Banyo Tasarım Önerileri Hayatınızı Güzelleştirsin! Banyo Tasarım Önerileri Hayatınızı Güzelleştirsin!
Banyoların daha çok beyaz ağırlıklı olacak şekilde tasarımlarına yer veriliyor. Klozetler, küvetler ve lavabolar genellikle beyaz üzerinden ele alınıyor. Hijyenlik açısından da beyaza sık... Banyo Tasarım Önerileri Hayatınızı Güzelleştirsin!

Banyoların daha çok beyaz ağırlıklı olacak şekilde tasarımlarına yer veriliyor. Klozetler, küvetler ve lavabolar genellikle beyaz üzerinden ele alınıyor. Hijyenlik açısından da beyaza sık sık yer verildiğini söyleyebiliriz. Banyo tasarım önerilerinin her geçen sene farklılık göstermesi söz konusudur. Artık günümüzde beyaz tonlarının hakim olmadığı banyolarda bulunuyor. Farklı renkler üzerinden de tasarımların yapılması esas alınıyor. Ancak daha çok geniş banyolara sahip olan kullanıcıların farklı renkler üzerinden tasarımlarayer verdiklerini görüyoruz. Mesela gold ve siyah aksesuarlardan sık sık faydalanılıyor. Özellikle de gold üzerinden beyaz ile de sentezler karşımıza çıkıyor. Lavaboların açacak yerleri ya da diğer aksesuarlar gold şeklinde tasarlanıyor. Bu tarz tasarımların biraz göz yorduğu gerçektir. Daha çok misafir banyolarında karşımıza çıkması da bu sebepten dolayıdır. Sıklıkla kullanılan banyolar çoğu zaman beyaz ya da bej olarak sunuluyor.

Banyolarda Tasarım Perdeler

Çoğu banyonun tasarımlarında duşakabinlere yer veriliyor. Cam ya da plastik üzerinden kapaklı duşakabinler moda haline gelmiştir. Bu tarz duşa kabinler daha fazla hijyen oluyor. Dışarıya suyun sızmaması sayesinde banyoların daha temiz kalması söz konusudur. İçerisine kuvet oluşumları da ekleniyor. Nitekim bunun dışında perdelere de ağırlık verildiğini göreceksiniz. Pek çok desenden perdelere göz atabilir ve hoş bir hava yaratabilirsiniz. Motiflerin ve renklerin farklı farklı olması zevkinize göre perde seçmenizi de kolay hale getirecektir. Burada banyonuzun duvarlarını da değerlendirmeniz gerekiyor. Çok renkli duvarlara sahipseniz perdelerin daha yalın olmasına dikkat etmelisiniz. Renklerinin de soft olması daha faydalı olacaktır. Duvarların beyaz olması halinde ise farklı renklerden perdeler ile canlı görünümler elde edebilirsiniz. Karakterli banyo tasarımları için renkli perdelerin üzerinde motiflerin de olmasını sağlayabilirsiniz.

Banyolarda Ayna Aksesuarları

Olmazsa olmaz banyo aksesuarları arasında aynalar da geliyor. Her banyoda mutlaka bir adet orta ya da büyük ebatlardan aynalara yer verildiğini söyleyebiliriz. Aynaların dış cephesi ise banyolara uygun olarak seçiliyor. Banyo tasarım önerileri içerisinde ahşap ayna kenarlıkları ilgi görüyor. Bunun dışında seramik olarak da sunulan aynaların olduğunu görüyoruz. Farklı renklendirmeler ile de süslenen aynalara yer verebilirsiniz. Spot ışıkları sayesinde aynaların daha hoş gözükmesi de mümkün. Direk olarak aynanın üst bölümüne aydınlatma seçeneklerini ekleyebilirsiniz. Lavaboların önünde olmasından dolayı biraz yüksekte kalan aynalar seçmek daha faydalı olacaktır. Sürekli olarak su lekelerinin oluşmaması için bu duruma dikkat edebilirsiniz. Ayna seçerken monte edeceğiniz duvara da dikkat etmelisiniz. Küçük bir alanda daha çok yuvarlak ya da kare şekillerden aynaları seçmelisiniz. Geniş ise dikdörtgen şeklinde olanlar mantıklı olacaktır.

Banyo tasarım önerileri

Banyolarda Tasarım Dolaplar

Lavaboların hem üstünde hem de altında olan dolap yapıları daha kullanışlı oluyor. Birden fazla dolaba sahip olmanız yerden kazanmanızı ve soft bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Şöyle ki banyo ürünlerinin çok göz önünde tutulması göz yoracaktır. Bu gibi durumlardan kaçınmak adına daha çok banyo ürünlerini dolaplar içerisinde muhafaza etmelisiniz. Dar bir banyoya sahipseniz aynalı banyo dolaplarından yana tercihinizi yapabilirsiniz. Bu şekilde özel olarak ayrı bir yere de ayna koymanız gerekmeyecektir. Küçük banyolar için ahşap olarak sunulan dolap modellerinin de göz alıcı durduğu biliniyor. Geniş banyolar için daha çok beyaz tonlarının hakim olduğunu görüyoruz. Burada farklı hasır aksesuarlar sayesinde de hoş bir görünüm elde ediliyor. Yeriniz dar ise raflar ya da asılacak yerler ekleyebilirsiniz. Banyo tasarım önerilerinin ebatlara göre değişimi söz konusudur. Banyonun yapısı göz önüne alınarak tasarımların yapılması gerekecektir.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

  • onur surucu

    29 Ocak 2017 #1 Author

    Renklerinin de soft olması daha faydalı olacaktır. Duvarların beyaz olması halinde ise farklı renklerden perdeler ile canlı görünümler elde edilmiş

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Apartman Balkon Dekorasyonu Uygulamalarında Yeni Trendler

Modern hayatın temposunda oradan oraya koştururken, nefes almanız ve hayata ufak bir mola vermeniz için kaçabileceğiniz yerlerden biri balkonlarınızdır. Evinizin...

Kapat