Beyaz Renk Salon Tasarımları Ferahlık Sunuyor Beyaz Renk Salon Tasarımları Ferahlık Sunuyor
Tamamı beyaz olan salon tasarımlarının daha soluk durduğunu ve karaktere sahip olmadığını göreceksiniz. Bu durumu en aza indirmek adına başta duvarların renkleri üzerinden oynama... Beyaz Renk Salon Tasarımları Ferahlık Sunuyor

Tamamı beyaz olan salon tasarımlarının daha soluk durduğunu ve karaktere sahip olmadığını göreceksiniz. Bu durumu en aza indirmek adına başta duvarların renkleri üzerinden oynama yapabilirsiniz. Beyaz renk salon tasarımlarını ön plana çıkarmak istiyorsanız duvarların da tamamen beyaz olmaması gerekiyor. Burada kırık tonlardan renkler seçmek de fayda vardır. Sonrasında da mobilyalar ya da aksesuarlar üzerinden renklendirmeler yapabilirsiniz. Son zamanlarda en çok renkli yastık kullanımları dikkat çekiyor. Beyaz koltuk takımları üzerinde farklı renklerden yastıkları muhafaza edebilirsiniz. Hatta boydan boya bu yastıkların sıralamaları da dikkat çekiyor. Günümüzde modasında farklı desenlerden ve renklerden yastıklar bulunuyor. Zevkinize göre bu yastıkları tercih edebilirsiniz. Beyaz koltuk takımları üzerinde hoş duracak olan bu ürünleri şallar ile de destekleyebilirsiniz. Koltukların üzerine atılan şal motifleri de şık görünümlere imza atıyor.

Beyaz Renk Salonlarda Sehpalar

Salonların olmazsa olmazları arasında sehpaları unutmamak gerek. Salonların genellikle orta kısmında büyük çaplarda sehpalara yer veriliyor. Orta sehpa daha çok ahşap tonlarından sunuluyor. Beyaz renkli salonlarda koyu renk sehpalar ilgi göreceksiniz. Karakterli bir yapı oluşturması adına genel olarak koyu renklilere yer veriliyor. Üstelik koyu renk olması üzerine koyulan aksesuarları da daha net gösterecektir. Vazolar ya da dergiler üzerinden süslemeler yapabilirsiniz. Dağınık görünümler moda haline geldiği için salonlarda da bu tarz izler oluşturabilirsiniz. Orta sehpa üzerinden dağınık birkaç süs eşyası bulundurabilirsiniz. Farklı renklerden de seçim yaparak bu alanın hoş bir görünüm kazanmasnı da sağlayabilirsiniz. Beyaz renk salon takımlarında orta sehpa gibi yemek masası da önemlidir. Hatta bu iki mobilyanın da aynı tonlarda olması uyumluluk adına faydalı olacaktır. Göz yormaması adına da benzer tonlardan mobilyaları seçebilirsiniz.

Beyaz Renk Salonlarda Hasır Görünümler

Son yılın trendleri arasında ahşap ve hasır görünümler ön plandadır. Bu durum pek çok odada ahşaplara ve hasırlara yer verilmesini sağlıyor. Salonlarda dahi kullanımlarına yer verildiğini göreceksiniz. Hasır olarak avizelerin dahi tasarımları yapılıyor. Ya da büyük abajurların hasırlar ile kaplamalarına yer veriliyor. Süslemelerin yanı sıra sehpalarda da kullanımına yer veriliyor. Birden fazla mobilya ürünü üzerinde kullanılması da dikkat çekmesini sağlıyor. Ahşap görünümleri üzerinden salonların daha karakterli bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Sarı ve loş ışıklandırmalar sayesinde hoş bir atmosfer yaratabilirsiniz. Beyaz renk salonların içerisinde de kullanımlarına yer veriliyor. Hatta çiçek seven bayanların da ilgisini çektiği gerçektir. Çünkü hasır vazolar üzerinden yeşil yapraklara sahip uzun çiçekleri muhafaza edebilirsiniz. Doğa görünümleri elde ederek salonun farklı bir tasarıma kavuşması mümkün olacaktır.

Beyaz Renk Salonlarda Zeminler

Beyaz olarak mobilyalara yer verilecekse parkelerin çok koyu olmaması gerekiyor. Bu durum geçişin çok sert olmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda iddaalı bir görünüme kavuşması söz konusudur. Soft bir görünüm elde etmek istiyorsanız mutlaka parkelerin bej olmasını sağlayabilirsiniz. Hatta beji direk olarak duvarlarda da kullanabilirsiniz. Bu geçiş daha sıcak ve doğal olacaktır. Renklendirme çalışmalarınızı da yastıklardan ya da süs eşyalardan yana ele almalısınız. Zemin adına bir diğer önemli husus halılardır. Boydan boya zemini kaplayan halılar demode hale gemiştir. Bu yüzden başta orta sehpa için yeterli olan küçük ebatlarda halılar tercih ediliyor. Bu tarz halıların da çok renkli olmamasına özen gösteriliyor. Salonun soft olması amacıyla halılarda da yumuşak geçişlere yer veriliyor. Mesela krem tonlarından seçim yapabilirsiniz. Beyaz renk salon tasarımlarında önemli olan husus renk geçişleri olarak biliniyor.

Sitemizde kullanılan tüm görseller depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Alternatif Rahatlık; Salonda Köşe Koltuk Kullanımı

Köşe takımı kullanımları kimisine göre mantıklı iken kimilerinin hoşuna gitmiyor. Bu durum adına birden fazla yorum ile karşı karşıya kalacaksınız....

Kapat