Bebek Odası Dekorasyon Hayatı Canlandırır! Bebek Odası Dekorasyon Hayatı Canlandırır!
Anne adaylarının doğumdan önce bebek odalarına yönelik seçimleri bulunuyor. Burada seçimlerinizi yaparken özel zevklerin yanı sıra sağlıksal değerlendirmelere de yer vermelisiniz. Bebek odası dekorasyonu... Bebek Odası Dekorasyon Hayatı Canlandırır!

Anne adaylarının doğumdan önce bebek odalarına yönelik seçimleri bulunuyor. Burada seçimlerinizi yaparken özel zevklerin yanı sıra sağlıksal değerlendirmelere de yer vermelisiniz. Bebek odası dekorasyonu için uzmanların tavsiyelerine de göz atabilirsiniz. Bu şekilde hem hoş görünen hem de sağlıklı olan odalar yaratabilirsiniz. Sağlık duvarlardan yatak seçimlerine kadar ifade ediliyor. Sunulan niteliklere göre ilerlemek bebeğinizin gelişimi için de faydalı olacaktır. Bu yüzden önceliğiniz mutlaka bu değerlendirmelere bakmak olmalıdır. Sonrasında da istediğiniz renkler ilerleyebilir ve odayı hazırlayabilirsiniz. Konforlu ve şık bebek odaları için dikkat etmeniz gerekenler ayrıntıları ile sunuluyor. Bu ayrıntılar tüm annelerin önem vermesi gereken bilgiler içeriyor. İncelemeleriniz sayesinde hem rahat hem sağlıklı hem de sizin için avantajlı oda dekorasyonlarına yer verebilirsiniz.

Bebek Odasının Duvar Renkleri Nasıl Olmalı?

Pek çok annenin yaptığı hataların başında duvar renkleri geliyor. Çünkü mobilyaların daha hoş durması adına genel olarak beyaz rengin tercih edilmesi söz konusudur. Ancak beyaz renk bebeklerin görme duyuları adına faydalı değildir. Çünkü yansıtmaların en çok olduğu renk beyaz olarak biliniyor. Direk olarak ampul ya da abajur üzerinden sunulan aydınlatmalar bütün odaya yayılacaktır. Çok aydınlık olması da bebeğin gözlerinin dinlenmemesine sebep olabilirsiniz. Set yansıtmaların olmaması için beyaz dışında ki pastel renklere bakabilirsiniz. Mesela mavi ya da pembe olarak seçimlerinizi yapabilirsiniz. Sarı hatta turuncu dahi tercih edilebilir. Bu renklerden hoş oda tasarımlarına da yer verebilirsiniz. Daha canlı ve ferah bir görünüm elde edeceksiniz. Üstelik canlı renkler üzerinden tasarım ürünler ile de odayı süsleyebilirsiniz. Tamamen yaratıcı fikirleriniz üzerine hoş bir oda oluşturabilirsiniz.

Bebek Odasının Halısı Nasıl Olmalı?

Halılarda odaların temel dekorasyonları arasında gösteriliyor. Rengarenk olduğu gibi yalın ve sade görünümlü halılar da bulunuyor. Deseni ne olursa olsun asıl ham malzemesine dikkat etmelisiniz. Örneğin çok sert olmaması ve makinede yıkanması lehinize olacaktır. Yumuşak olması bebeklerin emekleme dönemlerinde sorun yaşamamalarını sağlayacaktır. Aynı zamanda yıkanması da daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra mikrop tutmayan halıların olması faydalıdır. Satın alırken mutlaka bu konuda da tüm sorularınızı iletmelisiniz. Toz tutmaması da diğer bir önemli detaydır. Çünkü özellikle emekle dönemlerin halı ile bebek arasında ki mesafe oldukça azdır. Bu yüzden toz ya da mikrop kapmaması için uygun malzemelerden halılar seçilmelidir. Bebek odası dekorasyon seçimlerinde hem kendinize hem de bebeğinize uygun olarak ilerleme sağlamalısınız. Kısa sürede hijyen olmasını sağlamak kendiniz ve bebeğiniz adına faydalı olacaktır.

Bebek Karyolasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karyolalar farklı desenlerden ve tasarımlardan karşımıza çıkıyor. Kiminin alt bölümünden ek yataklar ya da yanların çekmeceler çıkıyor. Bu şekilde daha kullanışlı bir hale gelmesi sağlanıyor. Yapısının ahşap olması daha sağlıklı olacaktır. Başta tercihlerinizi yaparken ahşap olanlara yönelik inceleme yapabilirsiniz. Öyle ki son yıllarda bebekler adına ahşap oyuncaklara da sık sık yer veriliyor. Sağlık açısından hem karyola hem de mobilyalarda ahşap seçmelisiniz. Aynı zamanda burada bir diğer önemli konuda da karyolaların parmaklıkları olacaktır. Çünkü belirli mesafelere göre bu parmaklıklar ayarlanıyor. Bebek ya da çocukların kafasının sıkışmaması adına burada da dikkatli olmalısınız. Sağlık açısından doğru yatak seçimlerine de dikkat etmelisiniz. Birden fazla yatak seçeneği bulunsa da en sağlıklısı lateks yataklar olarak biliniyor. Organik olarak üretilen bu yatakların terletme yapmadığını da göreceksiniz. Bebek odası dekorasyon ürünlerinde sağlıksal değerlendirmelee de yer vermelisiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Beşli Tablo Modelleri İle Ruhunuzu Duvarınıza Yansıtabilirsiniz

Beşli Tablo Modelleri Beşli tablo modelleri asıldıkları duvarlarda ruhunuzun ortama yansımasına yardımcı olmaktadır. Güzel enerji veren resimler eşliğinde dekorasyonunuzu tamamlayabilir...

Kapat