Banyo Süsleme Fikirleri Banyo Süsleme Fikirleri
Banyoların süslü görünümler kazanması için pek çok öneriden yola çıkabilirsiniz. Bu konuda farklı örgüler dahi sunuluyor. Banyo süsleme fikirlerinin örgüler üzerinden başta havlularda karşımıza... Banyo Süsleme Fikirleri

Banyoların süslü görünümler kazanması için pek çok öneriden yola çıkabilirsiniz. Bu konuda farklı örgüler dahi sunuluyor. Banyo süsleme fikirlerinin örgüler üzerinden başta havlularda karşımıza çıktığını göreceksiniz. Havluları evde kendinizde işleyerek süslü hale getirebilirsiniz. Özel çiçek motifleri ya da fiyonklar sayesinde hoş detaylar oluşturabilirsiniz. Minik havluların rulo şeklinde de kullanımları moda haline gelmiştir. Mutfak lavabolarının geniş yüzeylerine hasır sepetler koyabilirsiniz. Bu sepetlerin içerisine de rulo şeklinde yaptığınız bu havluları ekleyebilirsiniz. Dilediğiniz renklerden çeşitli kombinler dahi oluşturabilirsiniz. Başta beyaz, gri ya da kahve tonlarının sık sık sentez edildiğini göreceksiniz. Banyolarda ki duvarlar ya da diğer aksesuarlar üzerinden de renk seçimleri yapabilirsiniz. Havluların küçük küçük olması misafir kullanımları açısından da faydalı olacaktır.

Banyolarda Sabunluk Süslemeleri

Her ne kadar günümüzde daha çok sıvı sabunlara yer verilse de katı halde olanlara da süslemeler adına yer veriliyor. Yine hasır sepetler üzerinden farklı renk ve desenlerde sabunluk süslemelerine yer verebilirsiniz. Bu sabunların kalpli ya da yuvarlak desenli olanları da bulunuyor. Renklerini ister tek bir seçenek ile isterseniz de birden fazla tür ile ele alabilirsiniz. Sabunlukların hasıt sepetler üzerinde hoş durması amacıyla sebep içine tüller yerleştirebilirsiniz. Hafif sepet dışına da sarkan tüller içerisinde sabunlar daha hoş bir hale girecektir. Fiyonklar ile sepet üstlerini de süsleyebilirsiniz. Yaratıcı fikirler üzerinden sabunlar ile pek çok süslemelere yer veriliyor. File kesele içerisinde de sabunluk süslemeleri yapılıyor. Bunlar daha çok banyolarda bulunan dolapların kenarlarına asılıyor. Hem hoş bir koku veriyor hem de görsel açıdan hoş bir imaj yaratıyor. Banyo süsleme fikirleri arasından sabunluklar için farklı renk ya da desen çalışmalarına da yer verebilirsiniz.

Banyolarda Kozmetik Ürünler

Dağınık görünümlere yer vermek istemiyorsanız kozmetikler için de süslemelere yer verebilirsiniz. Tümünü boyutlarına göre ayırarak ortalarından fiyonklu bir kurdele ile bağlayabilirsiniz. Bu şekilde aynı ebatlardan birkaç tane kozmetik ürününü derli toplu hale getirebilirsiniz. Kozmetik ürünlerinin çoğu banyoda lavabo kenarlarında durması söz konusudur. Nitekim kalabalık görünümlerin göz yorduğunu da söylemek gerekiyor. Bunun için bu bağlama işlemleri ile fiyonk yapabilir ve düzenli bir hale getirebilirsiniz. Üstelik bu şekilde banyolarda süsleme eşyalarına yer vermişte olacaksınız. Varsa dolap içlerine kozmetiklerin geri kalanını koymak daha doğrudur. Depolama alanlarının fazla olması da banyolar adına bir diğer avantajlı özelliktir. Düzenli görünümler için çok fazla süsleme yapmamalı ve ürünleri lavabo kenarlarında bırakmamalısınız. Bunlar yerine sabunluk, sabunlar ve havlulardan lavabo kenarlarını süslemek daha mantıklıdır.

Banyolarda Süs Eşyaları

Banyonuz geniş bir yapıda ise süs eşyalarına yer vermeniz daha doğru olacaktır. Burada özellikle mumların sık sık kullanımlarına yer veriliyor. Başta da beyaz ya da şeffaf mumlar ile süslemelerin yapıldığını söylemeliyiz. Bu süslemeler sayesinde daha zarif banyo yapıları karşımıza çıkıyor. Vazolar içerisinden sunulan yapay çiçek süslemelerine de yer veriliyor. En çok beyaz tonlarından çiçeklerin ve yeşil yaprakların kullanıldığını görüyoruz. Sade bir tasarım oluşturmak istiyorsanız bu tarz çiçek detayları ön planda tutmalısınız. Birden fazla ayna üzerinden de banyoları süslemek faydalı olacaktır. Banyolar aynalar sayesinde daha geniş bir hale bürünecektir. Hatta duvarlara dahi küçük ayna parçaları yapıştırılıyor. Bu şekilde de süslü görünümler elde edilebilirsiniz. Küçük paspaslara da banyo zeminin de yer vermelisiniz. Burada seçimlerin de mutlaka banyolarla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Banyo süsleme fikirleri içerisinde paspasların da önemli olduğunu söylemeliyiz. Bunun dışında yere serilen havluları da uyumlu hale getirebilirsiniz.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Banyo Aksesuarları Takım Setler İle Orijinal

Banyolar için özellikle seramik setlerin bir hayli fazla olduğunu göreceksiniz. Bunlar daha çok sabunluklar üzerinden karşımıza çıkıyor. Beyaz, pembe ya...

Kapat