Yatak Odası Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Yatak Odası Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Yatak odası mobilya seçimi özellikle gece konforunun yeterli derecede sağlanabilmesi açısından önemlidir. Huzurlu bir vakit geçirebileceğiniz ve gerektiğinde günlük streslerden uzaklaşmanızı sağlayacak olanda sadece... Yatak Odası Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası mobilya seçimi özellikle gece konforunun yeterli derecede sağlanabilmesi açısından önemlidir. Huzurlu bir vakit geçirebileceğiniz ve gerektiğinde günlük streslerden uzaklaşmanızı sağlayacak olanda sadece size özel bir alanın yaratılması aradığınız mutluluğu yakalamanıza yardımcı olacaktır.

 • Odanın büyüklüğüne,
 • Şekline,
 • Yatağınızın büyüklüğüne ve
 • Kıyafetleriniz için ihtiyaç duyacağınız dolaba göre tasarlayabileceğiniz yatak odanızda her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünmeniz gerekmektedir.

Gün içerisinde özellikle çalışan kişilerden oluşan bir ailede yatak odasında fazla vakit geçirme imkânı bulunmamaktadır. Ancak hemen hemen tüm eşyalarınızın bulunduğu bu oda rahat ve huzurlu bir şekilde uyuyabilmeniz açısından en önemli alandır. Soyunma, giyinme, hazırlanma ve gerektiğinde çamaşır kurutma veya ütü için de kullanılan bu odanın evin en sessiz olan yerinde seçilmesi en uygun karar olacaktır. İçinde ebeveyn banyosu bulunmayan evlerde banyoya en yakın odanın yatak odası olarak belirlenmesi uygun olacaktır. Trafik gürültüsü açısından ses almayan bir odanın tercih edilmesi tatil günlerinde huzur içinde uyumanızı sağlayacaktır.

Yatak odası mobilya seçimi

Yatak Odası Mobilya Seçimi İle Birden Fazla İhtiyacı Aynı Anda Karşılayabilirsiniz

Yeterli derecede büyük olan yatak odalarında

 • Dinlenme köşesi,
 • Çalışma alanı veya
 • Okuma bölümü yapılması uygun olacaktır.

Sakin bir müzik ve uygun ışıklandırma seçenekleri eşliğinde yapılacak yatak odası mobilya seçimi koratif bir görünüm ve fonksiyonel bir kullanım için son derece önem teşkil etmektedir. Odanın içinde hazırlanacak olan bu bölümün diğer dekorasyon seçenekleri ile uyumlu olması ve zıtlık teşkil etmemesine dikkat edilmelidir. Cam kenarına konulacak sallanan sandalye eşliğinde belki küçük kestirmelerde yapabilirsiniz. Yatak odası için seçilecek mobilyaların en sağlıklı malzemeler içinden özenle belirlenmesi gerekmektedir. Hazır ürünleri seçebileceğiniz gibi yatak odanızın büyüklüğüne uygun olan özel imal edilmiş ürünleri de tercih edebilirsiniz. Her şartta yatak odanıza mobilya seçimi yaparken belli kriterleri dikkate almanız gerekmektedir.

Fonksiyonellik; istediğiniz şekilde kullanım sağlamanıza imkân tanıyan model seçenekleri pratik bir şekilde ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlamalıdır.

Dayanıklılık; seçtiğiniz ürünlerin belli bir kullanım süresi boyunca sorun yaşatmadan size gereken hizmeti sağlaması gerekmektedir.

Estetik görünüm; seçtiğiniz mobilyaların görsel açıdan sizi tatmin etmesi ve beğenerek kullanım sağlamanıza yardımcı olması önemlidir. Düzgünlük ve kusursuzluk özelliklerinin yanı sıra yüzey pürüzsüzlüğünün de yakalanması gerekmektedir.

Emniyet; kullanılan her bir parçanın tehlike yaratmayacak şekilde kontrollü olarak hazırlanmış olması gerekmektedir.

Yatak odası mobilya seçimi

Yatak Odasında Kullanılan Mobilyaların Tek Tek Seçimi

Özellikle son dönemlerde ve gençlerin eğilimleri dikkate alındığında takım mobilyaların devri kapanmış gibi görünmektedir. Zira beğenilen parçalar ile hazırlanacak takımlamalar ile de harika odaların yaratılması mümkün olmaktadır. Yatak odalarının vazgeçilmezleri arasında yer alan gardıroplar yerini açık model askılı ünitelere bırakmış gibi görünse de klasik mobilya tercihinde bulunanalar hala gardırobu tercih etmekte ve daha derli toplu bir alan yaratılmasına katkı sağlamaktadır. Bulunulan ortama uygun büyüklükteki

 • Raflar,
 • Çekmeceler ve
 • Askılık ürünler ile hazırlanan gardıroplar ortamı dinginleştirecekleri gibi düzenin sağlanmasında da büyük önem teşkil etmektedir.

Giyim tarzının dikkate alındığı bir dolap seçimi uzun süreli kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Üst üste çekmecelerden oluşan şifonyerler ise özellikle başucu kullanımı için idealdir. Bu ürüne yerleştirilen çorap ve iç çamaşır tercihleri kısa zaman içinde aranan ürünlerin bulunmasını sağlayacaktır. Sakin ve huzur verici bir oda hazırlamak istiyorsanız özellikle pastel tonlardan yararlanabilirsiniz. Malzeme kalitesi ve ürün işlevselliğine bakarak yapacağınız seçimler ile hayalinizdeki yatak odası mobilya seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Odanızı kırmızı renkte aksesuarlar ile zenginleştirerek aşkınızın ortamı sarmasını sağlayabilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • gayelerdenim

  2 Aralık 2016 #1 Author

  ilk resimdeki gibi yatak odam olsa herhalde odadan hiç çıkmam 🙂

  Cevapla

 • kendinibilmez

  4 Aralık 2016 #2 Author

  güne enirjik başlamak iyi bir uyku ile olur. iyi uyku da iyi bir yatakla olur. yatak odasının en önemli eşyası bence kaliteli bir yataktır.

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Bahçe Keyfi İçin Armut Koltuk Modellerini Tercih Edebilirsiniz

Armut Koltuk Modelleri Armut koltuk modelleri rahat kullanımları ve modern görünümleri ile genç odalarından bahçelere, kafelerden bekleme salonlarına kadar pek...

Kapat