Banyonuzda Yaratmak İstediğiniz Değişikliği Renk Geçişleri İle Tamamlayabilirsiniz Banyonuzda Yaratmak İstediğiniz Değişikliği Renk Geçişleri İle Tamamlayabilirsiniz
Banyo tasarımı her zevke göre değişiklikler gösterebilen bir konudur. Siz de eskiyen banyonuzda ufak değişiklikler yaparak büyük yenilikler elde edebilirsiniz. Evde yapacağınız dekorasyon çözümlerinin... Banyonuzda Yaratmak İstediğiniz Değişikliği Renk Geçişleri İle Tamamlayabilirsiniz

Banyo tasarımı her zevke göre değişiklikler gösterebilen bir konudur. Siz de eskiyen banyonuzda ufak değişiklikler yaparak büyük yenilikler elde edebilirsiniz. Evde yapacağınız dekorasyon çözümlerinin tümünde büyük paralar harcamanız gerekeceği fikrini bir kenara bırakabilirseniz o zaman çözüm bulmak konusunda daha yaratıcı olabilirsiniz. Yeşil tonları ile her zaman huzurlu bir banyo ortamı yaratabilirsiniz. Orman ve yosun yeşilinin bir arada kullanılacağı bir banyoda seçeceğiniz aksesuar ve banyo ürünlerini de yeşil tonları ile güçlendirebilirsiniz.

Sofistike ve enerji veren renklerin bir arada kullanıldığı banyolar, özgüvenimizin artmasını sağlayacaktır. Güne başlamadan önce uzun bir süre hazırlıklarla geçirilen banyo serüvenine enerji veren renkler ile destek olabilirsiniz. Renklerden yardım alarak farklı bir biçime sokacağınız banyolar, yeterli aydınlatma ürünleri kullanılması ile birlikte kişisel makyajınızın da en ideal şekilde yapılmasına yardımcı olacaktır. Güneş ışığının sıcak tonlarını içeren atmosferler eşliğinde aydınlık ve pozitif bir ortam yakalayabilirsiniz.

Banyo tasarımı

Kullanışlı Bir Banyo Tasarımı İçin Alanın Büyüklüğünü Dikkate Almalısınız

Size ilham veren görseller ile zenginleştireceğiniz banyonuzun aynı zamanda işlevsel ve pratik bir kullanıma da sahip olması gerekmektedir. Düzgün bir depolama alanına sahip olan banyonuzda siz de istediğiniz ürünü kolay bir şekilde bulabilir ve havlularınızı hoş kokan sabunlar ile bir arada kullanabilirsiniz.

 • Duş teknesi mi yoksa
 • Küvet mi istediğinize karar verdikten sonra alanı net bir şekilde planlayabilir ve evin diğer bölümlerinde kullanmadığınız eşyalar yardımıyla banyonuzda yeni alanlar yaratabilirsiniz.

Banyonuzda kullanılan renkleri dikkate alarak yenileyebileceğiniz banyo paspasınız ve el havlularınızda mekânın ruhunu etkileyecek tonlardan yararlanmayı ihmal etmeyin. Evinizdeki her alana ayrı özen göstermeli ve her ayrıntıyı ayrı ayrı planlamalısınız. Bu şekilde yaşadığınız mekândan hoşnut kalacak ve her zaman için yüksek enerji sağlayacaksınız. Siyah bir banyo hazırlayarak romantizm etkilerinden yararlanabilir veya klasik bir ton olan maviyi seçebilirsiniz. Maceraperest bir denizci ruhunu yansıtmak istiyorsanız mavinin tüm tonlarına ek olarak beyaz ve kırmızıyı da işin içine dâhil etmeniz gerektiğini sakın unutmayın. Banyonuza gelen doğal ışık etkisini de dikkate alarak aydınlatma elemanlarını yeniden gözden geçirebilirsiniz. Banyo tasarımı kişisel zevkin yanı sıra malzeme seçiminde de dikkat edilmesi gereken özel bir alan olarak dikkat çekmektedir.

Banyo tasarımı

Banyonuzu Yemilerken Zeminde Kullanabileceğiniz Malzeme Seçenekleri

Zeminden tavana kadar kullanılan fayanslar banyolar için en ideal seçenekler olarak görülmektedir. Su ile sürekli haşır neşir olunan banyolarda fayans kullanımı kolaydır ve temizlik açısında da olumlu katkı sağlar. Ancak son dönemlerde zeminde beton uygulaması da dikkat çekici bir şekilde artış göstermektedir. Minimal bir tasarımın peşinden gidenler için en doğru seçenek gibi görünen beton zeminler temizlik açısında da son derece idealdir. Klasik ve rüstik tasarımlardan hoşlananlar ise banyolarında ahşap seçeneklerden yararlanabilirler. Suya ve neme dayanıklılık gösteren banyo duvar kâğıtları ise son dönemlerde popüler olan uygulamalar arasında yer almaktadır. Ortamın havasının baştan sona değişmesini sağlayan çalışmalar eşliğinde siz de hayalinizdeki tasarımı hayata geçirebilir ve içinden çıkmak istemeyeceğiniz banyolar yaratabilirsiniz. Banyonuzun havasını değiştirecek olan aksesuar seçiminde ise önce işlevsel kullanım kriterlerinin dikkate alınması gerekmektedir.

 • Deniz kabukları,
 • Renkli ve hoş kokulu sabunlar,
 • Desenli perdeler,
 • Renklere uygun havlu setleri ve
 • Hasır sepetler banyolarınızda büyük masraflar yapmadan da yenilik yapmanızı sağlayacak olan aksesuar seçenekleri arasında sayılabilir.

Banyo tasarımınızı uygulamaya almadan önce banyoyu kaç kişinin kullanacağını dikkate almanız gerekmektedir. Banyoyu kullananlar arasında çocuklar varsa o zaman banyo dolaplarından havluluklara kadar her bir detayı uygun yüksekliklere asmanız gerektiğini sakın unutmayın.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • serelle

  25 Kasım 2016 #1 Author

  Birbirinden farklı renk ve desenlerde banyo paspasları kullanıyorum, çok şık duruyor banyomda

  Cevapla

 • tanju altıntaş

  16 Aralık 2016 #2 Author

  Allah herkese böyle güzel evler nasip etsin çok güzel..

  Cevapla

 • asuman meç

  16 Aralık 2016 #3 Author

  muhteşem banyo tasarımları ,harika ve ferah.çok dar alanların bile ne kadar geniş kullanılabildiği harika tasarımlar .çok şık zarif ,kullanışlı,çok sevdim

  Cevapla

 • tuba

  16 Aralık 2016 #4 Author

  birbirinden güzel kırmızı siyah müthiş olmuş

  Cevapla

 • Mehmet Hayran

  16 Aralık 2016 #5 Author

  Banyo hakkında ekonomik fikirleri çok begendim

  Cevapla

 • Esra

  19 Aralık 2016 #6 Author

  Mükemmel ötesi

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Avangard Koltuk Modelleri Nasıl Kullanılır?

Kaliteli Kumaş; Avangard Koltuklar Avangard koltuk modelleri farklı renk ve büyüklüklerde karşımıza çıkmaktadır. Yenilikçi ve öncü anlamına gelen ve Fransızca...

Kapat