Yeni Doğan Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı Yeni Doğan Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Bebek odalarının dekorasyonları adına süslü görünümlerden daha çok sağlığa yönelik ilerlemelisiniz. Çünkü bebeklerin sağlıksal açıdan zarar görmemeleri daha doğrudur. Bu durum adına da değerlendirmelere... Yeni Doğan Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Bebek odalarının dekorasyonları adına süslü görünümlerden daha çok sağlığa yönelik ilerlemelisiniz. Çünkü bebeklerin sağlıksal açıdan zarar görmemeleri daha doğrudur. Bu durum adına da değerlendirmelere göz atarak ilerleyebilirsiniz. Mesela dekorasyon ürünler arasında sallanan sandalyeler geliyor. Süs eşyası olarak düşünülen ancak annelerin de rahat etmesi gereken ürünlerden birisidir. Bunun yanı sıra organik olması bebek ve anneler için daha faydalıdır. Bunun için bambu ağacından yapılan özel sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Konforlu olmasından yana da ebeveynlerin sık sık tercih ettiği ürünler arasındadır. Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı soracak olursanız renklere de göz atmalısınız. Buradan sandalyeniz dahi uyumlu olmalıdır. Hepsini aynı renk almak yerine farklı tonları da seçebilirsiniz. Örneğin pembe ile mor uyumunu yakalayabilir ve odaların hoş bir görünüme sahip olmalarını sağlayabilirsiniz.

Bebek Odalarında Oyuncak Sepetleri

Dekorasyon ürünlerini seçerken zamanla kullanıma da uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu şekilde daha fazla tasarruf edeceksiniz. Mesela hoş oyuncak sepetleri bulunuyor. Dekorasyon ürünlerinin arasında da yer aldığı biliniyor. Bu ürünler başta bebeklerin havluları, peçeteleri, ıslak mendilleri ya da diğer eşyaları adına faydalı oluyor. Yatak kenarlarına dahi asılanlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Zamanla bu malzemelerin oyuncaklar olmasını sağlayabilirsiniz. Etrafa yayılan ve kalabalık bir görüntü oluşturan oyuncaklar adına sepetler faydalı oluyor. Dağınık görünümler hiç bir annenin hoşuna gitmiyor. Bu durumu engellemek adına hoş oyuncak sepet ya da poşetlerine yer verebilirsiniz. Uyumlu olması adına da dilediğiniz kumaş yapılarında seçiminizi yapabilirsiniz. Sonuç olarak dekorasyon adına bu hoş ve bir o kadar da kullanışlı ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bebek Odasında Yatağın Yeri

Mobilyaların yerleri konusunda da faydalı planlamalara yer vermelisiniz. Önceliğiniz mutlaka anne ve babaların yakın olduğu mesafeye yönelik yatakların kurulmasıdır. Monte yapılması ileride sorun yaşamamanız adına faydalı olacaktır. Daha dayanıklı ve sorunsuz mobilyalar için monte etme işlemleri önemlidir. Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı hakkında yatağın yönüne de dikkat etmelisiniz. Direk olarak pencere yakınlarında olması faydalı değildir. Özellikle de soğuk havalarda pencere önünde duran yataklar sağlıksal sorunları beraberinde getirecektir. Bebeği yatma yönü pencereye dönük olmalıdır. Buradan gelen ışık uyku adına sorunlar yaşamasına da sebep olacaktır. Geçmişte de bebeklerin daha loş ortamda uyumlarına yer veriliyordu. Bu durum perdelerin seçimlerinde dahi göz önünde bulunduruluyor. Aynı zamanda abajur ya da avizelerin de çok ışıklı olmaması gerekiyor. Yatak yönünü peteklerin direk önüne doğru da ayarlamamalısınız. Bu durum gelen ısının odaya yayılmasını engelleyecektir.

Bebek Odasının Dolap Ürünleri

Klasik dolapların az yer kapladığını ve sayıca az eşya aldığını görüyoruz. Çünkü asılacak yerlere ağırlık veriliyor. Ancak bebeklerin ilk etapta kıyafetleri daha çok katlanıyor. Bu yüzden şifonyer olarak seçiminizi yapabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla kıyafet ya da eşyanın muhafaza edilmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü bebeklerin sadece kıyafetleri olmuyor. Havluları, battaniyeleri, ekstra nevresim takımları gibi ürünleri de yer alıyor. Hepsinin aynı yerde olması da düzenli bir oda oluşmasını mümkün kılacaktır. Bu yüzden daha çok şifonyerlere yönelik seçimlerin yapıldığını görüyoruz. Unutmamalısınız ki bebeklerin gelişimi son derece hızlıdır. Bu kısa dönem adına kullanışsız mobilyalara ya da ürünlere yer vermek maddi zararları beraberinde getirecektir. Daha ileriye dönük düşünmeniz ve buna göre mobilya seçmeniz tasarruf etmenizi de sağlayacaktır. Bebek odası dekorasyonu nasıl olmalı merak ediyorsanız da tüm bu nitelikleri göz önüne almalısınız.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Bebek Odası Dolapları Amacına Uygun Seçilmeli

Bebek odalarının temel mobilyaları arasında dolaplar geliyor. Bunların ayrı ayrı olduğu gibi set şeklinde de sunumu yapılıyor. Almış olduğunuz yatak...

Kapat