Taze ve Temiz Bir Havayı Balkonunuzdan Geçirerek Evinize Almak İster misiniz? Taze ve Temiz Bir Havayı Balkonunuzdan Geçirerek Evinize Almak İster misiniz?
Balkonunuzda mevsimsel hazırlıklar yaparak üç ayda bir kendinizi ve evinizi tazeleyebilirsiniz. Balkondan evin içine kadar yansıyacak olan enerji sizi de mutlu edecek ve evin... Taze ve Temiz Bir Havayı Balkonunuzdan Geçirerek Evinize Almak İster misiniz?

Balkonunuzda mevsimsel hazırlıklar yaparak üç ayda bir kendinizi ve evinizi tazeleyebilirsiniz. Balkondan evin içine kadar yansıyacak olan enerji sizi de mutlu edecek ve evin içine sıkışmış olan hayatınızın huzur bulmasına yardımcı olacaktır. Balkonlarınızın evin fazlalıklarını ve kombiyi koymak için kullananlardan mısınız? Şimdi vereceğimiz fikirler ile hemen balkonunuzu temizlemeye başlayacağınıza ve sevdiklerinize güzel bir sürpriz hazırlamaya başlayacağınızdan eminiz. Tüm zamanınızı balkonda geçirebileceğiniz bir düzen kurarak burayı sosyal bir alan haline getirebilir ve sevdiklerinizi de bu yaşam biçimine dâhil edebilirsiniz. Balkonunuz küçükse üzülmeyin yeter ki yenilik yapmak içinizden gelsin. Siz buna da bir çare bulabilirsiniz.

Balkonlar evlerin birer parçasıdır ve çok soğuk kış günleri haricinde yaşam alanlarımıza özel anlar katmamızı sağlarlar. Evimizin küçük alanlarına gösterdiğimiz özeni balkonlarımıza da gösterebilir ve kısa süre içinde bambaşka ve büyüleyici mekânlar yaratabiliriz. Bu aşamada bize en çok yardımcı olacak eşyaların annelerimizden kalma çiçekler olduğunu da sakın unutmayın. Canlı çiçek ve bitkilerin düzenlenmesi için yaratıcı fikirler deneyebilir ve çeşitli aksesuar seçenekleri ile balkonunuzu cennetten bir bahçeye çevirebilirsiniz. Kullanılacak ipler sayesinde balkon duvarlarınızı sarmaşıklar ile kaplayabilir ve kısa zaman içinde duvarın görünmez olmasını izleyebilirsiniz.

Balkonunuzda mevsimsel hazırlıklar

Küçük Balkonlar İçin Minimalist Tasarımlara Yer Vermelisiniz

Balkonlar için kullanılacak katlanabilir masalar ve bunların içine gizlenebilen sandalyeler ideal seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Duvarınızı sarmaşık ile kapatmak fikri size cazip gelmiyor ise o zaman ferforje askılıkları kullanabilir ve tek tip saksılarınızı buraya asabilirsiniz. Köşe takımları ve bunların üzerine kullanılacak renkli minderler ise balkonlar için ideal uygulamalar arasında sayılabilir. Altı saklama ünitesi olarak kullanılabilecek olan sedir veya puflar kış mevsiminde de tekstil ürünlerinin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayacaktır.

 • Balkon fenerleri,
 • Desenli mumluklar,
 • Kuş evleri ve
 • Kafesler küçük balkonlar için minimalist bir tasarımın devreye girmesini sağlayacaktır.

Balkonunuzdaki açık alanları süsleyerek sadece size özel bir alan yaratabilir ve bunun içinde özgürce zaman geçirebilirsiniz. Balkonunuzda mevsimsel hazırlıklar yaparak yaz ve kış mevsimine ayrı ayrı hazırlanabilir ve kış aylarında olsak bile güneşin yüzünü gösterdiği her an soluğu balkona çıkarak alabiliriz. Kilimler ve renkli yastıkların küçük mekânları ferahlatıcı etkisinden yararlanabilir ve dekoratif sehpa modelleri ile alanınızı daha rahat kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Tahta paletlerden hazırlayacağınız yer divanları hem dış ortam için ideal bir seçenek olacak hem de paletlerin üzerinde kullanacağınız minderler eşliğinde hoş bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Balkonunuzda mevsimsel hazırlıklar

Balkonunuzda Mevsimsel Hazırlıklar ile Keyif Alabileceğiniz Bir Balkon Yaratmak

Hiçbir şeyi sığdıramadığınız bir balkonunuz varsa o zaman bir masa iki sandalye atabilir ve kullanacağınız renklere uygun çiçekler ile ortamı güzelleştirebilirsiniz. Küçük bir botanik bahçesine çevirebileceğiniz bahçenizde kendi bitkilerinizi yetiştirebilir veya çiçeklerin yanına atacağınız tek bir şezlong ile güneşe sıcak bir merhaba diyebilirsiniz. Kapalı bir balkonunuz varsa duvara asacağınız bir rafa okumak istediğiniz kitapları yerleştirebilir ve hemen altına koyacağınız mavi beyaz çizgili bir minderi olan hasır koltuğunuz ile 4 mevsim balkon keyfini sürdürebilirsiniz. Jalûzinizi her mevsim değiştirebilir ve farklı tonlar kullanarak kısa sürede radikal bir değişikliğe imzanızı atabilirsiniz.

Bir manav havasının üzerine renkli minderler ile süsleyebilir ve balkonunuza koymak istediğiniz çiçeklerinizi düzenli bir şekilde duvarınıza sıralayabilirsiniz. Rattan mobilya seçenekleri balkonunuzda mevsimsel hazırlıklar yaparken kullanabileceğiniz ve hafifliği ile dikkat çeken ürünler olabilir. Balkon duvarınızın bir köşesine koyacağınız salıncak ile eski mutlu günlerinizi şimdiye uyarlayabilir ve bu salıncağı renkli fenerler ile süsleyebilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.





 • makbuleden

  26 Kasım 2016 #1 Author

  çiçeksiz bir balkon düşünülemez. rengarenk saksılar, mis gibi çiçekler.

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir



Devamını oku:
Şark Köşesi Nasıl Yapılır

Şark köşesi nasıl yapılır diye merak edenler için bazı ipuçları derledik. Bunca stil ve modelin arasında doğallığı ve geleneksel motifleri...

Kapat