Vazgeçemediğiniz Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri Vazgeçemediğiniz Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri
Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri Yemek takımı modelleri kadınları ilgiyle takip ettiği modellerdir. En sevilen mutfak takımları arasında belki ilk sırayı alır. Hanımlar için... Vazgeçemediğiniz Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri

Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri

Yemek takımı modelleri kadınları ilgiyle takip ettiği modellerdir. En sevilen mutfak takımları arasında belki ilk sırayı alır. Hanımlar için yemek takımı seçimi ciddi bir iştir. En önemlisi zevkinizi yansıttığınız seçimlerinizin beğeni toplamasını istersiniz. Bu takımlar yemekleri de daha zevkli hâle getirir. Özenle yapılan her şey gibi özenle seçilen takımlar mutluluğunuzu motivasyonunuzu da etkiler. Yemekleriniz sanki daha lezzetlidir bu takımlara koyduğunuzda. Yani hanımların bu takımlara daha fazla anlam yüklediğini görüyoruz. Bu nedenle mutfaklarınız için yemek takımı modelleri makalemizde yemek takımı nasıl seçilir, seçerken nelere dikkat etmek gerekir gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Yemek Takımları Nasıl Seçilir?

Diyelim ki yeni evleneceksiniz ya da yemek takımlarınızın değişikliğe gitmesi gerekiyor. Böyle bir durumda günün modası ne, sizin zevklerinizi ne denli karşılıyor ve yeni bir stil oluşturabilecek misiniz sorularının cevaplarını aramalısınız.

Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri

Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri

 

Artık bütün ev eşyaları aynı stilin evin değişik bölümleri için tasarlanmış hâliyle seçiliyor. O nedenle ilk olarak yemek takımlarınızı mutfak dekorasyonunuzla ve mutfak mobilyalarınızla uyumlu olarak seçmelisiniz. Hangi tarza uygun olarak döşediyseniz ya da döşeyecekseniz yemek takımlarınız da bu tarzın esintilerini taşımalıdır. Birincisi bu genel uyumdur.

İkincisi ise günlük bir takım mı arıyorsunuz yoksa misafir takımı mı? Eğer her ikisine de ihtiyacınız varsa misafir takımlarınız daha gösterişli olmalıdır. Onları her zaman kullanamazsınız. Her zaman kullanıldığında ve makineye konduğunda renk ve desenlerinin yıpranma ihtimali de bulunuyor. Bütün bunlara dikkat etmelisiniz. Mutfaklarınız için yemek takımı modelleri konusunda günlük yemek takımları ise sürekli kullanılacağı ve yıkanacağı için daha dayanıklı ve makineye atılabilen modeller olmalıdır.

Yemek takımlarını seçerken kaç parça alacağınızı misafir sayınıza göre belirlemelisiniz.

Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri

Mutfaklarınız İçin Yemek Takımı Modelleri

 

Gelelim modellere… Günlük ve misafir takımları şıklık bakımından birbirinden ayrılıyor. Fakat evin genel dekorundan çok farklı modeller olmamalıdır. Örneğin modern stile göre döşenmiş bir salonda alaturka ve gösterişli takımlar hoş durmayacaktır. Bu nedenle misafir takımlarını seçerken aynı tarzın daha gösterişli modellerini seçmelisiniz. Böylece uyumu yakalamış olacaksınız.

Tarz Önerileri

Mutfaklarınız için yemek takımı modelleri konusunda tarzı belirlemek önemli bir konudur. Çünkü henüz evini döşememiş ve bu konuda yeterli bilgisi olmayanlar stil konusunda kararsızlık yaşayabiliyor. Stil konusunu aşınca devamındaki seçimler daha kolay oluyor. İşte mutfaklarınız için yemek takımı önerileri:

Vintage Tarzı Yemek Takımları: Mutfaklarınız için yemek takımı modelleri konusunda vintage tarzına da değinelim. Vintage tarzı son yılların en favori stilleri arasında yer alıyor. Geçmişe özlem duyduğumuz ve her eşyada onu canlandırmak istediğimiz şu günlerde vintage tarzı ile sıcak ve samimi dekorasyon çalışmalarıyla karşılaşıyoruz. İşte bu samimiyetin diğer bir noktası da yemek takımlarıyla kendini gösteriyor. Eğer evinizde genel seçiminiz vintage tarzı ise yemek takımlarınızı da bu şekilde seçebilirsiniz. Görecesiniz ki tabaklar desenli ve renkli nostaljik anımsatmaları olan modellerdir. Böylece bir dönem sofrası kurabilirsiniz.

Modern Stil Yemek Takımları: Modern stil denince akla o hiç modası geçmeyen sade modeller geliyor. Modern stil her dönemde büyük ilgi görüyor. Onca yeni seçenek arasında asilliğini ve şıklığını göstermeye devam ediyor. Kimileriniz renkli cıvıl cıvıl modelleri sevse de sade şıklığı tercih edenler için modern stil vazgeçilmez bir öneridir. Sofralarınızın sade, bir o kadar da şık olmasını istiyorsanız modern stil yemek takımları tam size göre.

Mutfaklarınız için yemek takımı modelleri bunlardan başka modelleri de içeriyor. Bohem tarz, country tarzı da seçenekleriniz arasında yer alabilir. Ama unutmayın evinizin dekorasyonuyla uyumlu olursa daha şık görünecektir.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • ruhumunsesi

  8 Aralık 2016 #1 Author

  bohem tarzı yemek takımlarımdan sıkılmak üzereyim. country tarzı bir yemek takımı mı alsam acaba?

  Cevapla

 • peri

  16 Aralık 2016 #2 Author

  bayıldım bu takımlara.. çok klas

  Cevapla

 • FADİMEB SÜRÜCÜ

  16 Aralık 2016 #3 Author

  harika modelleri var

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Kırmızı Detaylı Oturma Odası Tasarımları

Oturma odası tasarımlarında genel itibari ile birlikte kullanılan renkler vardır. Bu renklerin dışına çıkmak hem farklılık hem de görsellik oluşturur....

Kapat