Ankastre Mutfak Dekorasyonu İle Düzenli Bir Alan Yaratın Ankastre Mutfak Dekorasyonu İle Düzenli Bir Alan Yaratın
Mutfaklar günümüzde sadece pişirme ve yemek için değil, ailece bir araya gelip hoş vakit geçirdiğimiz bir alan olarak dekore edilmektedir. Sadeliğin ve estetiğin ön... Ankastre Mutfak Dekorasyonu İle Düzenli Bir Alan Yaratın

Mutfaklar günümüzde sadece pişirme ve yemek için değil, ailece bir araya gelip hoş vakit geçirdiğimiz bir alan olarak dekore edilmektedir. Sadeliğin ve estetiğin ön planda olduğu, fazla eşya karmaşasının gözü yormadığı bir mutfak yaratarak, gününüzün en az birkaç saatinin geçtiği mutfağınızı güzelleştirebilirsiniz. Sevdiklerinizle yemek yeyip samimi sohbetler ettiğiniz bu alan, çok daha fazlasını hak ediyor. Bu nedenle, mutfağınızda derli toplu ve modern bir atmosfer yaratmak için ankastre mutfak dekorasyonu seçeneklerini inceleyebilir ve değerlendirebilirsiniz.

Ankastre mutfak dekorasyonu

Kullanışlı ve Modern Bir Görünüm

Mutfağınıza özel olarak tasarlanmış ocak, fırın, bulaşık makinası, davlumbaz ve buzdolabı gibi ürünler, mutfak dolaplarınızın içine adeta gizlenmiş şekilde tasarlanabilmektedir. Bu sayede mutfağınızda dağınık ve karmaşık bir görüntüye neden olmadan hem fonksiyonel hem de estetik bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Ankastre mutfaklar her zaman derli topludur. Etrafta fazla eşya görünmez. Beyaz eşya adını verdiğimiz bütün mobilyalar adeta mutfak dolaplarınızdan biriymişçesine görünürler.

Ankastre mutfak dekorasyonu yaptırmak için mutfağınızın buna uygun olması gerekir. Mutfak dolaplarınız ankastre mobilyalar yerleştirilebilecek şekilde tasarlanmış olmalı veya siz seçeceğiniz modellere uygun olarak özel ölçülerde dolaplar yaptırmalısınız. Sonraki aşama olarak ankastre fırın, ocak, bulaşık makinası gibi eşyalar mutfak dolaplarınızın uygun noktalarına monte edilirler. Bulaşık makinası, buzdolabı gibi bazı ürünlerin kapakları, mutfağınızda kullandığınız dolap kapaklarınızla aynı olması için bu malzemelerle yapılır. Böylece mutfağınıza girip baktığınızda herşey bir bütünün parçası olacak şekilde şık ve ferah görünür.

Ankastre mutfak ürünleri, ayrı birer beyaz eşya olarak tasarlanan benzerlerinden farklıdır. Yani normal bir ocak, ankastre mutfak için özel üretilmiş ocağın konması gereken yere yerleştirilemez. Beyaz eşya diye tabir ettiğimiz, özel bir yuvaya gereksinim duymayan buzdolabı, ankastre buzdolabı yerine kullanılamaz. Ankastre ürünler genelde daha ince ve minimal olarak tasarlanır. Bunun amacı bu eşyaları kolayca gizlemektir. Ankastre ürünler bunlarla sınırlı değildir. Kahve makinaları, mikrodalga fırınlar ve su sebilleri bile ankastre hale dönüştürebilmekte, zevkinize uygun bir mutfak tasarlamanız için beğeninize sunulmaktadır.

Ankastre mutfak dekorasyonu

Ankastre mutfak dekorasyonu

Bunları Gözden Kaçırmayın

Mutfağınız için ankastre ürünler alırken sadece göze hitap etmesine değil, ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Ocağınızı elektrikli veya doğalgazlı tercih edebilirsiniz. Bulaşık makinalarının çok farklı yıkama programları vardır içlerinin genişliği kimi modellerde farklılık gösterir. Fırının kendini temizleme özelliği olması ve fanı sayesinde ısıyı içeriye eşit yayması önemli bir özelliktir. Ankastre buzdolaplarının raflarının genişliği ve çokluğu, soğutma derecesi gibi noktalara dikkat edilmesi gerekir. Davlumbaz yemek kokularını mutfağınızdan söküp atabilecek güçte olmalıdır.

Bu ürünlerde kullanılan çeliğin kalitesi büyük önem taşır. Kolay çizilmeyen, kullanım sonrasında kararmalar oluşturmayacak modelleri özellikle tercih etmelisiniz. Ayrıca bu ürünlerin kolay temizlenebilir olması da satın aldıktan sonraki süreçte kullanımınız açısından fark yaratıcı bir unsurdur. Bazı ankastre mobilyalarda birkaç kullanımdan sonra çizikler, aşınmalar görülebilmektedir. Ya da çeliğin renginin kararması, çok fazla parmak izi kalması gibi sorunlar keyfinizi kaçırabilir. Bu nedenle ankastre mutfak dekorasyonu sırasında ürünleri inceleyerek ve satıcıya gerekli soruları sorarak seçmenizi tavsiye ederiz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dekorasyon sonrasında bu şık mobilyaları kullanırken, özel temizlik malzemelerinden yararlanabilir, elinizdeki metal gereçlerle çizilmemesine özen gösterebilirsiniz. Bu sayede eşyalarınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Eğer mutfağınızda sıradan beyaz eşyalar yerine ankastre ürünler kullanıyorsanız, olası bir taşınma durumunda bu ürünlerin yerlerinden sökülmesi ve yeni yerlerine monte edilmesi için servis hizmeti almanız gerekmektedir. Böyle bir durumda en büyük handikap, yeni taşınacağınız evin dolaplarının sizin eşyalarınıza uygun olmamasıdır.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Şıklık ve Sadelik Bir Arada; Küçük Ofis Dekorasyonu

Küçük Ofis Dekorasyonu Küçük ofis dekorasyonu için kullanmanız gereken eşya ve aksesuarlar yerli yerinde ve zaruri ihtiyaçlar olmalıdır. Ofisiniz küçükse...

Kapat