Ofis Çalışanları İçin Masa Seçimi Ofis Çalışanları İçin Masa Seçimi
Ergonomik olan ofis mobilyaları çalışanların daha verimli olmasını sağlayacaktır. Çünkü sağlıksal herhangi bir sorun yaşanmayacak ve uzun süreli performans arttırmalarına yer verilecektir. Ofis masalarının... Ofis Çalışanları İçin Masa Seçimi

Ergonomik olan ofis mobilyaları çalışanların daha verimli olmasını sağlayacaktır. Çünkü sağlıksal herhangi bir sorun yaşanmayacak ve uzun süreli performans arttırmalarına yer verilecektir. Ofis masalarının seçiminde çok fazla yerde olmamasına dikkat edilmelidir. Belin üzerinde olması halinde çalışanların fazla eğilmemesi gerekecek. Bu durum omurga sağlığı açısından önemlidir. Ofis çalışanların için masa seçiminde sağlıksal faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Bunun için masalardan ziyade sandalyelerin de uygun ebatlarda ayarlanması gerekiyor. Masaların aşhap üzerinden ele alınmaası söz konusudur. Ahşap olması halinde çizmelerin ve kirlenmelerin de önüne geçiliyor. Bakteri üretiminin daha az olması da akşap masaların ön plana çıkmasını sağlıyor. Bilgisayar kullanılıyorsa da özel bölmelere sahip masaları seçmek mantıklı olacaktır. Bu tarz masaların daha kullanışlı olması ve alan kaplamaması faydalı oluyor.

Bölmeli Ofis Masaları

Kalabalık ofis ortamlarında daha çok bölmeli olarak kullanılan ofis masaları seçiliyor. Bu tarz masaların belirli bölgelerin ayırma alanları bulunuyor. Bir diğer masada olan işlemlerin görünmemesi adına bölmeli şekilde muhafaza ediliyor. Çoklu ofis ortamları için kullanışlı masalardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik daha az yer kaplamasından dolayı faydalı oluyor. Bu tarz masaların genellikle ofisin orta kısmında yer alması sağlanıyor. Kenarlarda boşlukların olması ulaşımların daha kolay olmasını sağlıyor. Çağrı merkezlerinde bu tarz ofis masalarına sık sık yer verildiğini göreceksiniz. Kendinize ait bir masa olması daha rahat çalışma ortamına sahip olmanızı da sağlayacaktır. Çalışanların rahat etmesi adına bu şekilde bölmeli olanları seçmek doğru olacaktır. Stresten uzak olmaları ve kendileri ile kalmaları açısından da masaların bölmelerinin olması mantıklıdır. Ofis çalışanları için masa seçiminde bireysel konum önemlidir.

Çekmeceli Ofis Masaları Nasıl?

Maximum 4 minimum 2 çekmeceden oluşan ofis masalarına da göz atabilirsiniz. Kullanım alanlarının fazla olması çalışanlar açısından faydalı olacaktır. Bu şekilde şahsi eşyalarının depolanması mümkün hale geliyor. üstelik özel kilitleme alanlarının da olması faydalıdır. Bu şekilde tasarlanan ofis masaları daha fazla ilgi görüyor. Çekmecelerin genellikle masanın alt haznesinde yer aldığını göreceksiniz. Bacakların olduğu alan çekmecelerden dolayı sınırlı hale geliyor. Ancak bu alanın sizi rahatsız etmediğini göreceksiniz. Rahat etmek amacıyla sandalyenin ayarlamalarına da yer vermelisiniz. Sandelyelerin masalara göre ayarlanmasına dikkat edilmelidir. Özellikle de boyun ve sırt bölgelerinin konforlu alanlarda tutulması faydalı olacaktır. Bunun için masaların da yüksek olmasına özen göstermelisiniz. L şeklinde olan masaları da tercih edebilirsiniz. Bunların da çok çalışanı olan ofislerde sık sık kullanımlarına yer veriliyor.

Ofis Masalarında Renk Seçimleri

Ofislerde daha ciddi bir hava oluşturmak adına renkli olan masalara yer verilmiyor. Bunun dışında daha çok beyaz rengin hakim olduğunu göreceksiniz. Beyaz olması bazı lekelenmelerin oluşmasına sebep olacaktır. Bu duruma meydan vermemek adına dikkatli olmakta fayda vardır. Siyah ile koyu kavhe tonlarının da yer aldığı görülüyor. Ciddi bir hava oluşturmak adına masaların bu renklere sahip olması gerekiyor. Cam detaylar üzerinden de masaların daha modern bir havaya büründüğünü göreceksiniz. Ancak camların da dikkatli bir şekilde kullanılması gerekiyor. Bunlar başta parmak izin gibi detayları belli ettiği için pek fazla ilgi görmüyor. Camların yanı sıra en çok ahşap malzemelerden masaların yapımının olduğunu görüyoruz. Ofis çalışanları için masa seçimi renkler adına da önemlidir. Diledikleri şekilde kullanmaları açısından krem renklerinden de masalara yer veriliyor. Bu masaların süslemeler ile daha canlı hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

 • özgür köse

  28 Ocak 2017 #1 Author

  ofıs masa sandalye mobılya secımı bence çok önemlıdır çalışma motıvasyonunu artırmaya yarar

  Cevapla

 • güllü balcı

  28 Ocak 2017 #2 Author

  ofısde mobılya secımı basarıyı artırır

  Cevapla

 • özgür balcı

  28 Ocak 2017 #3 Author

  ofıs masa sandalye mobılya secımı bence çok önemlıdır çalışma motıvasyonunu artırmaya yarar

  Cevapla

 • ferhat köse

  28 Ocak 2017 #4 Author

  ofıs masa sandalye mobılya secımı bence çok önemlıdır çalışma motıvasyonunu artırmaya yarar

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Şark Köşesi Nasıl Yapılır

Şark köşesi nasıl yapılır diye merak edenler için bazı ipuçları derledik. Bunca stil ve modelin arasında doğallığı ve geleneksel motifleri...

Kapat