Barbekülü Balkon Dekorasyonu Barbekülü Balkon Dekorasyonu
Balkonlar evlerin en havadar mekânlarıdır. En çok yazın ihtiyaç duyarız. Yazın geniş ve ferah balkonlarda barbekü yapmanın keyfini sürmek pek çok kişinin hayalidir. Tabi... Barbekülü Balkon Dekorasyonu

Balkonlar evlerin en havadar mekânlarıdır. En çok yazın ihtiyaç duyarız. Yazın geniş ve ferah balkonlarda barbekü yapmanın keyfini sürmek pek çok kişinin hayalidir. Tabi balkonlarınıza barbekü yaptırmak dekoratif anlamda da itina bekliyor. Sadece kullanım açısından değil şık ve hoş bir görünüm için barbekü seçiminize dikkat etmelisiniz. Git gide daha modern ve dekoratif barbeküler üretilmektedir. Zarif sofralar gibi dekoratif barbeküler de keyifli toplanmalar için son derece önemlidir. Barbekülü balkon dekorasyonu için birkaç detaya dikkat ederek şık bir balkona sahip olabilirsiniz.

Taş Desenli Barbekü Modelleri

Barbekü modelleri arasında en beğenilen modeller taş desenli barbekü modelleridir. Zaten barbekünün doğasına en uygun model de taş desenleridir. Görüntü olarak baktığımızda genelde balkon barbeküleri iki katlı olarak tasarlanır. Alt kata barbekü yaparken kullanacaklarınız koyabilirsiniz. Üstte zaten mangal bulunuyor. Şekil itibariyle de kullanışlılığı bakımından da ideal modellerdir. Taş desenleri balkon ortamına uyum sağlayan barbekü modelleridir.

Barbekülü balkon dekorasyonu

Kömürlü, Tüplü ve Elektrikli Barbekü Modelleri

Barbekü seçerken modelinin yanında işlevi bakımından da taşıdığı özelliklere göre seçilmelidir. Barbekülü balkon dekorasyonu için elektrikli mi, kömürlü mü yoksa tüplü mü seçim yapacaksınız? Bunu seçerken balkon için en rahat kullanımı göz önünde bulundurmalısınız.

Kömürlü Barbeküler: Kömürlü barbeküler barbekü modelleri içinde en eski olan modellerdir. En eski model olmasına rağmen hâlâ büyük ilgi görmektedir. Çünkü insanlar ateşte pişen yiyecekleri daha lezzetli buluyor. Bazıları kömür kokusunun karıştığı yiyeceklerin özlemini çekiyor. Et, balık gibi gıdaları pişirirken de aynı şekilde kömürde pişeni tercih ediyor. kömürlü barbekü modelleri açık havada kullanılan modellerdir. Kapalı alanlarda kömür kokusu rahatsız edicidir. Ayrıca bu barbekülerin verdiği lezzet yanında pişirirken ve yakarken meşakkatli olması bakımından da bir dezavantajı vardır.

Elektrikli Barbeküler:  Barbekülü balkon dekorasyonu için akla gelen ilk modellerden biri de elektrikli modellerdir. Elektrikli barbekü evler için kolay ve kullanışlı bir barbekü çeşididir. Ekstra bir ürüne ihtiyaç duymanda sadece elektrikle yani kablo yardımıyla bu barbeküyü kolayca hazırlayabilirsiniz. Yakması ve kullanması en kolay olan modellerden biridir. Fakat elektrikli barbeküler bazı özelliklere sahip olmasına göre tercih edilmelidir. Bunlardan biri su kısmıdır. Su koymak için bir haznesi bulunmalıdır. İkincisi mangal yapılacak ızgaranın kalitesidir. O da paslanmazdan yapılmalıdır. Elektrikli barbeküler markasına dikkat edilerek alınmalıdır. Kaliteli ve bilindik bir ürün alınmalı ve garanti süresinin olmasına da dikkat edilmelidir.

Tüplü Barbeküler: Sıradaki barbekü modelimiz de tüplü modellerdir. Tüplü barbekülerin yakması kolaydır. Çok çabuk ısınır ve kolay yakılır. Lav taşları ile barbekünün ısınması ve yiyeceklerin pişmesi kolaylaşır. Bu üçüne baktığımızda lezzet açısından kömürlü barbekülerin hâlâ kullanılmakta olduğunu görüyoruz.

Barbekülü balkon dekorasyonu

Balkonlarınıza Barbekü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Barbekülü balkon dekorasyonu konusunda barbekü ve balkonun uyumu da önemlidir. Balkon keyfinizi barbekü ile renklendirmek istiyorsanız balkonunuzu ve barbekü modellerini iyi tanımanız gerekiyor. Eviniz genel itibariyle modern tasarımlarla dekore edilmişse balkonunuzda da bu uyumu yakalamaya çalışmalısınız. Bunun için modern dekore edilmiş barbekü modellerini seçebilirsiniz. Özel ve sade renkli taşlarla yapılmış olan barbeküler modern dekore edilmiş evler için son derece ideal modellerdir.

Daha otantik ve doğal dekorasyonlar için taş desenli barbekü modellerini tercih etmeniz gerekir.

Barbekülü balkon dekorasyonu için barbeküleri iki şekilde edinebilirsiniz. Birincisi hazır hâlde üretilen modellerden seçerek balkonunuza monte ettirebilirsiniz. İkincisi de balkonunuza özel barbekü modeli yaptırmanızdır. Böylece istediğiniz bölüme istediğiniz boyutlarda ve modelde bir barbekü yaptırmanız mümkün.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • dilann

  15 Aralık 2016 #1 Author

  Balkonunda barbekü keyfi süper bir olay.. Barbekünün yönü önemli, rüzgarı karşıdan almamalı, yoksa zor yanar. balkon dekorasyonunda buna dikkat edilmeli.

  Cevapla

 • Pinar arkan

  16 Aralık 2016 #3 Author

  Encokda. Bir ev de barbekuye dikkat ederim mangal seviyorum allahım kısmet ederse yeni evim böyle güzel olacak ?

  Cevapla

 • tanju altıntaş

  16 Aralık 2016 #4 Author

  hem manzara hem balkon çok güzel…

  Cevapla

 • Emine Koç

  16 Aralık 2016 #5 Author

  cok detayli bir yazi olmus her türlü alternatif düşünülmüş. kisinin ufkunu aciyor.

  Cevapla

 • Tahsin Kaya

  16 Aralık 2016 #6 Author

  Kömürlü ve taş desenli barbekü en beğendiğim model balkonun manzarası da güzelse barbekü keyfi paha biçilemez olur.

  Cevapla

 • pelin sürücü

  16 Aralık 2016 #7 Author

  cok beğendim

  Cevapla

 • furkan çapa

  16 Aralık 2016 #8 Author

  Balkonunda barbekü keyfi süper bir olay

  Cevapla

 • Süleyman çetin

  16 Aralık 2016 #9 Author

  böyle bir ev alırsak tasarım mükemmel bizede nasip olur inşallah

  Cevapla

 • merve evrem

  16 Aralık 2016 #10 Author

  tamda hayalim olan şey muhteşem manzaralı bir balkon ve barbekü keyfi..

  Cevapla

 • ERDAL ARSLAN

  16 Aralık 2016 #11 Author

  Manzara ve detaylar çok güzel

  Cevapla

 • Çağrı

  16 Aralık 2016 #12 Author

  Balkonda barbakü benim için vazgeçilmez

  Cevapla

 • Mehmet Hayran

  16 Aralık 2016 #13 Author

  Evde en havadar mekan balkondur. Harika öneriler kararsız kalanlar için seçenekler mutlaka değerlendirirmeli.

  Cevapla

 • miray unlu

  16 Aralık 2016 #14 Author

  hep böyle barbekülü balkonum olmasını hayal etmişimdir

  Cevapla

 • Sinan

  17 Aralık 2016 #15 Author

  manzarası yeterr :))

  Cevapla

 • Sema

  17 Aralık 2016 #16 Author

  Gerçekten bayıldım balkonda barbekü keyfi daha keyifli bise olamaz bence

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Düğmeli Koltuk Modelleri İle Keyifli Yaşam Alanları Yaratabilirsiniz

Düğmeli Koltuk Modelleri Düğmeli koltuk modelleri ni kullanarak daha duygusal ve samimi ortamlar yaratabilirsiniz. Her fırsatta evde olmanızı sağlayacak ve keyifli...

Kapat