Bebek Odası Dekorasyon Ürünleri ile Şenlik! Bebek Odası Dekorasyon Ürünleri ile Şenlik!
Bebek odalarının vazgeçilmezleri arasında dönenceler bulunuyor. Müzikli olarak piyasada sıklıkla yer aldığını görüyoruz. Üstelik bebeklerin uyku halinde de bu müzikleri dinlemeleri mümkün. Bazıları özel... Bebek Odası Dekorasyon Ürünleri ile Şenlik!

Bebek odalarının vazgeçilmezleri arasında dönenceler bulunuyor. Müzikli olarak piyasada sıklıkla yer aldığını görüyoruz. Üstelik bebeklerin uyku halinde de bu müzikleri dinlemeleri mümkün. Bazıları özel olarak bebeklere uygun müzik sesleri ile tasarlanıyor. Örneğin doğa sesleri yağmur ya da fön makinesi sesleri yeni doğan bebeklerin hoşuna gidiyor. Anne karnında da bu seslerin benzerlerine şahit oldukları için bebeklerin bu müziklerde uyudukları biliniyor. Bu yüzden bebek odası dekorasyon ürünlerinin faydalı yanları ile sunulması söz konusudur. Çıngıraklı ya da ışıklı olarak da dönenlere sahip olabilirsiniz. Bunlar beşik ya da yataklar üzerine monte ediliyor. Düşmemesi adına tüm kontrolleri yaparak sağlam bir hale gelmesine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin bu konuda tehlike yaşamaması önemlidir. Hatta bu sebepten çok fazla abartısı olmayan hafif dönenceleri tercih edebilirsiniz. Bunların ağırlıkları az olduğu için düşme tehlikesi minimum seviyedir.

 

Bebek Odalarına Özel Nevresim Takımları

Özel nakışlara sahip olan nevresim takımları daha fazla ilgi görüyor. Bebekler için küçük ayıcıklardan oluşan sevimli nevresimlere yer veriliyor. Renk seçimlerinin de bebeğin cinsiyetine göre yapılması söz konusudur. Erkek bebeklere daha çok mavi ile beyaz renklerinden oda tasarımları sunuluyor. Kız bebeklerin ise pembe ile beyaz üzerinden odaları süsleniyor. Ancak bu renklerin turuncu, yeşil ya da sarı olarak da kombinlerinin olduğunu göreceksiniz. Zevkinize bağlı olarak dilediğiniz ürünlere dilediğiniz renkler üzerinden yer verebilirsiniz. Odanın rengini de göz önüne alarak seçim yapabilirsiniz. Halılar ve perdeler üzerinden de uyum yakalayabilirsiniz. Daha çok ebeveynlerin sadelikten yana seçimleri bulunuyor. Odanın ferah olması da bebeklerin daha rahat etmesini sağlayacaktır. Birden fazla detay göz yoracaktır. Aynı zamanda toz oluşumları da fazla olacaktır. Sağlık açısından da daha sade tasarımlar yapabilirsiniz.

Bebek Odalarında Duvar Stickerları

Stickerlar yetişkin odalarında dahi bulunuyor. Kişilerin özel zevklerine bağlı olarak bu duvar süslemelerinden faydalandıklarını göreceksiniz. Bebek odası dekorasyon ürünleri arasında da yerini alıyor. Duvara yapıştırılan bu ürünlerin hoş bir tasarım oluşturması sağlanıyor. Şöyle ki balonlar ya da ağaz motifleri gib pek çok desene yer veriliyor. Aynı zamanda renklendirmelerin de birden fazla türden olması sağlanıyor. Odanızı daha canlı hale getirmek için dıvar stickerları ile süslemeler yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra duvar saati ile de süslemelere yer verebilirsiniz. Bebek odalarına özel olarak tasarlanan duvar saatleri de bulunuyor. Hoş bir görünüm adına bu saatleri de sağlam olacak şekilde duvarlara asabilirsiniz. Hem sticker hem de duvar saatleri ile odaların farklı bir görünüme kavuşmaları mümkün olacaktır. Burada küçük abajurları ya da avizeleri de sunarak duvar süslerinin daha belirgin hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bebek Odalarına Raf Süslemeleri

Sabitlenmiş bir kaç raf üzerinden de süslemelere yer verebilirsiniz. Dekoratif ürünlerin direk olarak bu raflar üzerinden sergilendiğini göreceksiniz. Üstelik rafların da kelebek ya da çiçek motifleri ile yapımına yer veriliyor. Hal bölye olunca raflar başlı başına dekoratif ürünler arasında yerini alıyor. Üstlerin de düşmeyecek şekilde hafif süslem ürünler kullanabilirsiniz. Mesela atlı karıncalardan yana seçiminizi yapabilirsiniz. Geçmişten bugüne atlı karıncaların çok fazla tercih edildiği biliniyor. Sesli olarak da piyasada yer aldığını göreceksiniz. Sesli olması çocukların daha fazla ilgisini çekiyor. Hem hoş bir ürün olması hem de odaları süslemesi dikkat çekiyor. Bunların yanı sıra çocukların da severek oynayacağı oyuncaklar arasındadır. Genellikle de ahşap üzerinden tasarımına yer veriliyor. Bebek odası dekorasyonu için seçeceğiniz eşyaları daha çok ahşap olarak tercih edebilirsiniz. Sağlık ve görsellik açısından faydalı olacaktır.


Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Yaşam Alanlarının Yeni Adresleri: Mutfaklar

Mutfak dekorasyon özellikle zamanının büyük bölümünü burada geçiren hanımlar için son derece önemlidir. Tüm ailenin bir arada zaman geçirebileceği ve neşeli...

Kapat