Bebek Odası Duvar Dekorasyonları, Raf Aydınlatma Seçimi Bebek Odası Duvar Dekorasyonları, Raf Aydınlatma Seçimi
Fosforlu ya da özel motifli olan duvar kağıtlarının sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz. Özellikle de fosforlu olanlar karanlıkta hoş bir aydınlatma özelliğine sahiptir. Bu yüzden... Bebek Odası Duvar Dekorasyonları, Raf Aydınlatma Seçimi

Fosforlu ya da özel motifli olan duvar kağıtlarının sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz. Özellikle de fosforlu olanlar karanlıkta hoş bir aydınlatma özelliğine sahiptir. Bu yüzden odaları süslerken bu ürünlerden yana seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bebek odası duvar dekorasyonlarının içerisinde sticker sıklıkla anılıyor. Özel yapıştırmaların odalarda hoş bir hava yarattığı biliniyor. Genel olarak da ağaç detaylarına sahip stickerlar tercih ediliyor. Dalları ya da yaprakları ile geniş bir alanı kapladıklarını göreceksiniz. Bu durum odanın belirli bir bölgesinin daha dikkat çekici hale gelmesini de sağlıyor. Odanın renkleri ile de uyumlu olması adına tasarımlara dikkat etmelisiniz. Sade bir odaya yer verdiyseniz biraz renkli duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz. Tam tersi de olacak şekilde ilerleyebilirsiniz. Bebek odalarına daha çok yıldızların ya da ayın yapıştırmaları yapılıyor. Bunun dışında ayıcıklara da sık sık yer veriliyor.

Bebek Odası Duvar Aydınlatmaları

Odaların aydınlatılması için direk olarak avize kullanmanıza gerek yoktur. Dimmer ile ayarlamaları yapılan farklı aydınlatıcılar da bulunuyor. Ve bunlar direk olarak duvarın bir bölümüne monte ediliyor. Bebek odalarına sık sık ay dede motifleri kullanılıyor. Bu motif üzerinden hoş bir ışık ile aydınlık yaratabilirsiniz. Duvarda olması bebeğinizin direk olarak gözü ile temasını da engelleyecektir. Hem sağlık hem de dekorasyon adına faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Dilediğiniz motiflerden duvar aydınlatmalarına göz atabilirsiniz. Ayıcık ya da diğer hayvan motiklerinden de yapımına yer veriliyor. Renklerin de seçimi size bırakılıyor. Üzerinde ki renklerden dolayı ışıklandırmalar buz mavisi ya da sarı tonların da olacaktır. Denemeler sonucunda odaya uygun aydınlatma sistemlerini ayarlayabilirsiniz. Sonucunda da hem duvarları süsleyecek hem de uygun aydınlatmalara yer vermiş olacaksınız.

Bebek Odalarında Duvar Rafları

Sıkıca monte edilen ve sabit olması sağlanan raflar da dekorasyonlar adına kullanılıyor. Şöyle ki rafların günümüzde farklı desenlerden oluşumuna dahi yer veriliyor. Bir takım hayvan desenlerine sahip olanlar da bulunuyor. Seçim yaparken dış yapısına göz atarak ilerleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullanışlı olmasına da dikkat etmelisiniz. Bebek odası duvar dekorasyonlarının raflar üzerinden de yapılması söz konusudur. Raflara bebekleriniz adına okuduğunuz kitapları koyabilirsiniz. Ya da ileride okuması adına aldığınız birkaç kitap ile süsleme yapabilirsiniz. Burada küçük bebek ayakkabıları dahi koyabilirsiniz. Son derece sevimli süslemeler oluşacaktır. Atlı karıncalar veya bebeklere uygun oyuncaklardan da duvar süslemelerinizi yapabilirsiniz. Sonuç olarak duvarların da hoş gözüktüğü sevimli bir oda tasarlayabilirsiniz. Yaratıcı annelerin pek çok ürün üzerinden odaları süslediğini görüyoruz. Bu ürünleri seçerek renklerine ve modellerine bakmalı sonrasında da uygun bölgelere monte etmelisiniz.

Bebek Odası Duvar Dekorasyonları

Bebek Odalarında Duvar Saatleri

Saat detayları hem emziren hem de mama veren anneler adına son derece önemlidir. Çünkü özellikle yeni doğan bebeklerin düzenli aralıklarla beslenmelerine dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun için de saat önemli bir ürün olarak biliniyor. Zamansal değerlendirmelerin olması adına bebek odalarında da saatlere yer veriliyor. Bu şekilde beslenme ya da alt değiştirme sürelerini ayarlayabilirsiniz. Hoş saat ürünlerinin piyasada yer aldığını göreceksiniz. Bebek odalarına özel daha hafif olan saatlerden yana seçimlerinizi yapmalısınız. Ağır olması halinde düşme gibi tehlikeler oluşabilirsiniz. Hafif ve sevimli modeller üzerinden seçim yapmanız daha doğrudur. Duvar süslemeleri arasında hoş çerçeveler de bulunuyor. Bebeğinizin ilk fotoğrafını bu hoş çerçeveler ile sunabilirsiniz. Bebek odası duvar dekorasyonları için sunulan pek çok ürün bulunuyor. Çok da kalabalık olmaması adına aralarında bir iki tane seçerek tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Çocuk Odası İçin Hayvanat Bahçesi Tasarımı

Çocuk sahibi olmak, bu hayattaki en önemli şeylerden birisidir. Çocuk sahibi olanlar, çocuklarının geleceği için her şeyi en başından düşünmek...

Kapat