Tarzınıza Uygun Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri Tarzınıza Uygun Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri
Yatak odalarına özel farklı dekorasyonlar arıyorsanız bu fikirlere göz atabilirsiniz. Hem farklı hem de şık yatak odaları için yaratıcı fikirler aktaracağız. Yatak odası dekorasyon... Tarzınıza Uygun Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odalarına özel farklı dekorasyonlar arıyorsanız bu fikirlere göz atabilirsiniz. Hem farklı hem de şık yatak odaları için yaratıcı fikirler aktaracağız. Yatak odası dekorasyon fikirleri arasında öncelilikli olarak duvar kağıtlarını ele almak olacaktır. Çünkü günümüzde yatak odalarının süslemeleri için başta duvar kağıtlarına yer veriliyor. Tüm duvarlar olmasa da öncelikli olarak yatak başlarının olduğu duvar tasarlanıyor. Yaprak ya da çiçek tasarımlarından harita görsellerine kadar çeşitli duvar motifleri bulunuyor. Seçtiğiniz motif üzerinden tasarım yapmak faydalı olacaktır. Şöyle ki yaprak ya da çiçek desenleri ile daha doğal görünümlere sahip yatak odaları yapabilirsiniz. Ancak film postelleri veya daha bohem kağıtlar üzerinden koyu renklerle dekorasyonlara yer vermelisiniz. Merak eden birkaç tarz üzerinden açıklamalar yapacağız. Hoşuna giden tarz üzerinden yatak odalarınızı tasarlamaya başlayabilirsiniz.

Ahşap Yatak Odası Tasarımları

Ahşap olarak ele alınan yataklar sıklıkla ilgi görüyor. Üstelik burada anlatacağımız yatak özel cibinlik özelliklerine de sahiptir. Şöyle ki cibinlik kullanımları için ahşap yatakların çevresi ince ve uzun ahşap kenarlar kaplanıyor. Buralardan cipinlikleri geçirmeniz ve hoş bir hava yaratmanız söz konusudur. Yatak başlarında da ahşap görünümler dikkat çekiyor. Tamamlayıcı olması adına mutlaka beyaz nevresimlerden yararlanmalısınız. Yeşil ile turuncu olarak da tasarımların yapılması mümkün. Burada uyumlu olması için eskitilmiş ahşaplardan dolaplara da yer verebilirsiniz. Hatta saksı çiçekleri üzerinden yatak odalarını süsleyebilirsiniz. Ahşap ile doğa görünümlerini oluşturmak zor olmayacaktır. Puf yastıkları da geniş bölmelerin olduğu yerlere atabilirsiniz. Daha dağınık bir hava yaratmak için pufların farklı yerlerde olması faydalı olacaktır. Burada çerçeve ya da mumluklar ile de tamamlama işlemlerine yer verebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Sevimli Yatak Odası Dekorasyonları

Sevimli odaların oluşması için daha çok pastel renklerinden ilerlemeniz gerekiyor. Bu şekilde karakteristik olan odalar oluşturmak daha kolaydır. Sarı ile lacivert hoş uyuma sahip renkler arasındadır. Ya da pembe ile petrol yeşili üzerinden tasarımlarınızı sunabilirsiniz. Burada renkli seçimlerin birbiri ile uyumlu olması önemlidir. Mesela yatak örtülerinin yatak başlarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Her ikisinin de aynı renk olmamasında fayda vardır. Bu şekilde yataklar çok fazla dikkat çekmecektir. Yatak odası dekorasyon fikirleri neler merak ediyorsanız özel makyaj bölümünden de bahsedebilirsiniz. Birkaç aynayı duvar üzerine yapıştırmalısınız. Önüne küçük bir masa ve puf iliştirerek odalarınızda makyaj alanı oluşturabilirsiniz. Birden fazla aynanın olması tasarım bir görüntünün oluşmasını da sebep olacaktır. Odaların farklı çiçekler ile süslemeleri de yapılabilir. Ya da sevdiklerinize özel fotoğraflar üzerinden çerçeveler ile de tamamlamanız söz konusudur.

Lüks Yatak Odası Tasarımları

Lüks görünümlerde yatak odaları tasarlamak istiyorsanız renklerin gold dahi olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle de krem ve goldun uyumundan faydalanabilirsiniz. Burada yatak başlarının daha dikkat çekici olduğunu da söylemeliyiz. Daha görkemli ve boncuklu yatak başları ile odalara yer verebilirsiniz. Gardolap seçimlerini de hacimli olarak ele alabilirsiniz. Aynı zamanda avizeler son derece önemlidir. Büyük ve taşlarla süslenen avizelerin de yatak odalarına ayrı bir hava kattığı gerçektir. Avize olmasına rağmen yatak kenarlarına dilediğiniz abajurları da ilave edebilirsiniz. Burada halı seçimlerinizi de küçük olanlardan yana yapmalısınız. Ebatların küçük olması odada ki diğer detayların daha dikkat çekici olmasını sağlıyor. Lüks görünümlü olan yatak odalarında mutlaka gösterişli sandıklar bulunuyor. Bunları da muhafaza ederek odanızı hazırlayabilirsiniz. Yatak odası dekorasyon fikirleri için bu tarz tasarımları özel mumluklar ile de tamamlayabilirsiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Sezona Uygun Bebek Odası Dekorasyonu

Yeni çocuk sahibi olmuş ebeveynler için, bebeklerin bulunduğu ortam çok önemlidir. Bebeklerin sevimlilikleri ile birlikte gelen sorumlulukları da fazladır. Bu...

Kapat