En Trend Koltuklar Siyah Rengi Üzerine Tasarlanıyor En Trend Koltuklar Siyah Rengi Üzerine Tasarlanıyor
Koltuk büyüklüğü, kumaşı, malzemesi gibi faktörler her sene tercih edilen koltuk modellerini belirliyor. Bu yıl içerisinde ise en trend koltuklar siyah rengi üzerine tasarlanıyor.... En Trend Koltuklar Siyah Rengi Üzerine Tasarlanıyor

Koltuk büyüklüğü, kumaşı, malzemesi gibi faktörler her sene tercih edilen koltuk modellerini belirliyor. Bu yıl içerisinde ise en trend koltuklar siyah rengi üzerine tasarlanıyor. Siyahın oldukça asil ve kurtarıcı bir renk olduğu aşikar. Bu anlamda oturma odalarında ve diğer odalar üzerinde oldukça fazla kullanılmakta. Siyah koltukların en yaygın kullanımı ise L koltuklar üzerinde etkili. En çok gri renk ile birlikte kullanılan bu koltuklar için birden fazla renk tercihi daha yapılabilir. Beyaz, kırmızı, krem, altın sarı gibi renkleri bu renkler arasında sıralayabilmek mümkün. Bu renkler ile tasarlanan koltukların oldukça şık durduğunu hemen fark edebilirsiniz.

Siyah Koltuklarda Deri Tercih Ediliyor

Eğer koltuk üzerinde siyah renk kullanılacak ise kumaş üzerinden değil deri üzerinden daha fazla tercih ediliyor. Bu anlamda koltuklar ilk olarak kumaş üzerinden seçiliyor. Sırt ve kol alanları ise siyah deri ile kaplanıyor. Bu şekilde iki farklı renk ile siyah üzerinden tasarımlar yapılabilir. Siyah ile birlikte beyaz da deri üzerinde oldukça fazla kullanılıyor. Bu kullanımlarda da kumaş alanını siyah renk oluşturuyor.

En Trend Koltuklar İle Tasarımlar Nasıl Yapılır?

En trend koltuklar siyah rengi üzerine tasarlanıyor. Bu anlamda tasarım renkleri siyah ile uyumlu renklere dönüşüyor. Oda içerisinde seçtiğiniz koltuk üzerinden tasarımları yapmanız gereklidir. Bu anlamda;

  • Eğer siyah L koltuk tercih edecek iseniz daha pratik bir oda tasarlamanızı öneririz. Kesinlikle televizyon ünitesi, abajur, sehpa gibi ürünler kullanmalısınız. L koltuk sadelik özelliği kazandırır. Bu nedenle koltuk yanında sade ürünler tercih etmeniz gerekir.
  • Tamamen deri olan ve tahta ayaklara sahip olan bir siyah koltuk seçimi yapacak iseniz biraz daha gösterişli bir tasarım yapmanız gerekir. Bu anlamda altın rengi kenarı bulunan aynalar, gösterişli avizeler, şömine gibi aksesuarlar odalar için çok daha uygun olacaktır.
  • Seçiminiz yeni trend kare koltuklar üzerinden olacak ise bu anlamda da sadelikten yana olmanız gerekir. Kullanabileceğiniz sade renk halı ve perdeler kare koltuklar ile uyumlu olacaktır.

Siyah koltuklar ile birlikte yapacağınız tasarımlar odanızın ve koltuklarınızın trend olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle önemli olan siyah seçimli koltuklarınız üzerinden sizin yaptığınız tasarımlardır.

Siyah Koltuklar İle Kullanılabilecek Renkler

Oda içerisinde siyah koltuk tercih etmiş iseniz kalan tasarımlar için de renk seçimi yapmanız gerekiyor. Bu anlamda en çok kullanılan renk sıralamasında birinci beyaz geliyor. Beyaz ve siyah seçimi yapıldıktan sonra istenilen bütün renkler üçüncü renk olarak kullanılabilir. Ancak üçüncü renk için en çok tercih edilen renkler arasında da gri geliyor. En trend koltuklar siyah, oda tasarımlarında kalan bölmelerde ise beyaz ve gri fazlaca kullanılıyor. Seçimlerinizi bu yönde yapmanız ile birlikte şık bir oda tasarımına sahip olabilirsiniz. Siyah koltukları beyaz ile kombin yapmak oldukça asil ve sade bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Seçimlerinizde son dönemde en çok kullanılan tahta ayaklı koltukları ya da L koltukları tercih etmeniz moda üzerinde de etkili olmanızı sağlayacaktır. Çünkü son zamanlarda en çok L ve tahta ayak koltuklar tercih edilmekte. Özellikle tahta ayaklı koltukların yüksek olarak tercih edilmesi oda tasarımlarında da ferahlık sağlıyor. L koltuklarda ise tam tersi alçaklığı tercih etmeniz ferahlık sağlıyor. Bu özelliklere dikkat ederek tasarımlarınızı istediğiniz ikinci ve üçüncü renk ile birlikte yapabilirsiniz. Seçimlerinizi koltuk yanında sehpalara ve televizyon ünitelerine de yansıtmanız gerekir.

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Çocuk Odası Mobilyası Seçerken Tercihiniz Rahatlık ve Düzen Olmalı

Çocuk odası mobilyası seçimi her ailenin özenle yapmak istediği bir konudur. Bebeklikten itibaren kullanılabilecek ve çocukluk yaşlarında da ufak eklemeler...

Kapat