Renkli Salon Düzenlemesi Işıkların Ruhunu Yansıtır Renkli Salon Düzenlemesi Işıkların Ruhunu Yansıtır
Salon düzenlemeleri için öncelikli olarak planlamalar yapmalısınız. Bunun için de kendinize bir merkez konumu belirlemelisiniz. Mesela televizyon üzerinden yola çıkabilirsiniz. Başta televizyonun nerede olması... Renkli Salon Düzenlemesi Işıkların Ruhunu Yansıtır

Salon düzenlemeleri için öncelikli olarak planlamalar yapmalısınız. Bunun için de kendinize bir merkez konumu belirlemelisiniz. Mesela televizyon üzerinden yola çıkabilirsiniz. Başta televizyonun nerede olması gerektiğine kadar vermelisiniz. Devamında da çevresine koltukları uygun mesafelere göre yerleştirmeniz gerekiyor. Bu yerleştirme işlemleri sonucunda yemek takımı için de uygun yeri belirlemek zor olmayacaktır. Renkli salon düzenlemesi için de aynı planlamalar geçerlidir. Nitekim burada planlamalar için renk uyumluluğuna da dikkat etmelisiniz. Salonların daha çok mobilyaları benzer renkler içeriyor. Beyaz ve kahve tonlarına ağırlık verildiğini söyleyebiliriz. Direk renklendirmeleri ise halılardan ya da süs eşyalarından yana kullanabilirsiniz. Yemek masasının olduğu bölümü ayrı televizyonun olduğu alanı ayrı renkler ile de tasarlayabilirsiniz. Buradan kendi zevklerinizin yanı sıra uygun kombinleri de göz önünde tutmalısınız. Kalabalık bir görünüm sağlamamak adına uyumlu önemlidir. Aksi durumlarda salonların demode bir hale gelmesi söz konusudur.

Renkli Salon Objeleri Nelerdir?

Renklendirme yapmak istiyorsanız seçiminizi halılardan yana yapabilirsiniz. Örneğin beyaz bir koltuk takımına yer verdiğinizi düşünelim. Bu takımın önplana çıkması amacıyla halılarda farklı desenlere ve renklere yer verebilirsiniz. Turuncular ya da bordolar üzerinden renk kombinleri oluşturabilirsiniz. Özellikle de canlı çiçeklerin fazla olduğu salonlarda hasırlar ilgi görüyor. Hasırlar ile turuncuları ya da yeşilleri sentez etmek kolay olacaktır. Ahşapların parkelere ya da sehpalara yer veriyorsanız ahşabın rengine göre ilerlemelisiniz. Bunun için de bordonun daha fazla dikkat çektiği biliniyor. Lüks bir görünüm için de gold desenlerinden faydalanabilirsiniz. Ancak gold üzerinden düzenlemeler yapmak biraz daha zordur. Renkli salon düzenlemeleri için gold kullanacaksanız abartıya kaçmamakta fayda vardır. Avizlerin bu tarz salonlarda daha gösterişli olmasını sağlayabilir ve dikkat çekmeleri adına sunabilirsiniz.

Renkli Salon Süslemeleri Nelerdir?

Başta yemek masaları üzerinden süslemelere yer verebilirsiniz. Bunun için çeşitli renk ve modellerde tasarım örtüler bulunuyor. Dağınık ya da düz olarak da kullanımlarına yer verebilirsiniz. Masa örtülerinin üzerine de vazolar koyabilirsiniz. Bu süslemeler için renklendirmelerden faydalanmak mantıklı olacaktır. Ahşap masaların üzerine dilediğiniz renklerden süs eşyaları koyabilirsiniz. Salonlar için birbiri ile uyumlu pek çok aksesuar bulunuyor. Şamdanlar ya da uzun mumluklarda bunlar arasındadır. Gösterişli salonlara yer vermek istiyorsanız ebatlara geniş ve uzun olan mumlukları tercih edebilirsiniz. Orta sehpa üzerinden de renklendirmeler mümkün oluyor. Burada da dilediğiniz tasarımları renkli olacak şekilde seçebilirsiniz. Vazolar içinde renkli çiçekler dahi yerleştirebilirsiniz. Tepsi üzerinden de bu tarz süslemelerin orta sehpa üzerinde olması sağlanıyor. Daha çok çiçekler ve vazoların ilgi gördüğünü de söylemeliyiz.

Salonlarda Renkli Koltuk Takımları

Renklendirmelerin direk olarak koltuklar üzerinden de yapılmasını sağlayabilirsiniz. Mavi, yeşil ya da kırmızı renkleri üzerinden koltuk takımları bulunuyor. Farklı ebatlardan oluşanları seçebileceğiniz gibi köşe koltuklarına da yer verebilirsiniz. Burada renkli koltukların olmasından dolayı diğer unsurları daha sade tutmakta fayda var. Mesela halıların çok fazla modelli ya da renkli olmaması gerekiyor. Aynı şekilde süslemeler için de daha az üründen yola çıkmalısınız. Renkli salon düzenlemesi için duvar boyalarına da yer verebilirsiniz. Sade olmasına rağmen çeşitli duvar boyaları üzerinden renklendirilen salonlar da bulunuyor. Hatta duvar kağıtları ile de süslemelere yer verebilirsiniz. Ancak burada tüm salon yerine belirli bir alanı renklendirmek daha doğrudur. Televizyonun olduğu alanı farklı bir renkten tasarlayabilirsiniz. Üzerine de dilediğiniz tabloları ya da çerçeveleri asabilirsiniz. Renkli çalışmalar sayesinde duvarların da hoş gözükmesine yer verebilirsiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Küçük Yatak Odası için Akdeniz Tarzı Dekorasyon

Yatak odaları; gündelik hayatın stresinden uzaklaştığımız, enerji topladığımız, sakinleştiğimiz ve dinlendiğimiz yaşam alanlarından birisidir. Dinlendiğimiz ve enerji topladığımız alanlar, başka...

Kapat