Banyo Dolapları Nasıl Olmalı Banyo Dolapları Nasıl Olmalı
Banyo dolaplarını satın alırken hangi malzemeler üzerinden üretildiğini de öğrenmelisiniz. Bu konuda araştırma yapmanız ileride büyük sorunlar yaşamamanızı da sağlayacaktır. Şöyle ki suya ya... Banyo Dolapları Nasıl Olmalı

Banyo dolaplarını satın alırken hangi malzemeler üzerinden üretildiğini de öğrenmelisiniz. Bu konuda araştırma yapmanız ileride büyük sorunlar yaşamamanızı da sağlayacaktır. Şöyle ki suya ya da rutubete dayanıklı olup olmaması son derece önemlidir. Su üzerinden sorun yaşamamak için de mutlaka ayakları bulunan dolapları seçmelisiniz. Banyo dolapları nasıl olmalı hakkında önce ayaklı dolapların faydalarını söylemek mantıklı olacaktır. Bu şekilde dolabın direk alt yüzeyine suyun gelmesini engellemiş olacaksınız. Dolapların alt yüzeyinin aşınmaması için son derece mantıklı bir seçim olacaktır. Aynı zamanda rutubet oluşumlarının da bu şekilde önüne geçebilirsiniz. Dolap altlarını silmek için de ayaklı modeller mantıklıdır. Hijyenlik banyolarda ön planda tutuluyor. Hijyen olmasını sağlamak amacıyla da ayaklı olan dolaplardan yana tercih yapmak gerekiyor. Ayrıca dolapların bu şekilde daha uzun ömürlü olmasını da sağlayabilirsiniz.

Suya Dayanıklı Banyo Dolapları

Banyo sırasında oluşan nemin dolaplara zarar verdiği biliniyor. Bu durumunda önüne geçmek adına farklı yapı malzemeleri üzerinden dolaplar hazırlanıyor. Örneğin mdf gövdeli olanların daha dayanıklı oldukları biliniyor. Suyun bu gövde sayesinde dolaplara zarar vermemesi söz konusudur. Gövdenin plastik alaşımlı olmasına da göz atabilirsiniz. Plastik olması da suya dayanıklı olmasını sağlayacaktır. Bu şekilde nem ya da aşırı su durumlarından rutubetin de oluşmasını engelleyebilirsiniz. Rutubet çoğu banyoda özellikle nemden dolayı meydana geliyor. Bu durum duvarların ve dolapların zarar görmesine sebep oluyor. Dolapların hem zemin hem de tavana yakın olmamasına da dikkat etmelisiniz. Hava alması açısından da her iki alandan belirli mesafeleri olmalıdır. Bu durumları göz önüne alarak uzun yıllar aynı dolabı kullanabilirsiniz. Temizliğini de bu şekilde daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Neme Karşı Olan Banyo Dolapları

Dolapların özellikle de kapakları için farklı malzemelerin kullanımlarına yer veriliyor. Burada kapakların nem alarak renklerinin değişmesi ya da yıpranması engelleniyor. Membran yapısının kapaklarda sık sık kullanıldığını öğreniyoruz. Neme karşı dayanıklı olmasından dolayı bu kapakların banyo dolaplarında kullanılması faydalı oluyor. Membran gibi bir diğer ürün ise akrilik oluyor. Akrilik ile de banyo kapaklarının daha dayanıklı hale gelmesi sağlanıyor. Uzun yıllar kullanmak istiyorsanız dolapların kapak oluşumlarına da dikkat etmelisiniz. Banyo dolapları nasıl olmalı adına renklere de dikkat etmek gerekiyor. Bunun için de lake boyamaların yer alması söz konusudur. Nitekim renklerin bu yapıdan dolayı değişime uğradığını söylemeliyiz. Rengin eskisi gibi olmasını istiyorsanız da ara ara boyamak zorunda kalacaksınız. Boyamalara yer vermemek adına daha dayanıklı ve su geçirmeyen dolapları ele almanızda fayda vardır.

Banyo Dolaplarında Renklendirmeler

Renk tercihlerini direk olarak banyonun duvarları, zemini ya da ürünleri üzerinden yapabilirsiniz. Banyo dolaplarının beyaz olarak sunulduğunu göreceksiniz. Su damlacıklarının banyo dolaplarına sık sık yansıması söz konusudur. Bu durum koyu renkli dolaplarda çok net bir şekilde görülüyor. Ancak beyaz dolaplar sayesinde su lekeleri çok fazla göze batmıyor. Bu durum göz önüne alındığında da daha çok beyaz tonlarından dolaplara yer veriliyor. Soft bir görünüm elde etmek istiyorsanız da mutlaka beyaz üzerinden seçim yapmalısınız. Beyaz olan dolaplar küvet ya da klozet oluşumlarına da uyumlu olacaktır. Uyum yakalamak isteyenlerin de başta byaz tonlarına yer verdiği biliniyor. Ahşap üzerinden de seçilen banyo dolapları bulunuyor. Bu yapılara da göz atabilir ve banyolara monte edebilirsiniz. Banyo dolapları nasıl olmalı merak ediyorsanız hem yapım maddelerine hem de renklerine dikkat etmelisiniz. Bunun dışında yerleştirmelerde de dikkatli olmakta fayda var.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

 • özgü köse

  29 Ocak 2017 #1 Author

  banyo dolaplarındakı malzeme çok önemlıdır

  Cevapla

 • Mirat

  30 Ocak 2017 #2 Author

  Banyo dolaplarinin kullanılan malzemesi çok önemli ve dizayn olarakta rahat kullanımlı ve geniş olmalidir

  Cevapla

 • Çağrı

  30 Ocak 2017 #3 Author

  Banyo dolaplarında açık renklere yer verilmelidir bnce ferah duşa kabine uygun olmalıdır

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Modernize Edilmiş Romantik Yatak Odası Dekorasyon

 Yatak odalarında romantik bir hava oluşturmak istiyorsanız renklere dikkat etmelisiniz. Bunun için de daha beyaz, pembe ya da kırmızı renkleri...

Kapat