Ofis Masaları Nasıl Olmalı Ofis Masaları Nasıl Olmalı
Ofis masalarından yana tercihte bulunurken ofisin yapısını göz önüne almalısınız. Geniş bir yapıya sahipse kenarları olan masaları seçebilirsiniz. Yani dikdörtgen veya kare masalarda mantıklı... Ofis Masaları Nasıl Olmalı

Ofis masalarından yana tercihte bulunurken ofisin yapısını göz önüne almalısınız. Geniş bir yapıya sahipse kenarları olan masaları seçebilirsiniz. Yani dikdörtgen veya kare masalarda mantıklı olacaktır. Ancak daha dar ofislere sahipseniz yuvarlaklardan yana seçim yapmak mantıklıdır. Bu şekilde alanın daha ferah olmasını sağlayabilirsiniz. Ofis masaları nasıl olmalı merak ediyorsanız da önceliğiniz ahşap ya da cam gibi malzemeleri değerlendirmek gerekiyor. Ahşapların daha fazla ilgç gördüğü açıktır. Çünkü çizilmelere karşı daha dayanıklı ve sağlıklı olduğu biliniyor. Cam olanlar ise özellikle leke oluşumlarından dolayı çok sık tercih edilmiyor. Ahşap seçerken de toz tutmamasına dikkat etmelisiniz. Hijyen olmaları sağlıksal açıdan faydalı olacaktır. Bir de uzun süre ofiste çalışıyorsanız mutlaka toz tutmayan mobilyaları seçmelisiniz. Ergonomik olan mobilyalar sayesinde ofislerin tasarımına yer verebilirsiniz. Önemli olan kullanım ve sağlıksal faktörleridir.

L Şeklinde Ofis Masaları

Kare ve yuvarlak olanların yanı sıra L şeklinde olan ofis masaları da bulunuyor. Üstelik bu masalarda çalışmak daha keyifli olacaktır. Tamamen çevrenizi saran bu masalarda birden fazla dosyayı ya da bilgisayarınızı muhafaza edebilirsiniz. Geniş çalışma masaları yerine hem pratik hem de yer kaplamamasından dolayı bu masa türleri tercih ediliyor. Kolay şekil almasından dolayı da daha çok ahşap malzemesi üzerinden tasarımının ele alınması söz konusudur. Masaların alt bölümünde özel raf kısımları da bulunuyor. Bu tarz seçimlerin daha çok bilgisayar kullananlar tarafından yapıldığını görüyoruz. Bilgisayarların özel kasalarını bu alanda muhafaza etmek mantıklıdır. Yer kaplamaması için de bu tarz raflara özel olarak yer veriliyor. Çekmece detaylarına da göz atmalısınız. Evrak ya da bir takım ofis malzemelerini bu alanlarda saklayabilirsiniz. Ofis masaları nasıl olmalı için de daha çok birden fazla gözü bulunanların tercih edildiğini söylemeliyiz.

Ofis Masalarının Konumu

Masa seçimlerinin yanı sıra konumun da önemli olduğunu söylemeliyiz. Bunun için pencere önünden seçim yapabilirsiniz. Ancak ahşap ofis masalarının pencere önlerinde olması halinde toz tutmaları söz konusudur. Bunun için toz tutmayan ahşap masaları seçmek de fayda vardır. Cam masalar için de aynı durum geçerlidir. Üstelik cam masaların temizlenmesi daha zor oluyor. Bu yüzden de cam olarak masaların çok fazla ilgi görmediğini göreceksiniz. Ahşap olan masaların yan taraflarında da demir süslemeler dikkat çekiyor. Bu süslemelerin gözükmesi için de aydınlık ofis alanları seçebilirsiniz. Aydınlık alanlarda çalışma göstermek daha mantıklıdır. Dikkatinizi toplayabilir ve daha verimli çalışabilirsiniz. Masalar kadar seçeceğiniz sandalye ya da koltuklar da önem arz ediyor. Sırt ve boyun ağrısı çekmemek adına dik yapılara sahip oturma alanları oluşturmalısınız. Ergonomik mobilyalar ile ofisleri tamamlayabilirsiniz.

Çekmeceli Ofis Masaları

Birden fazla çekmecesinin olması masaların daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Özellikle evraklarla çok fazla işi olanlar için faydalı ürünler olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü evrakları bu çekmecelere koyarak dağınıklığın önüne geçebilirsiniz. Ofis masalarının çok dağınık olmaması gerekiyor. Bu durumda da dikkat dağınıklıkları söz konusudur. Daha sade ve yalın olması mantıklı olacaktır. Masalar üzerine süs eşyaları koymamak gerekiyor. Bunun yerine çerçeveler ile birkaç süsleme yapabilirsiniz. Ofislerde de yalınlık son derece faydalıdır. Renk seçimlerinizi de sıradışı olanlardan yana yapmamalısınız. Çekmeceli olarak piyasada bulunan masaların daha çok kahve ve tonları ile satışına yer veriliyor. Bu tonlamalar daha resmi bir havanın oluşmasını da sağlıyor. Bu yüzden ofislerde en çok kahve tonlarının hakim olduğu biliniyor. Beyaz olarak da mobilyalardan tasarımlara yer veriliyor. Ofis masaları nasıl olmalı adına renklerden tasarımlara kadar birden fazla durumu değerlendirmeniz gerekecektir.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

 • Mirat

  29 Ocak 2017 #1 Author

  Evet ne kadar çekmece o kadar az dağınıklık deko trendy

  Cevapla

 • özgür (köse) balcı

  29 Ocak 2017 #2 Author

  çekmece çokluğu dağınıklığa son verdırıyor

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda ev içerisinde dekorasyonuna en çok dikkat edilen alanlardan birini de yatak odaları oluşturur. Güne pozitif olarak başlayabilmeniz için...

Kapat