Ofiste Serbest Alan Dekorasyonu İçin Öneriler Ofiste Serbest Alan Dekorasyonu İçin Öneriler
Çalışanların motive edilmesi amacıyla ofiste serbest alan dekorasyonuna önem veriliyor. Bu alanların daha ferah ve eşyasız olması söz konusudur. Alanın rahatlatıcı bir bölme olması... Ofiste Serbest Alan Dekorasyonu İçin Öneriler

Çalışanların motive edilmesi amacıyla ofiste serbest alan dekorasyonuna önem veriliyor. Bu alanların daha ferah ve eşyasız olması söz konusudur. Alanın rahatlatıcı bir bölme olması adına farklı çalışmalara yer veriliyor. Mesela duvar kağıtları ile canlı renkli bir hale getirebilirsiniz. Çalışanların rahat etmeleri amacıyla da konforlu koltuklar ile bu alanı destekleyebilirsiniz. Çiçekler ve vazolar üzerinden de alanın daha doğal bir görünüm kazanması mümkün olacaktır. Yoğun renkler yerine daha soft renkleri tercih etmek gerekiyor. Çalışma alanından daha zıt olan renkleri seçebilirsiniz. Farklı bir alanda zaman geçirmek çalışanların da daha verimli olmasını sağlayacaktır. Bu bölümde doğal görünümler amacıyla ahşap yapılara yer verebilirsiniz. Özellikle de çiçekler ile süslemeler yapacaksınız akşap mobilyalar daha mantıklı olacaktır. Süslemelerin çok fazla olmaması da alanın daha dinlendirici bir özelliğe kavuşmasını sağlayacaktır.

Ofiste Serbest Alan Renklendirmeleri

Serbest alanların birden fazla koltuk ya da sandalye üzerinden desteklenmesi sağlanıyor. Çalışanların belirli gruplar halinde bu alanda zaman geçirmeleri planlanıyor. Bunun için siyah ya da kavhe tonlarına yer vermemek gerekiyor. İç açıcı renkler üzerinden grupların daha keyifli dakikalar geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Yerden tasarruf etmek amacıyla puflara yer veriliyor. Serbest alanlarda birden fazla pufun olması çok fazla yerin kaplanmamasını sağlıyor. Pufların da renkli detaylar ile sunumuna yer veriliyor. Bu şekilde serbest alanın daha keyifli bir hale bürünmesi esas alınıyor. Burada renklerin canlı olması adına halı seçimlerine de dikkat edilmelidir. Renkli sandalye, koltuk ya da puflar seçecekseniz halıların düz ve sade renklerden oluşmasına dikkat etmelisiniz. Bu alanda perdeler de önemlidir. Daha çok store tercih edildiğini görüyoruz. Yere kadar perdeleri sunmak yerine store ile dışarısının da gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Serbest Alan Aydınlatmaları

Ofislerde daha çok spot ışıkların yer alması söz konusudur. Bunun için serbest alanlarda farklı bir çalışmaya gidebilirsiniz. Mesela daha çok avizeleri ya da abajurları seçebilirsiniz. Burada ışıklandırmalar loş olmamalıdır. Loş olması halinde çalışanların kendilerini yorgun hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Aksine daha da motive olmaları için sarı ya da beyaz tonlarından aydınlatmalar seçmelisiniz. Tavan aydınlatmalarını da kullanarak bu şekilde renklendirmeler yapabilirsiniz. Bu alanda bulunan renkli mobilyaları da göstermek için aydınlık olması önemlidir. Ofiste serbest alan dekorasyonu adına avizelere dahi yer veriliyor. Farklı tarzlardan sunulan bu avizelerin hoş görünmesi esas alınıyor. Hoş ürünler sayesinde daha karakterli serbest alanlar oluşturabilirsiniz. Bu alanların aynı zamanda kullanışlı olması da önemlidir. Konforlu mobilyalar seçerek alanın daha kullanışlı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ofiste Serbest Alan Aksesuarları

Serbest alanların olduğu bölgelerde daha çok kahve makineleri dikkat çekiyor. İçeceklerin alınması ve çalışanların küçük bir mola vermesi söz konusudur. Bunun için mini bir bar dahi yapabilirsiniz. Birkaç içecek üzerinden barın kapsamlı bir hale gelmesini de mümkün kılabilirsiniz. Çalışanların bu bar üzerinden tercih yaparak keyifli dakikalar geçirmeleri sağlanmalıdır. Aksesuar olarak çalışma ürünlerinin olmaması gerekiyor. Burada sehpaların üzerine dergiler ya da gazeteler koyabilirsiniz. Kafa dağıtmak amacıyla da sehpaların üzerinde bu tarz ürünler hoş olacaktır. Başta da belirttiğimiz gibi çiçekler ile de tasarım sağlayabilirsiniz. Canlı çiçekler seçmek daha mantıklı olacaktır. Yapayların ofis ortamlarda hoş bir imaj yaratmadığı biliniyor. Ofiste serbest alan dekorasyonu için süslemelerin çok abartılı olmaması faydalı olacaktır. Halılar, perdeler ve sehpalar üzerinden uyum yakalayarak hoş bir dizayn oluşturabilir. Bu dizayn için renk uyumluluğuna dikkat etmek yeterlidir.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
İkiz Bebek Odası Dekorasyon ile Çifte Mutluluk

İkiz bebeklere yönelik odaların daha maliyetli olacağı bir gerçektir. Çünkü her eşyanın ikişer tane olması gerekiyor. Aynı zamanda daha geniş...

Kapat