Yatak Odası Dekorasyon Trendleri Yatak Odası Dekorasyon Trendleri
Trend olan dekorasyonların başında ahşap detaylar dikkat çekiyor. Artık ahşapların direk olarak duvarlara monte edilmesi söz konusudur. Koyu ya da açık tonlardan bu tasarımlar... Yatak Odası Dekorasyon Trendleri

Trend olan dekorasyonların başında ahşap detaylar dikkat çekiyor. Artık ahşapların direk olarak duvarlara monte edilmesi söz konusudur. Koyu ya da açık tonlardan bu tasarımlar ile yatak odaları bir hayli tarz görünüyor. Yatak odası dekorasyon trendleri arasında daha koyu tonların hakim olduğunu göreceksiniz. Siyah olarak nevresim tercihleri ve mobilyalara yer veriliyor. Bunları renklendirmek adına aralara kırmızı ya da beyaz tonlarının da iliştirilmesi sağlanıyor. Büyük aynalar da yatak odalarının vazgeçilmezleri haline gelmiştir. Üstelik dar odaları geniş göstermek için de bu ürünler bir hayli faydalı oluyor. Trendlerin çeşitli aksesuarlar üzerinden de gösterilmesi sağlanıyor. Özellikle de aydınlatma seçeneklerinin modern ve zarif çeşitleri dikkat çekiyor. Odanızın rengine de bağlı olarak avize veya abajur tercih edebilirsiniz. Bu aksesuarların mum, vazo ya da çerçeveler üzerinden de tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Farklı duvar kağıtlarından da odaların görünümlerine değişiklikler katabilirsiniz.

Yatak Odalarında Puflar ve Koltuklar

Hem kullanışlı hem de tarz olmasından dolayı puf modellerine sık sık rastlanıyor. Farklı renk tonları üzerinden birkaç pufu yatak odalarına ekleyebilirsiniz. Halıların üzerinde hoş birer aksesuar olma özelliğine de sahiptir. Pufların oturma alanlarına da iliştirilmesi söz konusudur. Şöyle ki koltuk detaylarının önlerinde de yerini alıyor. Koltukların da farklı olduğunu görüyoruz. Mesela sallanan koltuklar ilgi görüyor. Tavana asılan örgü koltuk modelleri de bir hayli dikkat çekiyor. Son yılların trendi haline geldiğini de söyleyebiliriz. Odalarınız küçükse de bu detaylardan süslemeler yapmak zor olmayacaktır. Geniş koltuk takımlarına ya da sandalyelere yer vermek yerine bu tarz trendlere göz atabilirsiniz. Yatak odası dekorasyon trendleri olarak örgülü ürünler ilgi çekicidir. Öyle ki pufların dahi dış yüzeyleri örgü olarak sunuluyor. Aynı şekilde sallanan koltuklar için de örgülerden faydalanıldığını görüyoruz. Örgüler geçmişten bugüne vazgeçilmez tasarımlarla karşımıza çıkıyor.

Neon Renklerden Yatak Odaları

Daha canlı görünümlere sahip yatak odalarını tasarlamak istiyorsanız neon renklere yer vermelisiniz. Bu renkler sayesinde odaların sıradışı olmasını sağlayabilirsiniz. Deri olarak neon renklerden yatak başlarının tasarımına yer veriliyor. Bu tasarımlar üzerinden seçimlere bağlı olarak ilerleyebilirsiniz. Neon renkli yatak başlarına yönelik daha sade nevresim takımları seçiliyor. Yoğun renklerin olması gözlerin yorulmasına sebep olacaktır. Bu durum dinlenmek adına kullanacağınız odanın sağlıksız bir yapıda oluşmasına da sebep oluyor. Sağlık ön planda tutularak tasarımlar yapmak daha doğrudur. Bunun için renklerin çok fazla ön plana çıkmaması için avizelere değil abajurlara yer verebilirsiniz. Sarı tonlarında ışık seçmek gözler adına da faydalıdır. Dinlendirme hissi yarattığı için sarı renkli ampullere yer vermek gerekiyor. Bunun dışında tavan aydınlatmalarını da seçme hakkına sahipsiniz.

Yatak Odalarında Çalışma Alanları

Sadece dinlemek amacıyla yatak odalarını kullanmak istemiyorsanız farklı yaşam alanları da oluşturabilirsiniz. Mesela küçük bir çalışma masası ve sandalyesi üzerinden kendinize özel bir alan oluşturabilirsiniz. Yine küçük raflardan oluşan kitaplıklar da oluşturabilirsiniz. Sallanan sandalyelere de yer vererek kitaplarınızı bu alanda okuyabilirsiniz. Şık görünümler elde etmek istiyorsanız ahşap desenlere göz atabilirsiniz. Çünkü 2016 – 2017 modasına bakacak olursak ahşap detayları bir hayli fazladır. Hem duvarlarda hem yataklarda hem de çeşitli aksesuarlarda kullanımlarına yer veriliyor. Sağlıklı olması amacıyla da tercih edildiğini söyleyebiliriz. Genel olarak odaların halıları da paspas görünümüne sahiptir. Küçük yapılardan oluşması odanın mobilyalarını ve aksesuarlarını daha çok ön plana çıkarıyor. Yatak odası dekorasyon trendleri hakkında analizlere yaparak bu ahşap modellere göz atabilirsiniz.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

  • hatice özkan

    27 Ocak 2017 #1 Author

    tasarımı ve renkleri çok güzel çok begendim özellikle yatak odasının işlevini bu möbilyalar artırmış çok hoşuma gitti

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Banyo Süsleme Fikirleri

Banyoların süslü görünümler kazanması için pek çok öneriden yola çıkabilirsiniz. Bu konuda farklı örgüler dahi sunuluyor. Banyo süsleme fikirlerinin örgüler...

Kapat