Yaratıcı Müstakil Ev Bahçe Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Yaratıcı Müstakil Ev Bahçe Dekorasyon Önerileri Nelerdir?
Müstakil ev bahçe dekorasyon önerileri arasında ilk sırada ahşap madde kullanımı yer alır. Çoğu müstakil evin bahçesinde ahşaptan yapılmış ürünler tercih edilir. Bahçenin yemyeşil... Yaratıcı Müstakil Ev Bahçe Dekorasyon Önerileri Nelerdir?

Müstakil ev bahçe dekorasyon önerileri arasında ilk sırada ahşap madde kullanımı yer alır. Çoğu müstakil evin bahçesinde ahşaptan yapılmış ürünler tercih edilir. Bahçenin yemyeşil ve doğal ortamı için oldukça uygun olan ahşap eşyalar arasında yüzlerce model yer alır. Bahçelerinizde ilk olarak doğal görünüme önem vermeniz gerekir ve  bu da ancak gerçek bitki ve ağaçlarla olabilir. Yapay çiçeklerin olduğu bir müstakil ev aynı sıcaklığı vermeyecektir. Müstakil ev tercih eden kişiler şehrin kalabalığından uzaklaşmak istemiş, doğaya sığınmak istemiştir. Şehrin boğucu ve kötü havasının yanında ağaçlarla çevrili alanlarda yer alan müstakil evler sığınak gibidir. Bu sebeple çiçek, bitki ve ağaç kullanımı çok önemlidir. Bunların bakımları aksatılmamadan yapılmalıdır.

Müstakil evlerin bahçeleri için büyük oturma grupları gerekir. Elbette bunlar evlerde kullanılan modelde olmamalı, daha rahat bir stile sahip olmalıdır. Büyük minderli bir oturma grubu bahçe için ideal bir seçim olacaktır.

Bahçe Dekorasyonununda Hangi Mobilyalar Kullanılmalı?

Müstakil ev bahçe dekorasyon önerileri verilirken evin dış cephesi de dikkate alınmalıdır. Evinizin çatısı ve duvarları hangi renkteyse onlara uygun renkte mobilyalar seçilmelidir. Büyük minderlerden oluşan siyah renkli bir koltuk takımı her eve uyacaktır. Minderlerin rahat olmasına dikkat edilmelidir. Bu tarz oturma grupları için büyük bir sehpa da gereklidir. Bahçelerde kullanım için ahşap bir sehpa tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra büyük oturma minderleri de bahçe için ideal bir seçim olacaktır.

Renkli bir bahçe istiyorsanız birbirinden farklı renklerde, büyük yer minderleri alabilir ve bahçenizin belirli alanlarına yerleştirebilirsiniz. Rahatlığı ve şıklığı ile dikkat çeken bu minderler evinize genç ve modern bir hava katacaktır. Biblo ve diğer seçimler de müstakil evler için önemlidir. Metal sehpaları, file çantaları da evlerinizde kullanabilirsiniz.

Müstakil Evlerde Aksesuar Kullanımı

Müstakil evinizde, bahçeniz için yemek takımı, oturma takımı almanız dekorasyon için yeterli değildir. Ortamı sıcak bir hale getirmenin en kolay yolu küçük aksesuarlar kullanmaktadır. Aksesuar kullanılmayan evler, bahçeler ruhsuz olacaktır. Bahçeler için çok fazla sayıda aksesuar üretimi yapılmıştır. Büyük mobilya mağazalarında bahçe aksesuarları adında bir bölüm açılmıştır. Bu bölümlerde havuza, bahçe tasarımına uygun birçok eşya bulunur. Bunlar arasında ahşap ürünler ilgi çekmektedir. Ahşaptan yapılmış, hayvan figürü olan büyük bibloları yemek takımlarınızın yanında kullanabilirsiniz. Bu biblolar genellikle büyük boyda üretilmekte ve ayaklı olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte mumlar da bahçede çok kullanılır. Çeşit çeşit büyüklükte ve renkte mumları bahçenizin çeşitli alanlarına yerleştirebilirsiniz. Sehpa ve masa üstlerinde, havuz kenarında, minderlerin yanında akla gelecek her yerde bu mumlar kullanılabilir. Müstakil evlerin ferah ve rahat ortamına mumlar çok yakışacaktır. Müstakil ev bahçe dekorasyon önerileri arasında mumlar ve diğer bibloların kullanımına büyük önem verilmelidir.

Bahçe Işıklandırmasına Önem Verin!

Müstakil evleriniz için diğer önemli husus elbette ışıklandırmadır. Müstakil evler genellikle şehirden uzak yerlerde, ıssız yerlerde yer alır. Bu nedenle iyi bir ışıklandırma ile evinizi görünür bir hale getirebilirsiniz. Bunun için bahçe ışıklandırması daha çok ön plana çıkmalıdır. Bahçeler için kullanılacak birçok ışıklandırma çeşiti vardır. Bunlar arasında ayaklı ve uzun ışıkların kullanımı yaygındır. Bahçenin çok kullanılan bölümleri için bu ışıklandırma gereklidir. Bu ışıklar daha çok alanı aydınlatır. Müstakil ev bahçe dekorasyon önerileri arasında önemli bir yere sahip olan ışıklandırmaları havuz için özel olarak da yapabilirsiniz. Havuzun yan bölümleri ve iç kısmında ışıklandırma kullanımı çok önemlidir.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Alçıpan Mutfak Dekorasyonu Nedir, Nasıl Uygulanır?

Alçıpan Mutfak Dekorasyonu Alçıpan, özellikle iç mekanlarda kullanılan, insan sağlığına uygun ve hafif yapı malzemelerindendir. Alçıpan plakalar,  ortası alçı ve...

Kapat