Biraz Hayal Gücü İle Salonunuzu Yeni Baştan Tasarlayabilirsiniz Biraz Hayal Gücü İle Salonunuzu Yeni Baştan Tasarlayabilirsiniz
Salon mobilyalarının seçimi pek çok açıdan önem taşımaktadır. Zamanınızın büyük bölümünü geçirdiğiniz salonlarınız misafirlerinizi ağırladığınız bir yer olarak da dikkat çekmektedir. Siz de salonunuzu... Biraz Hayal Gücü İle Salonunuzu Yeni Baştan Tasarlayabilirsiniz

Salon mobilyalarının seçimi pek çok açıdan önem taşımaktadır. Zamanınızın büyük bölümünü geçirdiğiniz salonlarınız misafirlerinizi ağırladığınız bir yer olarak da dikkat çekmektedir. Siz de salonunuzu boş bir resim kâğıdı olarak düşünebilir ve üzerine kendi hayallerinizi çizebilirsiniz. Bunun için iyi bir ressam olmanıza gerek yok. Biraz dekorasyon dergisi karıştırmak ve online araştırmalar yapmak yaratıcılığınız ile birleşince ortaya harika fikirler çıkabilir.

 • Farklı renkler,
 • Görülmemiş desenler ve
 • Fonksiyonel form seçeneklerini dikkate alarak salonunuzu baştan yaratmaya var mısınız?

Mevcut mobilyalarınıza uygun olarak belirleyeceğiniz aksesuar seçimleri ile bütçenizi fazla zorlamadan ortaya harika bir görüntü çıkmasını sağlayabilirsiniz. Koltuklarınızın üzerine atacağınız ekoseli bir battaniye, şehirlerden ilham alan sehpa tasarımları, renkli zigon alternatifleri, rüstik mobilya detayları ve aynalar eşliğinde yaşam alanınızı daha sıcak ve kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Salon mobilyalarının seçimi

Salon Mobilyalarının Seçiminde Depolama Alanı Olan Ürünleri Tercih Edebilirsiniz

Fonksiyonel seçimler küçük alanlarda bile kusursuz kullanım alanları yaratmanızı sağlayacaktır. Hem masa, hem puf hem de sehpa olarak kullanılabilecek olan ürünler seçerek kalabalık günler için ideal çözüm önerileri sunabilirsiniz. Kullanılmış kilimlerden elde edilecek bir puf, kitaplık ve gazeteliğin birlikte kullanılabildiği üniteler ve dekorasyon ile tezat bir görünüm sunacak olan elegan avizeler salonunuzun bir tasarımcının elinden çıkmış izlemine kavuşmasını sağlayacaktır. Son dönemlerin popüler tercihleri arasında yer alan lambaderler eşliğinde kendinize bir okuma köşesi hazırlayabilir ve bu alana koyacağınız sallanan sandalyeler sayesinde yorgunluğunuzu üstünüzden atabilirsiniz. Metrekare olarak küçük salon mobilyalarının seçimi konusunda göstereceğiniz özel alanınızı en ideal şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Küçük ebatlı koltuklar seçerek salonunuzu en iyi şekilde dizayn edebilirsiniz. Daybed olarak adlandırılan ve günün stresini üzerinizden atmanızı sağlayacak koltuklar için yeterli alanınız yoksa o zaman şansınızı sırt kısmı çok dik olmayan berjerler ile deneyebilirsiniz. 3 ayaklı ışıklandırmalar ile zenginleştireceğiniz dinlenme köşenizi yine tripod ayaklı sehpa ile değerlendirebilir ve sıcak kahvenizi de alarak köşenize çekilebilirsiniz. Hele bu alan cam kenarında ise keyfinizi kimse bozamayacaktır.

Salon mobilyalarının seçimi

Salon Mobilyalarının Seçimi – Salona Renk Katacak Stil İpuçları

Bütün bu fikirler harika ama bütçemi nasıl ayarlayacağım diye düşünüyorsanız ihtiyaçlarınızı listeleyerek işe başlayabilirsiniz. Planınızı net bir şekilde yaptıktan sonra önceliklerinizi devreye alabilir ve her ay yeni bir ürün ile hem moralinizi yüksek tutabilir hem de desen ve renkleri ile dikkat çekici ürünlere sahip olabilirsiniz. Aynalı bir konsol ile küçük salonunuzu daha ferah gösterebilir ve son dönemlerin moda dekorasyon tercihi olan İskandinav tarzı kilim-halılar ile ortama farklı bir hava katabilirsiniz. Çok beğendiğiniz bir sepet ya da çöp kovasını ters çevirerek sehpa olarak kullanabilir ve iç kısmını da depolama alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

Şimdiden aklınıza çok fazla seçenek geldiğine eminiz. Mevsime uygun dekorasyon ve aksesuar seçenekleri sayesinde kendinizi ve sevdiklerinizi her zaman daha hareketli bir mekânda karşılayabilirsiniz. Sonbaharda yapraklardan destek alabileceğiniz gibi ilkbaharda da renkli manzara tablolarından yardım alabilirsiniz. Pastel tonlarda seçeceğiniz şal deseni örtüler ile sıcak yaz akşamlarına serin bir dokunuş katabilir ve yakıcı tonlarda tercih edeceğiniz ekoseli battaniyeler ile de soğuk kış günlerinde davetkâr bir stili salon mobilyalarınızda kullanabilirsiniz.

Ev tekstilinde tercih edilen dönem moda ürünlerinin kullanıldığı minderler, masa örtüleri, vazolar ve tablolar eşliğinde zevkinize uygun bir ortam hazırlayabilirsiniz. Unutmayın, evinizi en iyi bilen ve ihtiyaçlarınızı en doğru şekilde tespit edebilecek kişi sizsiniz. Dekorasyonda kendinize özgü kimliği kullanabilir ve salon mobilyalarının seçimi kişisel tercihlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • mbeliftekinn

  30 Kasım 2016 #1 Author

  salonunuzda mutlaka aynalı konsol kullanın, salonunuzu daha geniş ve ferah gösterir, ben kullanıyorum.

  Cevapla

 • Ömer

  16 Aralık 2016 #2 Author

  Tasarım,acısından yerleştirilmiş hoş bir görünüme sahip 🙂

  Cevapla

 • Osman Görür

  16 Aralık 2016 #3 Author

  çok güzel çok uyumlu

  Cevapla

 • asuman meç

  16 Aralık 2016 #4 Author

  biraz hayal gücünden çok daha fazlası,hayallerinde ötesinde ferah rahat bir ev ,sanki geniş bir şale gibi olmuş aydınlık ama sıcak bir ortam bayıldım doğrusu

  Cevapla

 • yekta

  17 Aralık 2016 #5 Author

  süper odalar

  Cevapla

 • Mehmet Hayran

  17 Aralık 2016 #6 Author

  hayal gücümüz mükemmel bir fikire dönüşüyor salonlar yenileniyor.

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Beşli Tablo Modelleri İle Ruhunuzu Duvarınıza Yansıtabilirsiniz

Beşli Tablo Modelleri Beşli tablo modelleri asıldıkları duvarlarda ruhunuzun ortama yansımasına yardımcı olmaktadır. Güzel enerji veren resimler eşliğinde dekorasyonunuzu tamamlayabilir...

Kapat