Yılların Eskitemediği Chester Koltuk Modelleri Yılların Eskitemediği Chester Koltuk Modelleri
Chester Koltuk Modelleri Chester koltuk modelleri mobilya sektörünün vazgeçemediği uygulamalar arasında yer almaktadır. Yıllarca kullanılmasına rağmen ufak değişiklikler ile her türlü dekorasyon ile uyum sağlayan... Yılların Eskitemediği Chester Koltuk Modelleri

Chester Koltuk Modelleri

Chester koltuk modelleri mobilya sektörünün vazgeçemediği uygulamalar arasında yer almaktadır. Yıllarca kullanılmasına rağmen ufak değişiklikler ile her türlü dekorasyon ile uyum sağlayan modeller eskimeden yeni kalma özellikleri ile dikkat çekmektedir. Chester koltukların gerçek adı Chesterfield olarak geçmektedir. İlk olarak İngiltere’de üretilmeye ve kullanılmaya başlayan modeller rahatlıkları ile dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Bu ürünlerin en belirgin ve ayırt edici özelliği ise kapitone olarak hazırlanmış olmasıdır.

Konforun ön planda tutularak hazırlanması bu ürünün daha çok geniş alanlarda kullanılmasına neden olmaktadır. Yaklaşık olarak 200 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan ürünler asıl olarak 3’lü modellerde uygulanmakta ve mekânda fark yaratmaktadır. Günümüzde küçülen yaşam alanlarında ve ofis ortamlarında chester koltuk kullanmak isteyenler içinse 2’li ve tekli modellerde üretilmeye başlamıştır. Üretilmeye başladığı ilk yıllarda sadece deri ve

  • Kahverengi,
  • Yeşil,
  • Kırmızı

renklerde hazırlanan ürünler bugün istenen renk ve desende hazırlanabilmektedir.

Tarz olarak orijinal halinden uzaklaşmış modeller olsada chester koltuk takımları her zaman için en çok ilgi çeken dekoratif ürünler arasındaki yerini almaktadır.

Chester Koltuk Modelleri

Chester Koltuk Modelleri

İngiliz Vintage Stilini Evinizde ve Ofisinizde Uygulamak İçin Chester Koltuk Modellerini Tercih Etmelisiniz

Günümüzde modern ortamlarda da kullanılan Chester koltuk modelleri bulundukları ortamlara modern ve avangard bir hava da katmaktadır. Takım olarak kullanıldığında ortama ağır bir hava katacak olan koltuklar tek parça halinde tercih edilerek farklı renk ve tarzlar ile bütünleştirilebilir. Dekorunuzu tamamlamak için tercih edeceğiniz modern sehpa seçenekleri ile ortamın havasını yumuşatabilirsiniz. Modern kol yapısına ve ayak seçeneklerine sahip olan chester modeller ile siz de ferah, şık ve bir o kadar da rahat kullanım alanları yaratabilirsiniz.

Kapitone vurgusunun tüm koltuk üzerinde etkili olduğu modeller biraz daha klasik bir görünüm çizerken, sadece sırt kısmında uygulanan kapitoneler daha modern bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle desenli kumaşlarda sadece sırt bölgesinin kapitone olarak hazırlanması tercih edilmektedir. Köşeli minderler ile kullanılan ürünler ortama ciddi bir asalet katmaktadır. Deri bir chester koltuk ile ekoseli keten minderler kullanarak vermek istediğiniz etkiyi biraz yumuşatabilirsiniz. Koltuğun konulduğu duvarı ortalayarak kullanılacak bir resim serisi ile mekânın teması belirlenecek ve ışıklandırma ile de bu tema güçlendirilecektir. Bulundukları ortama tam olarak lüks bir görünüm katan ürünler ile siz de zevkli bir ev dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

Farklı Dekorasyon Tarzları İle Kullanılan Mobilya Seçenekleri

Chester koltuk modellerinin en büyük avantajı klasik bir tarz olmasına rağmen farklı konseptler ile de son derece rahat uyum sağlamasıdır. Chester koltuk kullanmak istiyor ancak ortamın çok kasvetli bir havaya bürüneceğinden korkuyorsanız o zaman diğer mobilya seçeneklerinde açık tonlara ve spor tercihlere giderek sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Genellikle deri döşemeden yapılan ürünler tercihinize göre farklı şekillerde de hazırlanabilmektedir. Kendine has bir duruş sergileyen bu koltuk türlerinde tercihinizi canlı ve çarpıcı renklerden yana kullanarak net bir şekilde ön planda tutulmasını sağlayabilirsiniz. Yastık sayısında abartıya kaçmamanız ürünün kendi özelliklerinin daha net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Chester Koltuk Modelleri

Chester Koltuk Modelleri

Modern görünümlü bir chester ile farklı ürün grupları bir araya getirilerek istenen tarzın tam olarak yakalanması mümkün olabilir. İki tane chester koltuk kullanmak istiyorsanız o zaman uygulamanın iki koltuğun karşılıklı konması şeklinde tercih edilmesi önerilmektedir.

  • Renkli halılar,
  • Desenli minderler,
  • Metal aksesuarlar,
  • Cam dekorasyon ürünleri,
  • Modern perdeler

kullanarak ortamı güzelleştirmenin tamamen sizin tercihinize göre şekilleneceğini asla aklınızdan çıkartmayın.

Tarzınız ne olursa olsun chester koltukların yanına kullanacağınız ürünlerde de minimum kaliteli görünümün yakalanmasına özen göstermek zorunda olduğunuzu ise sakın unutmayın.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Gösterişli Salon Stillerine Örnek: Osmanlı Tarzı Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonu yapmak belli bir tarzı yansıtmayı gerektirir. Ne var ki günümüzde artık mobilyalar üretilirken bu konuya daha çok önem...

Kapat