Salon Dizaynınız ile Fark Yaratın Salon Dizaynınız ile Fark Yaratın
Evlerin en çok kullanılan bölümü şüphesiz salonlardır. Özellikle misafir ağırlamak için kullanılan bu bölüm artık günlük hayatta da tercih ettiğimiz bir alan haline gelmiştir.... Salon Dizaynınız ile Fark Yaratın

Evlerin en çok kullanılan bölümü şüphesiz salonlardır. Özellikle misafir ağırlamak için kullanılan bu bölüm artık günlük hayatta da tercih ettiğimiz bir alan haline gelmiştir. Büyük evlerde hala oturma odası ve salon ayrımı yapılsa da genel olarak salon ve oturma odası tek bir oda haline dönüşmüştür. Böylelikle hem ev halkı hem de gelen misafirler yaşam alanı olarak salonları tercih etmektedir. Bu alan salon dizaynı ile fark yaratmak için küçük detaylar ile birlikte bütün dekorasyonu baştan yaratmalısınız.

Salon için seçebileceğiniz çok fazla sayıda ürün olması aklınızı karıştırmış olabilir. Bunun için yardım alabilir ya da iyice gözden geçirerek bir seçim yapabilirsiniz. Salon dizaynı odanızın büyüklüğüne göre değişecektir. Eğer büyük bir salonunuz varsa yemek takımını da bu alanda kullanabilirsiniz. Salonuzda seçeceğiniz ahşap mobilyaların hepsinin aynı renk olması önemli bir detaydır. Televizyon ünitesi için beyaz renkli bir ahşap seçtiyseniz yemek masasının da aynı ahşap rengine sahip olması gerekir. Farklı renkler uyumsuz bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Dekorasyon Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Salon dizaynı yaparken bazı püf noktalara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle ahşap ürünlerin aynı renkte olması gerektiğinden bahsetmiştik. Bununla birlikte çok fazla mobilya ve aksesuar seçimi yapmamaya da özen göstermeniz gereklidir. Bu durum evinizde karışık bir görünüme neden olacaktır. Bu tarz bir ev aynı zamanda çok göz yoracaktır. Bununla birlikte hiç aksesuar kullanmamak da evin boş bir görünüme kavuşmasına neden olacaktır. Aksesuarlar evin adeta ruhudur. Salonunuzun sıcak ve yaşanabilir bir hale gelmesini istiyorsanız aksesuar seçimine dikkat etmeniz gereklidir.

Bunun dışında salon dizaynı yaparken boş alan bırakmaya da özen göstermelisiniz. Oturma gruplarının, yemek takımının ve diğer aksesuarların iç içe olmaması gereklidir. Bu durum nefes almanızı engelleyecek, odada olması gereken konforu yok edecektir. Konfordan bahsetmişken seçeceğiniz koltuk takımlarının da rahat olması önemlidir. Renk tercihi de çok önemlidir. Salon ve oturma odası birlikte kullanacaksınız rahat kullanım açısından çok açık renk tercihi yapmanız uygun olmayacaktır. Özellikle evde çocuk varsa açık renklerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Çabuk kirlenen açık renkli mobilyalar aynı zamanda kiri çok gösteren bir yapıya sahiptir. Gri ve tonlarında koltuk takımı seçebilirsiniz. Bu renk koltukların kullanımı çok rahattır, bu koltuklar kiri çok göstermez.

Salon dizaynı

Modern Seçenekler ile Şık Bir Salona Kavuşun

Salon dizayn ederken köşem şeklinde koltuklar tercih edebilirsiniz. Günümüzde çok tercih edilen bu ürünler pratik bir kullanıma da sahiptir. Bununla birlikte aksesuar seçimi de önemlidir. Salon dekorasyonunuza uygun avizeler, büyük ve gösterişli aynalar, halı ve perde seçerek evin bütün görünümüne yeni bir hava katabilirsiniz. Salonlarda ve evin genelinde halı ve perde seçimi oldukça önemlidir. Boydan boya ince tüller evinize çok yakışacaktır. Halı seçiminde de koltuk takımında olduğu gibi çok açık renkler yerine koyu renk tercih edilmesi daha rahat kullanım imkanı sağlayacaktır. Salon dizaynı konusunda kış günleri için yapılacak en ideal seçimlerden birisi de şömine olacaktır. Günümüzde satılan hazır şömine modelleri ile ateş yakmaya gerek kalmadan aynı havayı yakalayabilirsiniz. Elektrikli şömineler salonunuzu çok daha şık, kullanışlı bir hale getirecek, salonunuzun tarzını baştan aşağı değiştirecektir. Şöminelerin beyaz renkli olanları çok tercih edilmektedir.

Bununla birlikte küçük sehpalar, ayaklı komidinler de salonlar için uygun bir ürün seçimi olacaktır. Bu sehpaların üstünü resim çerçeveleri, mumlar ve küçük biblolar ile süsleyebilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.


Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Başarılı Bir Pazarlama İçin Emlak Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Emlak ofisiniz için dekorasyon oldukça önemlidir. Çünkü pazarlama bir bütündür ve müşterinizinkapıdan içeri adım atması, hatta ofisinizin dışında tabelanızı fark...

Kapat