi az ise daha kullanışlı olduğunu göreceksiniz. Buradan rafların daha sık olması işinize gelecektir. Çünkü düzenli olarak bir rafa atletleri bir rafa tulumları bir rafa pijamaları ayrı ayrı koyabileceksiniz. Seçimlerinizi yaparak düzenli bir dolap oluşturabilirsiniz. Çekmece bölümlerine de ayrıca dikkat etmelisiniz. En az 2 ya da 3 bölümden oluşan çekmecelerden yana seçimlerin yapılması gerekiyor. Buralara da daha çok havlu ya da battaniye gibi ürünler yerleştiriliyor. Bebek bezleri ya da ıslak mendillerini de stok yapmak adına bu çekmecelere dizebilirsiniz.

Bebek Odalarında Şifonyer

Çoğu bebek odasının dolaplar dışında şifonyer ile de tasarımına yer veriliyor. Odanın ebatlarına da bağlı olarak her ikisine yer verebilirsiniz. Ancak oda küçük ise direk olarak şifonyer seçmek faydalı olacaktır. Çünkü katlayarak bu mobilya içerisine daha fazla ürün koyabilirsiniz. Bu durum hem yerden hem de maddi açıdan kazançlarınızın olmasını sağlayacaktır. Bebeğiniz büyüdüğü zamanda daha geniş dolaplara yer verebilirsiniz. İlk başta şifonyer oluşumlarının mantıklı geldiğini göreceksiniz. Şifonyerler birden fazla çekmece oluşumuna sahiptir. Bebek odası dolaplarının yanı sıra daha az yer kapladıkları da biliniyor. Üst bölümlerinde de kimisinin alt açma alanları bulunuyor. Kullanım alanlarının daha fazla olması da ebeveynlerin başta bu mobilya türlerine yönelmelerini sağlıyor. Üzerine özel süs eşyalar da koyarak hoş bir alan yaratabilirsiniz. Burada oda adına seçtiğiniz abajurları da koyabilirsiniz.

Bebek Odalarında Dolap Süslemeleri

Bazı dolapların öze olarak süslemelere sahip olduğunu görüyoruz. Özellikle de bebek odaları adına tül detaylarına sıklıkla yer veriliyor. Camlı olarak sunulan dolapların içlerine özel tüllerin koyulduğu görülüyor. Sanki evlerin pencere imajına benzer bir yapının oluştuğunu göreceksiniz. Tüllü süslemelerin de ilgi çekici olduğu gerçektir. Üstelik sadece beyaz değil pembe ile mavi olarak da tüllerden süslemeler yapılıyor. Kimisinin de dolap kapaklarında özel fiyonklar bulunuyor. Çekmece ya da dolap açma yerlerinin de fiyonklar ile süslemelerine göz atabilirsiniz. Bazılarında da özel askılıklara yer veriliyor. Dış tarafta bulunan bu askılıklara da ürünler yerleştirebilirsiniz. Dolap seçerken süslerine, renklerine ve birden fazla rafa sahip olmasına bakmalısınız. Bebek odası dolaplarında da ahşap yapılara göz atabilirsiniz. Aynı zamanda oda ile uyumlu olmasına da dikkat ederek tasarımların oluşması gerekiyor. Renk ve modeller üzerinden odalarda uyumlu yakalamak zor olmayacaktır.


Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Vazgeçemediğiniz Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri

Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri Yemek takımı modelleri kadınları ilgiyle takip ettiği modellerdir. En sevilen mutfak takımları arasında belki ilk...

Kapat