En Güzel Müstakil Ev Dış Dekorasyon Fikirleri En Güzel Müstakil Ev Dış Dekorasyon Fikirleri
 Yaratıcı müstakil ev dış dekorasyon fikirleri ile evlerinizi çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Müstakil evler genellikle iki katlı olan, dubleks ve büyük bir bahçeye... En Güzel Müstakil Ev Dış Dekorasyon Fikirleri

 Yaratıcı müstakil ev dış dekorasyon fikirleri ile evlerinizi çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Müstakil evler genellikle iki katlı olan, dubleks ve büyük bir bahçeye sahip olan yapılardır. Bu evlerin dış dekorasyonu için farklı fikirler bulabilir ve yaratıcı bir tasarım meydana getirebilirsiniz. Bahçe dekorasyonlarında evin içinde yer alan eşyalara uygun bir tasarım yapılması daha uygun olacaktır. Evin içinde toprak tonlarına ağırlık verdiyseniz bahçe dekorasyonunda da böyle renkler tercih edebilirsiniz. Müstakil evlerde evin dışında da çok fazla vakit geçilir ve bu yüzden bahçede nasıl bir dekorasyon yapılacağı oldukça önemlidir.

Bahçe Dekorasyonunda Yenilikçi Modeller

Müstakil evlerin en önemli bölümlerinden birisi bahçedir. Bahçelerde ilk olarak hasırdan yapılmış bir masa takımı satın alabilirsiniz. Bahçede kullanılacak olan eşyaların daha modern çizgilere sahip olması, rahat olması önemlidir. Bu sebeple hasır koltuklar tercih edilebilir. Bahçenizde havuz varsa bu durumda masanın rengine uygun şezlonglar da satın almanız gerekir. Şezlongları uygun şemsiyeler ile tamamlayabilirsiniz. Büyük saksılarda yer alan çiçekler de müstakil evlerin bahçelerinde çok kullanılır. Elbette bu çiçekler gerçek olmalıdır. Bahçenizde gerçek çiçekler ve çok sayıda ağaç olması çok daha güzel ve ferah bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Bunun için bahçıvan tutabilir, çiçekleri ve ağaçları ona teslim edebilirsiniz.

Müstakil ev dış dekorasyon fikirleriiçin küçük aksesuarlar da çok önemlidir. Bahçenize çeşitli modellerde ışıklandırmalar, havuz kenarına konulabilecek biblolar alabilirsiniz. Bahçelerde havyan figürlü büyük biblolar çok kullanılmakta ve dikkat çekmektedir. Bahçelerde seçeceğiniz bibloların renkli olmasına dikkat etmelisiniz. Cam ve benzeri ürünlerin yerine ahşap ve metal kullanımı daha uygundur. Küçük kurbağa, at bibloları, büyük saksılarda çiçekleri, farklı desenlerde saksılar ve gece lambaları ile bahçenizi yaşanılabilir bir yer haline getirebilirsiniz.

Müstakil ev dış dekorasyon fikirleri

Kapalı Balkonlar ile Manzara Keyfini Yaşayın

Müstakil evlerde dikkat edilecek diğer husus ise balkondur. Genellikle çok katlı olan bu evlerde balkon kullanımına büyük önem verilir. Balkonları sadece üst katlarda değil giriş katında da kullanabilirsiniz. Günümüzde etrafı camlarla kaplı balkonlar çok kullanılmaktadır. Müstakil evinizin giriş katına bir oda şeklinde balkon yaptırabilir, etrafını sağlam bir cam ile kapatabilirsiniz. Evlerde modern bir hava yaratan bu görünüm ile eviniz çok daha farklı bir havaya bürünecektir. Bu bölümde misafirleriniz ile güzel ve eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Müstakil ev dış dekorasyon fikirleri kapsamında kullanacağınız bu camlı balkon özellikle kış aylarında eşsiz bir ortama dönüşecektir. Yağmur ve karın altında havayı tam anlamıyla hissedebileceğiniz bu alanın içini sıcak bir biçimde döşeyebilirsiniz. Yemek masasının yanı sıra büyük ve rahat bir koltuk kapalı balkona çok yakışacaktır. Küçük biblolar burada da kullanılmalı, ışıklandırmaya dikkat edilmelidir.

Müstakil ev dış dekorasyon fikirleri

Ahşap Ürünlerle Dış Dekorasyonunuzu Tamamlayın

Müstakil evlerin dış bölümlerin en çok kullanılan madde ahşaptır. Kahve tonlarında kullanılan masalar, koltuk takımları, yemek takımları ve biblolar bu tarz evlerde sıklıkla karşımıza çıkan bir görüntüdür. Ahşap eşyalar evlerde daha yumuşak ve sıcak bir görünüme sebep olur. Bahçelerde doğal bir ortam oluşturmak adına bu tarz ürünler çok kullanılır. Sizlerde müstakil evinizin dış cephesi için ahşap maddeler kullanabilirsiniz. Ahşap ürünler doğa ile uyumlu bir görünüm ortaya çıkarır. Bahçelerde ışıklarda çok önemlidir. Müstakil ev dış dekorasyon fikirleri arasında ışıklandırma için farklı modeller tercih edebilirsiniz. Renklerin birbiri ile uyumlu olmasının yanı sıra evin dış cephe rengine de uyumlu olması önemli bir detay olacaktır ve dikkat edilmelidir.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.


  • Zeynep

    26 Aralık 2016 #1 Author

    Ahşap ve renkli saksılar gerçekten çok şık duruyor.

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Kırmızı Detaylı Oturma Odası Tasarımları

Oturma odası tasarımlarında genel itibari ile birlikte kullanılan renkler vardır. Bu renklerin dışına çıkmak hem farklılık hem de görsellik oluşturur....

Kapat