İşletmeler İçin Ticari Mutfak Dekorasyonu İşletmeler İçin Ticari Mutfak Dekorasyonu
Ticari görünümlerin mutfakları daha hoş gösterdiği biliniyor. Üstelik kullanım açısından da pek çok kolaylığı bulunuyor. Genel olarak bu tarz mutfaklara endüstriyel stil adı veriliyor.... İşletmeler İçin Ticari Mutfak Dekorasyonu

Ticari görünümlerin mutfakları daha hoş gösterdiği biliniyor. Üstelik kullanım açısından da pek çok kolaylığı bulunuyor. Genel olarak bu tarz mutfaklara endüstriyel stil adı veriliyor. Paslanmaz çeliklerden ya da ahşaplardan oluşan mutfaklar ile bu stilin oluşması söz konusudur. Ticari mutfak dekorasyonu elde etmek istiyorsanız başta mutfak için elektronik eşyaların tam olması gerekiyor. Direk olarak bu eşyaların sergilendiği mutfak tipi de demek yanlış olmayacaktır. Çelik, metak ya da farklı malzemelerden yapılan mutfak eşyaları bulunuyor. Önce zevkinize göre eşyaları seçmelisiniz. Sonrasında da mutfağın yapısına da uygun bir şekilde yerleştirme işlemlerine yer vermelisiniz. Yerleştirmeler sırasında bu eşyaların dolapların içlerine kaldırılmaması gerekiyor. Aksine kullanım açısından da daha rahat alanlarda yer almasını sağlamalısınız. Ticari amaçlı kullanımları için göz önünde tutulması önem arz ediyor.

Ahşap Mutfak Stilleri

Endüstriyel mutfak stilini ele almak istiyorsanız ahşap detaylarından yola çıkabilirsiniz. Ahşap malzemeler ile yapılan yemek masaları ve tabureler alabilirsiniz. Tabureler sayesinde farklı bir görünüm kazandırmış olacaksınız. Ahşapların mutfaklarda sık sık kullanımlarına yer veriliyor. Ahşap yemek masası üzerine hasırdan süslemeler de yapabilirsiniz. Sıcak görünümler elde etmek amacıyla da hasır ve akşap sık sık kullanılıyor. Bunların mutfaklarda kullanılan özel aksesuarlar ile tamamlanması da mümkün. Yapay meyve setlerinin her masada olduğu biliniyor. Aynı zamanda vazo ve çiçekler ile de süslemelere yer verebilirsiniz. Nitekim ticari mutfaklarda çok fazla süslemelere yer verilmiyor. Daha çok ana ürünlerin göz önünde tutulması söz konusudur. Bu yüzden sadelikten yana seçim yapmak gerekiyor. Ancak mutfakta bulunan ürünlerin ve eşyaların kaliteli yapıda olmalarına özen göstermelisiniz. Aksi halde ön planda tutulan ürünler göze hoş gelmeyebilir.

Çelikten Mutfak Tasarımları

Çelik yapıların geçmişten bugüne kadar mutfaklarda kullanımlarına yer veriliyor. Mutfak dolaplarının hatta tezgahlarının dahi uygun çelik malzemeleri ile yapılması sağlanıyor. Paslanmaz çelikler sayesinde gri tonlarından mutfağın tasarımına yer verebilirsiniz. Ticari mutfak dekorasyonu, genel olarak çelik yapılardan oluşması sağlanıyor. Ankastre olarak bilinen mutfak ürünlerinin sıklıkla kullanımına yer veriliyor. Bu durum mutfakların daha ağır bir imaja sahip olmasını da sağlıyor. Göz yormayan ve kullanışlı olan bu yapı sayesinde tasarım mutfaklar oluşturabilirsiniz. Fırınlardan bulaşık makinelerine kadar aynı yapı ve renk kombinlerinden ilerleyebilirsiniz. Evin diğer odalarına nazaran renklendirmelerin daha nadir yapılması faydalı olacaktır. Özellikle de ticari mutfak alanları için tek renk seçeneği daha doğrudur. Tek bir renk ve tonları üzerinden odanın hoş bir hale girmesini sağlayabilirsiniz. Ahşap ise kahve tonlarını çelik ise de gri tonlarını kullanarak ilerleyebilirsiniz.

Ticari Mutfaklarda Tezgahlar

Kolay kolay çizilmeyen ve kir tutmayan tezgah yapılarına yer vermek gerekiyor. Bu tarz tezgahlar üzerinde her türlü yemeği hazırlamak kolay olacaktır. Üstelik tezgahları uzun süre silmek zorunda da kalmayacaksınız. Ticari mutfak oluşumlarının kullanıcılar için pratik olmasına da dikkat ediliyor. Kullanışlı olmaması halinde oldukça zorluk çekebilirsiniz. Tozlanmayan ve kir tutmayan malzemelerden mutfaları oluşturmak faydalı olacaktır. Tezgahlar için bir diğer önemli unsur ise aydınlatmalar oluyor. Sarı ya da beyaz olarak spot ışıkları kullanabilirsiniz. Lüks mutfaklarda daha çok sarı tonlarından ışıklandırmalar dikkat çekiyor. Nitekim beyaz olarak da özellikle kotu tonlara sahip mutfaklarda ışık sistemlerine yer veriliyor. Seçimlerinizi mutfakların dizaynı ve renklerine göre yapmalısınız. Ticari mutfak dekorasyonu için dikkat etmeniz gerekenler bu şekilde sıralanıyor. Tüm bu öneriler üzerinden ilerleyerek hem tasarım hem de kullanışlı mutfaklara yer verebilirsiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

 


Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Modernize Edilmiş Romantik Yatak Odası Dekorasyon

 Yatak odalarında romantik bir hava oluşturmak istiyorsanız renklere dikkat etmelisiniz. Bunun için de daha beyaz, pembe ya da kırmızı renkleri...

Kapat