Farklı ve Yaratıcı Stillerle Dış Mekan Dekorasyonu Farklı ve Yaratıcı Stillerle Dış Mekan Dekorasyonu
Dış mekan dekorasyonu yaparken birçok farklı fikiri harmanlayabilir, ortaya farklı tarzda bir görünüm çıkartabilirsiniz. Evinizin dış cephesinde hem modern hem barok modellerde çizgiler kullanabilir,... Farklı ve Yaratıcı Stillerle Dış Mekan Dekorasyonu

Dış mekan dekorasyonu yaparken birçok farklı fikiri harmanlayabilir, ortaya farklı tarzda bir görünüm çıkartabilirsiniz. Evinizin dış cephesinde hem modern hem barok modellerde çizgiler kullanabilir, ortaya güzel bir karışım koyabilirsiniz. Müstakil eviniz varsa bu evi iyi bir biçimde dizayn etmeniz önemlidir. Evler zamanımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz yerlerdir. Bu tarz evlerin genellikle büyük bir bahçesi olur. Bu bahçe için uygun mobilyaların, aksesuarların, saksıların ve çiçeklerin seçilmesi gerekir. Bu tarz evlerde seçeceğiniz ışıklar da çok önemlidir. Ayaklı gece lambaları ile bütün bahçeyi aydınlatabilirsiniz. Bu ışıklar genellikle metalden yapılır. Bunun dışında havuz içine de belirli figürleri yansıtan özel ışıklar koyabilirsiniz. Havuz aydınlatması önemlidir.

Evinizin bahçesinde zemin ışıkları da kullanabilirsiniz. Baykuş görünümlü bahçe ışıklandırmaları da çok kullanılmaktadır.

Evinizde dış cephe rengi de oldukça önemlidir. Bunun için farklı renkleri ve desenleri kullanabilirsiniz.

Uyumlu Duvar ve Çatı Kombinasyonu

Müstakil evleriniz için yapılacak dış mekan dekorasyonu içinuyumlu renklerde çatı ve duvar rengi tercih edebilirsiniz. Bunun için farklı renkler kullanımı yapılabilir. Açık renkte bir çatınız varsa bunun için açık renk duvarlar yerine koyu renkler duvarlar tercih etmeniz daha bütüncül bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Açık gri renkte bir çatınız varsa duvarları koyu lacivert renkte tercih edebilirsiniz. Koyu renkli bir duvar evinizi çok daha modern bir hale büründürecektir.

Açık renk duvarlar kullanımı da yapabilirsiniz. Bu evinizi çok daha aydınlık bir hale sokacaktır. Bu tarz evlerde ferah bir görünüm isteği öne çıktığı için pencere ve kapıların da açık renk olmasına özen gösterilmektedir. Bunun dışında Açık kahve renkli bir eve beyaz kapı ve pencereler çok yakışacaktır.

Yakın renkler tercihi de müstakil evler için tercih edilen bir modeldir. Evinizde kahvenin bütün tonlarını kullanabilir, bir uyum yakalayabilirsiniz. Duvarları açık kahve yaptığınız evde çatıyı koyu kahve renk olarak tercih edebilirsiniz. Bu tarz evlerde kapı ve pencereler de evin renginin farklı bir tonunda boyanır ve aynı renklerden oluşan bir bütünlük sağlanır.

Farklı Görünümde Bir Eve Sahip Olun

Müstakil evlerin dış mekan dekorasyonunda farklı maddeleri de tercih edebilirsiniz. Evinizi baştan aşağı taşla kaplatabileceğiniz gibi tamamen camdan yapılan bir eve de sahip olabilirsiniz. Birçok ülkede görülen cam kaplı evler çok farklı ve sıradışı bir görünüm ortaya çıkarmaktadır. Farklı arayışta olanlar içni bu tarz evler ideal olacaktır. Elbette tamamı cam kaplı bir evin birçok problemi ortaya çıkacaktır. Özellikle ısınma büyük bir problem olacaktır. Bunun için evinizin bütün duvarlarını cam yağmak yerine belirli bir odada bu tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Müstakil evinizin yalnızca balkon kısmını ya da sadece belirli bir odasını camla kapatabilirsiniz. Cam kullanımı zor olsa da evlere farklı bir görünüm kazandırdığı ortadadır. Camlar için iyi bir yalıtım sistemi yapılmalıdır.

Dış mekan dekorasyonu

Aksesuar ve Çiçeklerle Yeni Bir Bahçe Yaratın

Müstakil evlerde dış mekan dekorasyonu denildiği zaman akla ilk olarak bahçeler gelir. Evinizin bahçesinde zaman geçirmeyi seviyorsanız burayı çok daha güzel bir hale getirmelisiniz. Bahçenizde büyük çınar, çam ağaçları kullanabilirsiniz. Özellikle havuz kenarında ağaç kullanımı bahçe dekorasyonu çalışmalarında çok yapılır.

Evinizin yürüme yollarını özel taşlarla kaplayabilir yanlarına da büyük çalılıklar dikebilirsiniz. Oturma grubu ve yemek takımlarını ahşaptan seçebilir, bahçenizin bir köşesine de büyük ve renkli minderler koyabilirsiniz. Bahçenizde kapı girişinin olduğu bölümler de saksıda çiçek kullanımı için uygun olacaktır.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.


Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Ofis Çalışanları İçin Masa Seçimi

Ergonomik olan ofis mobilyaları çalışanların daha verimli olmasını sağlayacaktır. Çünkü sağlıksal herhangi bir sorun yaşanmayacak ve uzun süreli performans arttırmalarına...

Kapat