Salon Dekorasyonunda Bordo Koltuk Modellerinin Kullanımı Salon Dekorasyonunda Bordo Koltuk Modellerinin Kullanımı
Bordo Koltuk Modelleri Bordo koltuk modelleri en çok salon dekorasyonu ve oturma odalarında tercih edilmektedir. Koltuk renk seçiminde en çok tercih edilen tonlar arasında yer... Salon Dekorasyonunda Bordo Koltuk Modellerinin Kullanımı

Bordo Koltuk Modelleri

Bordo koltuk modelleri en çok salon dekorasyonu ve oturma odalarında tercih edilmektedir. Koltuk renk seçiminde en çok tercih edilen tonlar arasında yer alan bordo, aksesuarlar ile de uyum sağlayabilen ve en önemlisi kullanımı kolay olan bir renktir. Bordo deri koltuklar bej deri tekli modeller ile zenginleştirilebilir. Veya bordo koltuk takımları beyaz minderler ile rahat bir yaşam alanı hazırlanabilir. Farklı renkler ile kullanıma müsait olan modeller, tam tersi beyaz koltuk ve bordo minderler eşliğinde de çeşitlendirilebilir. Koltuk takımında bordo rengi seçenler mobilya seçiminde de açık renk tercihinde bulunabilirler.

Bordo tonları ile uyumlu olacak renklerden biri de mavi tonları ve özellikle turkuazdır. Koltuk takımlarınızı belirledikten sonra kullanacağınız aksesuar, perde, halı ve aydınlatma malzemelerinde de bütünlük sağlamanız daha kolay olacaktır. Gri ve antrasit tonları ile de uyum sağlayan bordo, dekorasyon alanında çok sık kullanılan ve beğenilen bir renktir. Beyazın hâkim olduğu bir mekânda kullanılan bordo koltuk takımları ile sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Günümüzde standart koltuk takımlarının yanı sıra köşeli modeller, TV koltukları, sallanan sandalyeler ve büyük yer minderleri ile de mekânların modern dekorasyonları tamamlanabilmektedir.

Bordo Koltuk Modelleri

Bordo Koltuk Modelleri

Modern Bordo Koltuk Modelleri İle Yerleşim Önerileri

Koltuk takımı seçerken ürünleri kullanacağınız alanın büyüklüğünü dikkate almalısınız. Klasik bir takım içinde yer alan 3’lü, 2’li ve 2 adet tekli model ile kalabalık misafirlerinizi bile rahatlıklar ağırlayabilirsiniz. Ancak son dönemlerde giderek küçülen evler için sadece 2’li ve 2 adet tekli koltuk tercihinde de bulunabilirsiniz. Bordo koltuk modelleri

 • Modern,
 • Avangard,
 • Retro veya
 • Country tarzda hazırlanabilmektedir.

Son dönemlerin en çok tercih edilen kalıpları arasında yer alan TV koltukları ve köşeli mobilyalar sıcak ve samimi bir ortamın sağlanması açısından da oldukça kullanışlıdır. Ayrıca yatak olan modelleri seçerek farklı ihtiyaçlarınıza da çözüm üretebilirsiniz. İkili bordo bir koltuğa eş olarak çiçekli, ekoseli veya patchwork desenli berjer koltukları seçebilirsiniz. Her ev için farklı çözüm önerileri sunarak hazırlanan koltuk modelleri ile hayalinizdeki dekorasyonu düzenleyebilirsiniz. Ev hazırlıkları son derece keyifli ve özel bir süreçtir. Bu aşamaya hazırlanırken bolca dekorasyon dergisi karıştırmanız ve yaratıcı örnekleri detaylı olarak incelemeniz önerilmektedir. Dekoratif açıdan göze hoş gelecek aynı zamanda da fonksiyonel olarak kullanım kolaylığı sağlayacak modeller seçerek siz de en ideal yaşam alanlarını hazırlayabilirsiniz. Farklı renk ve model alternatifleri eşliğinde zevkinize uygun modelleri belirleyebilir veya özel üretim ürünler ile yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Bordo Koltuk Modelleri

Bordo Koltuk Modelleri

Eşya Saklama Haznesi Olan Mobilya Seçenekleri

Kalabalık bir aileyseniz veya çok fazla eşyanız olduğunu düşünüyorsanız o zaman eşya saklama bölümleri olan koltuk takımlarını tercih etmelisiniz. Bu şekilde fazla eşyalarınızı güvenli bir şekilde muhafaza edebilir ve istediğiniz zaman kolay bir şekilde kullanıma sokabilirsiniz. Çekyat olarak da kullanılabilen koltuk modelleri ile sevdiklerinize rahat bir gece uykusu çektirebilirsiniz. Oturma gruplarınızı seçerken odanızın duvar renklerini, halınızı, perdenizi ve hatta aksesuarlarınızı da düşünmelisiniz. Bir bütünlük içinde keyifli kullanım sunacak olan bordo koltuk modelleri eşliğinde şık olduğu kadar spor, samimi olduğu kadar da resmi alanlar yaratabilirsiniz.

Seçtiğiniz koltuk modeline uygun olarak tamamlayacağınız aksesuar seçenekleri ile evinizde her detayı düşünebilir ve zevkinize uygun alanlar yaratarak uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz. Evinizin en özel yeriniz olduğunu düşünün ve mobilya seçiminizde uzun vadeli alternatifleri değerlendirmeye alın. Dekorasyonunuza uygun olarak seçeceğiniz aydınlatma malzemeleri ile durağan bir görünümün yerini modern bir etkiye bırakmasını sağlayabilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • Enestezi

  8 Kasım 2016 #1 Author

  Ay salonumda böyle bir bordo takım nasılda güzel olurdu

  Cevapla

 • filizkitap

  14 Kasım 2016 #2 Author

  bordo koltuk biraz iddaalı duruyor. daha açık renkleri daha çok beğeniyorum.

  Cevapla

 • zeliha_zeliha

  20 Kasım 2016 #3 Author

  katılıyorum bencede çok iddialı bir renk ama görsellerdeki tasarımlarda çok güzel duruyor

  Cevapla

 • dilaraakcaa

  22 Kasım 2016 #4 Author

  bordo koltuklar bana göre değil. açık renkler daha enerji veriyor bana

  Cevapla

 • lazKizi

  4 Aralık 2016 #5 Author

  BORDO koltuğuma, MAVİ yastığım olur musun? ♥♥♥

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Kırmızı Detaylı Oturma Odası Tasarımları

Oturma odası tasarımlarında genel itibari ile birlikte kullanılan renkler vardır. Bu renklerin dışına çıkmak hem farklılık hem de görsellik oluşturur....

Kapat