Country Tarzı Salon Nasıl Döşenir? Country Tarzı Salon Nasıl Döşenir?
Country Tarzı Salon Nasıl Döşenir? Ne Tarz Bir Dekorasyon Gereklidir? Country tarzı salonlar son yılların en çok tutulan salon stilleri arasında yer alıyor. Artık... Country Tarzı Salon Nasıl Döşenir?

Country Tarzı Salon Nasıl Döşenir? Ne Tarz Bir Dekorasyon Gereklidir?

Country tarzı salonlar son yılların en çok tutulan salon stilleri arasında yer alıyor. Artık pek çok kadın salonunu döşerken bu renkli ve hareketli modelleri tercih ediyor. Country tarzı salon ve genel olarak ev döşemelerine yeni bir soluk getirdi. Standart koltuk ve mobilya modellerinden sonra artık daha renkli ve hareketli tasarımlarla hazırlanan bu stilin ürünlerini tercih edebilirsiniz. Country tarzı salon nasıl döşenir konusunda size daha detaylı bilgi vermek için hazırladığımız makalemizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Country Tarzı Nedir?

Country tarzı aslında bir çeşit köy esintilerinin evlere yansımasıdır. Çünkü bu tarza dikkatle baktığımızda genelde köy desenleri olan çiçek desenlerini ve bol renk kullanıldığını görürüz. Bu şekilde bir tasarım yapılarak köy esintilerini ve coşkusunu yeni stillerle birleştirmek amaçlanmıştır. Ayrıca renkleri sevip de bunları nasıl kullanacağını bilemeyen ve abartıya kaçmadan bu hareketliliği nasıl sağlayacağını bilmeyenler için bu tarzı kullanmak yeterlidir. Çünkü salon stillerinin güzel tarafı ihtiyacınız olan bütün modellerin, eşyaların tek bir stil etrafında toplanmasını sağlamış olmasıdır.

Country tarzı salon nasıl döşenir

Country tarzı salon nasıl döşenir

 

Koltuk modellerinden halılara ve perdelere kadar… Masa takımlarına kadar bütün eşyaların takım olarak belli bir tarzı benimseyerek tasarlandığını göreceksiniz. Bu da ev yenileyecek, evlenecek olanlar için büyük kolaylıktır. Country tarzı salon nasıl döşenir diyorsanız ilk olarak bu tarzı benimsemiş olmanız gerekir. Sonrasında ise size sunulan modellerden sevdiğiniz renkleri seçeceksiniz. Çünkü mobilya almanın en önemli kısmı tarzın seçimini yapmaktır. Bundan sonrası her şey hazır olarak karşınıza çıkacağı için çok da zorlanmazsınız.

Evinizi Nasıl Döşeyeceksiniz?

Country tarzı salon nasıl döşenir başlıklı yazımızda bir ev ya da salon döşemeye başlamadan önce neler yapacağımıza da değinelim. Önceliğin karar vermek olduğundan bahsetmiştik. Günümüzde o kadar farklı tarz ve aynı tarzın içinde bir o kadar farklı renk ve desen barınıyor ki seçim yapmak işin en önemli kısmı oluyor. insanlar baktığında ne kadar göz alıcı olduğundan mı bahsetsin yoksa ne kadar tatlı, sevimli ve cıvıl cıvıl bir ev olduğundan mı? Ya da siz kendinizi rahat ve enerjik bir evde mi görmek istiyorsunuz yoksa oturmaya bile kıyamayacağınız ultra lüks bir evde mi? İşte bu soruların cevabı sizi doğru seçeneğe yönlendirecektir. Farz edelim siz rahatlığı ve hareketliliği tercih ettiniz. O zaman size önerimiz country tarzı olacaktır. Eski İngiliz köy evlerini seviyorsanız asil bir şıklık istiyorsanız bu tarzı denemelisiniz. Tarzımıza karar verdikten sonra renklere geçelim.

Country tarzı salon nasıl döşenir

Country tarzı salon nasıl döşenir

 

Country tarzında bol renk ve desen barınır. Bu nedenle başlarda sevdiğiniz modellerden zamanla sıkılmanız da mümkün olabilir. Bazı modellere baktığınızda ne yana baksanız pembeleri, renkleri görürsünüz. Evin bütün eşyaları bu şekilde tercih edilmiştir. Alırken dikkat edin bu kadar renkli bir ev size göre mi? Bu tarzın renkli ve sade olmak üzere iki ayrı çizgide yansıtıldığını biliyoruz. Sıcak ve samimi modeller ile sadeliği hedefliyorsanız country tarzı salon nasıl döşenir konusunda gri tonlarını tercih edebilirsiniz. Koltuk takımlarınızı gri ağırlıklı seçerseniz genelde bu tarzın berjerleri çiçek desenli olur. Berjerlerin çiçek desenleri mor ve lila olursa gri ile uyumu yakalarsınız. Böylece hem desenli ve çiçekli modelleri kullanmış olacaksınız hem de gözünüzü yormayan renkler tercih etmiş olacaksınız.

Halıyı da aynı şekilde sade renkli seçebilirsiniz. Perdeler de berjerlerle uyumlu olacak şekilde seçilirse daha hareketli bir görünüm elde edersiniz. Manzara ve çiçek desenli tabloların yanında salona koyduğunuz dekoratif çiçekler ile donukluğu gidermiş olursunuz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • ozgurzan

  13 Aralık 2016 #1 Author

  country salon eşyaları normal eşyalara göre daha pahalı oluyor neden acaba

  Cevapla

 • Ömer

  16 Aralık 2016 #3 Author

  döşemeler olarak harika bir tasarım ve kaliteye sahip.

  Cevapla

 • Emine Koç

  16 Aralık 2016 #4 Author

  country tarzini cok begenirim. cok guzel anlatmissiniz

  Cevapla

 • Osman Görür

  16 Aralık 2016 #5 Author

  Bu işi gerçeken iyi yapıyorsunuz

  Cevapla

 • Ali

  16 Aralık 2016 #6 Author

  country tasarım çok güzel görünüyor, insanın akşam iş dönüşü bütün yorgunlugunu alır.

  Cevapla

 • Mehmet Hayran

  16 Aralık 2016 #7 Author

  Çok güzel bu tarz…

  Cevapla

 • nigar

  19 Aralık 2016 #8 Author

  çok güzel sıcak bir ortam

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Beyaz Renk Salon Tasarımları Ferahlık Sunuyor

Tamamı beyaz olan salon tasarımlarının daha soluk durduğunu ve karaktere sahip olmadığını göreceksiniz. Bu durumu en aza indirmek adına başta...

Kapat