Bahçeler İçin Yaratıcı Dekorasyon Uygulamaları Bahçeler İçin Yaratıcı Dekorasyon Uygulamaları
Bahçe dekorasyonu yapacak bir eve sahip olmak herkesin hayallerini süsleyen bir şeydir. Bahçeli bir ev özlemi, hızla betonlaşan şehirlerde yaşayanlar için bir çekim merkezi... Bahçeler İçin Yaratıcı Dekorasyon Uygulamaları

Bahçe dekorasyonu yapacak bir eve sahip olmak herkesin hayallerini süsleyen bir şeydir. Bahçeli bir ev özlemi, hızla betonlaşan şehirlerde yaşayanlar için bir çekim merkezi oluşturmaktadır. Günlük streslerden ve yoğun bir iş temposundan eve geldiği sürelerde uzaklaşmak isteyen metropol insanları bahçeli bir ev arzusu ile sıkıntılarından kurtulmayı hedeflemektedir. Her mevsim farklı güzelliklere sahne olan bahçeler farklı uygulamalar eşliğinde daha da özel bir hale getirilebilir. Hazırlayacağınız dekorasyon ile uyumlu gölgelik ve şemsiyeler eşliğinde günün her saati bahçe keyfini sürebilir ve akşamları da rüzgârdan korunma sağlayabilirsiniz. Hazırlayacağınız bir veranda

 • Renkli fenerler,
 • Kâğıttan lambalar,
 • Fener ve mumlar ve
 • Canlı desenlerden oluşan oturma grupları ile renklendirilebilir.

Alanı nasıl kullanacağınıza karar verdikten sonra bahçeyi bölümlere ayırabilir ve yeşil alan kullanımı ile yaşam noktalarını farklı şekillerde dekore edebilirsiniz. Yeşil alanlarda kullanılacak ağaçlar, çiçekler ve süs havuzları tercihi ile meyve veren ağaçları da bir arada kullanabilirsiniz. Bahçe içinde kullanacağınız yollar için popüler seçeneklerden yararlanabilir ve renkli taşlar veya ahşap bloklar eşliğinde yürüme alanları yaratabilirsiniz. Bahçe alanı büyük olan evler için hazırlanacak portatif bir mutfak mangal yaparken faydalanacağınız bir alan haline getirilebilir. Akşam serinliğinde kullanmak için hazırlatacağınız bir şömine ve önündeki oturma grupları tadına doyamayacağınız bahar akşamları yaşamanızı sağlayacaktır.

Bahçe dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu Yaparken Çocukları ve Evcil Hayvanları Unutmayalım

Zemin açısından çocuklar için tehlike yaratmayacak olan tercihler eşliğinde bahçelerinizi çocukların koşuşturmaları ve evcil dostlar ile iyi vakit geçirebilecekleri alanlar haline getirebilirsiniz. Çocuklar için hazırlanacak bir oyun alanı hem kendi başlarına vakit geçirmelerini sağlayacak hem de temiz havanın enerjisini içlerine çekmelerine yardımcı olacaktır. Evcil hayvan besliyorsanız evinizin ve bahçenizin düzenini düşünmeli ve sevimli dostlar için neşeli renklerden oluşan aksesuar seçimlerinde bulunmalısınız. Bahçeye atılmış büyük ve şık yer minderleri ev arkadaşlarınızın bahçe keyfini sürdürmesi için elverişli olacaktır.

Küçük dostlarınızı güzel yataklar ve eğlenceli oyuncaklar ile şımartırken kedi veya köpekler için hazırlanmış bahçe çadırlarından edinerek zorlu hava şartlarında da kendilerine uygun bir mekân oluşturmalarına destek olabilirsiniz. Bahçe dekorasyonunun en önemli ürünleri ise mobilyalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Dayanıklı malzemeler ile hazırlanmış ve taşınabilir ürünler mevsimsel ihtiyaçlara göre gerekli korumayı sağlayabilmeniz için avantajlı olacaktır. Bahçe mobilyalarına set olarak sahip olabileceğiniz gibi kullanım alanınızı göz önünde bulundurarak koltuk sayısını kendinizde belirleyebilirsiniz. Kalabalık sofralar kurarak eğlenceli partiler vermek istediğiniz zamanlar için tercih edeceğiniz banklar ise sıcak bir ortamın sağlanması için ideal seçenekler olacaktır.

Bahçe dekorasyonu

Bahçe Bakımının Düzenli Olarak Yapılması

Bahçe bakımının düzenli olarak yapılması dört mevsim hoş ve yeşil bir alana sahip olmanızı sağlayacaktır. İçinde havuzun yer aldığı bahçelerde farklı mobilya ihtiyaçlarınız olacağı gibi kabin türü kullanım alanlarına da gereksiniminiz olacaktır. Siz de gününüzü bahçede geçirmek isteyenlerden iseniz o zaman alanın bir kısmını kendinize ayırabilir ve el becerilerinizi geliştireceğiniz bir hobi alanı tasarlayabilirsiniz. Yeşil yapraklı bitkilerinizin kış bakımlarının da istenilen şekilde yapılması için gerekli önlemleri almanız gerekmektedir.

Sonbaharın tadını daha iyi çıkarabileceğiniz bir bahçede kışa merhaba pikniği düzenleyebilir ve tüm sevdikleriniz ile bir araya gelebilirsiniz. Bahçenizin bir alanına asacağınız hamağınızı kış ayları için ekose battaniyeler ve pelüş yastıklar ile süsleyebilir ve ahşap bir masa kurarak dostlarınızla kahkaha dolu sohbetler yapabilirsiniz. Bahçe pikniğinde misafirlerinizin içini közde yapacağınız kestaneler ile ısıtabilir, sıcak şarap ve sucuk partisi ile hafızalara kazınan bir parti organize edebilirsiniz. Bahçe dekorasyonu tercihinde kullanacağınız aksesuarlar doğanın renkleri ile bütünlük sağlayacak şekilde seçilebilir.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • YersuGirl

  22 Kasım 2016 #1 Author

  Yeşil mimarinin temel bileşenleri bahçelerdir

  Cevapla

 • Mehmet Hayran

  17 Aralık 2016 #2 Author

  Bahçeler için yaratıcı
  dekorasyonlar ile bahçeden hiç çıkmak istemeyiz

  Cevapla

 • Gönül Özcan

  18 Aralık 2016 #3 Author

  Bahçe Hissi Yaratacak Harika Fikir..

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Yatak Odası Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası mobilya seçimi özellikle gece konforunun yeterli derecede sağlanabilmesi açısından önemlidir. Huzurlu bir vakit geçirebileceğiniz ve gerektiğinde günlük streslerden...

Kapat