Bebek Odası Fikirleri Bebek Odası Fikirleri
Bebek odalarının genel olarak sevimli mobilyalar ve aksesuarlar üzerinden tamamlanması sağlanıyor. Şöyle ki mobilyaların da set olarak birbiri ile uyumlu olduğunu göreceksiniz. Burada farklı... Bebek Odası Fikirleri

Bebek odalarının genel olarak sevimli mobilyalar ve aksesuarlar üzerinden tamamlanması sağlanıyor. Şöyle ki mobilyaların da set olarak birbiri ile uyumlu olduğunu göreceksiniz. Burada farklı fikirler arıyorsanız kendiniz de mobilyaları çizebilir ve yaptırabilirsiniz. Hem maliyet açısından daha yararlı olduğunu da göreceksiniz. Başta dolaplar ile şifonyer seçimlerine dikkat etmelisiniz. Kullanışlı olması adına fazla gözü bulunan dolapların tercih edilmesi faydalı olacaktır. Bebek odası fikirleri arasında şifonyerler adına da detaylar karşımıza çıkıyor. Mesela alt açma yeri bulunan şifonyer seçimleri annelerin rahat etmesini sağlıyor. Aynı durum yatak ve karyola üzerinden de karşımıza çıkıyor. Yatağın belirli bir bölümünde çekmeceler yer alıyor. Üzerinde de alt açma yerleri bulunuyor. Kullanım alanları fazla olan bu mobilyaları seçmeniz ileride avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Bebeğinizin büyüdüğü zaman ekstradan mobilya almanıza gerek kalmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bebek Odası Fikirleri

Bebek Odalarında Duvar Boyaları Ve Süslemeleri

Bebek odalarının mobilyalarını ve süslemelerini gösteren hiç kuşkusuz duvarlardır. Yanlış boya renklerinden dolayı odaların hoş durmaması söz konusudur. Hatta bazı bebeklerin dahi renklerden dolayı rahatsız oldukları biliniyor. Mesela beyaz olarak seçim yapmamak gerekiyor. Yansıtlamaların direk olması bebeklerin görme duyurularına zarar veriyor. Bu yüzden beyazın daha yumuşak halini ya da koyusunu seçebilirsiniz. Rahatlatan renkler arasında en çok mavinin olduğunu söylemeliyiz. Pastel tonlarının odaları daha hoş gösterdiği de bir gerçektir. Aynı zamanda odaların duvarlarına farklı yapıştırmalar da ekleyebilirsiniz. Desenli olarak da duvarların süslemeleri yapılıyor. Ayıcıklardan çiçek motiflerine kadar pek çok duvar kağıdı bulunuyor. Bunların kendiniz de yapabilirsiniz. Hazır alarak uygun yapıştırma malzemelerini kullanabilir ve dilediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Modellerini de bebeğinizin cinsiyetine göre seçmelisiniz.

Bebek Odasında Halılar Ve Perdeler

Bebek odalarının tamamlayan en önemli unsurları halılar ile perdeler oluyor. Burada sağlık açısında tercihler yapmakta fayda vardır. Halı seçimlerinizi organik olanlardan yana yapabilirsiniz. Başta da toz toplamayan ürünlere göz atmalısınız. Solunum yolları adına bebeklerin sorun yaşamaması adına bu tarz detaylar önemli olacaktır. Aynı zamanda anti alerjik etkiye sahip ürünleri kullanmalısınız. Halıların mikropları da barındırmaması önemlidir. Sıklıkla halılar üzerinde dolaşan bebeklerin daha sağlıklı ürünler üzerinden hareket etmeleri gerekiyor. Perdeler de seçimin halılara uygun yapılmasına fayda var. Bebek odası fikirleri için biraz araştırma yaparak uyumlu ürünlere sahip olabilirsiniz. Tüllerin daha hoş bir görüntü sağladığı biliniyor. Bebek odalarında başta tül detayları göz alıyor. Hem yataklarda hem dolaplarda hem de perdeler tüllere ağırlık veriliyor. Hatta kapı süslemeleri için de kullanımlarına yer verildiğini göreceksiniz.

Bebek Odası Nasıl Süslenir?

Kapı süslemelerinde söz etmiştir. Burada bebeklerin adlarına yönelik hoş süslemelere yer veriliyor. Baş harfi üzerinden de süslemelere yapabilirsiniz. Kapıların yanı sıra raflar üzerinden dekoratif ürünler sunuluyor. Öncelikli olarak da bir takım kitaplardan süslemelerin yapıldığını göreceksiniz. Renkli bebek ve çocuk kitapları alarak raflara sıralayabilirsiniz. Yumuşak ayıcıklar ya da bebekler ile de odayı süsleyebilirsiniz. Renkli abajurlar sayesinde de hoş bir oda yaratabilirsiniz. Sallanan sandalyelere de sıklıkla yer veriliyor. Küçük puf koltukların da belirli alanlarda tasarım olarak sunulması söz konusudur. Odaların yatak bölümlerinde de tüllerden süslemeler yapılıyor. Fosforlu duvar süslemeleri de ilgi çekiyor. Tüm bu detayların hepsini uygun renk ve modellerden yana yaparak ilerlemelisiniz. Uyum yakalamak odalarda gözlerin yorulmamasını da sağlayacaktır. Bebek odası fikirleri olarak değişik nevresim takımlarına ya da geniş yastıklara da yer verebilirsiniz. Bazaların üzerinden sergilenen bu yastıklar sandalye üzerinde de hoş duracaktır.

Yazımızda yer alan tüm resimler depositphptos’tan alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Farklı ve Yaratıcı Stillerle Dış Mekan Dekorasyonu

Dış mekan dekorasyonu yaparken birçok farklı fikiri harmanlayabilir, ortaya farklı tarzda bir görünüm çıkartabilirsiniz. Evinizin dış cephesinde hem modern hem...

Kapat