Cam Balkon Dekorasyonu İle Balkonunuzu Baştan Yaratın Cam Balkon Dekorasyonu İle Balkonunuzu Baştan Yaratın
İster büyük, isterse küçük olsun, evimizdeki balkonları hem kullanışlı, hem de şık bir hale getirmek için yapılan cam balkon kaplama sistemleri, günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır.... Cam Balkon Dekorasyonu İle Balkonunuzu Baştan Yaratın

İster büyük, isterse küçük olsun, evimizdeki balkonları hem kullanışlı, hem de şık bir hale getirmek için yapılan cam balkon kaplama sistemleri, günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Balkonunuzu camla kapatarak, evinizin kullanım alanlarına daha aktif bir şekilde dahil edebilirsiniz. Bu sayede camla kapattığınız balkonunuzu gerekirse küçük bir oda, dışarıyı izleyerek kahve içebileceğiniz bir köşe ya da fazla eşyalarınızı sakladığınız bir depo olarak bile kullanabilirsiniz. Cam balkon dekorasyonu, evinize farklı bir hava katacak ve balkonunuzu daha verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Dışarıdan gelen tozun ve araçlardan çıkan dumanın evinize girmesini önlemek için, yağışlı havalarda balkonunuzun ıslanmasını engellemek için, eğer eviniz alt katlardaysa güvenlik gerekçesiyle ve daha pek çok sebeple balkonunuza cam kaplama yaptırmak isteyebilirsiniz. Bunların yanı sıra, balkonunuzu camla kapattırarak bu alandan kışın da yararlanabilirsiniz. Üretilen son sistemler sayesinde, yaptıracağınız özel camlar, kış aylarında soğuk havanın ve yağmurun balkonunuza ulaşmasını tamamen engellemektedir. Böylece kışın soğuk havada bile, sanki evinizin bir odasıymış gibi balkonunuzda dinlenebilir ve dışarıyı izleyerek rahatça kitabınızı okuyabilirsiniz. Soğuk kış aylarında dahi, cam balkon sayesinde ısı yalıtımı yapmış, evinize soğuğun girmesini engellemiş olursunuz.  Evinizde camlı balkonunuz varsa, ekstra bir depolama alanına da sahipsiniz demektir. Kullanmadığınız fakat atmaya kıyamadığınız eşyalarınızı ya da çok fazla kullanmadığınız parçalarınızı burada muhafaza edebilirsiniz.

Cam Balkon Dekorasyonu İle Balkonunuzu Baştan Yaratın

Kullanım Amacınıza Göre Balkonunuzu Dekore Edin

Cam balkon dekorasyonu söz konusu olduğunda, ilk olarak düşünmeniz gereken nokta, balkonunuzu ne şekilde kullanmak istediğinizdir. Burayı yemek yemek için, misafirlerinizi ağırlamak için, çocuğunuzun dilediğince güvenli bir şekilde oynayabilmesi için veya sadece ayaklarınızı uzatıp dinlenebilmeniz için dekore edebilirsiniz. Tercihinize uygun olarak balkonunuza yemek masası, oturma grubu, küçük bir kitaplık veya portatif salıncak koyabilirsiniz. Beğeninize ve bütçenize uygun olarak şık bir rattan oturma grubu veya küçük bir masa ve sandalyeler yerleştirebilirsiniz. Balkonunuzun köşesine büyük ve rahat bir koltuk koyabilir, bu alanı okuma köşesine çevirebilirsiniz. Bu açıdan baktığınızda, balkonunuz ne kadar büyükse kullanabileceğiniz alan fazla olacağından daha fazla eşya yerleştirebilirsiniz. Fakat balkonunuz küçükse üzülmeyin, küçük balkonları kullanışlı hale getiren ve yerden tasarruf etmenizi sağlayan pek çok yeni sistem mobilyalar piyasada bulunmaktadır. Örneğin; masa olabilen sehpalar, daha az yer kaplayan köşe takımları ya da duvara monte edebileceğiniz raflar balkonunuz ufak da olsa kullanışlı hale getirmenizi sağlayacak parçalardandır.

Cam Balkon Dekorasyonu İle Balkonunuzu Baştan Yaratın

Balkonunuzun Güzelliği Sizin Ellerinizde

Camlı balkonunuzu güzelleştirmek için yapabileceğiniz birçok farklı uygulama vardır. Öncelikle balkonun olmazsa olması yeşil bitkilerdir. Renkli saksılara dikebileceğiniz farklı çiçekler balkonunuza hoş bir hava katacaktır. Daha sade ve modern bir tarzdan hoşlanıyorsanız, beyaz saksılara Aloe Vera gibi kaktüsgiller ailesinden gelen sevimli bitkiler ekebilirsiniz. Eğer ruhunuzda bir bahçevan yatıyorsa cam balkonunuzu küçük bir sera haline de getirebilirsiniz. Uygun saksılara dikeceğiniz biber, domates, taze yeşillik gibi kolay büyüyen sebzeler, balkonunuzda size zevkle uğraşacağınız küçük bir bahçe havası yaratacaktır. Balkonunuzun duvarlarına tablolar asabilir veya eğer resim yeteneğine sahipseniz duvarları kendi çizimlerinizle süsleyebilirsiniz. Ayrıca bu alana mumluklar ve gaz lambaları yerleştirerek farklı ve göze hoş gelen bir ışıklandırma seçeneğine sahip olabilirsiniz.

Cam Balkonunuzun Keyfini Çıkarın

Evinize her ne amaçla cam balkon yaptırırsanız yaptırın, bu güzel alanın keyfini çıkarmayı ihmal etmeyin. Dışarıda buz gibi bir hava varken elinizde sıcak çayınızla dışarıyı izleyebilir, yağmur damlaları sizi ıslatmadan yağmurun altında kitap okuyabilirsiniz. Cam balkon dekorasyonu sayesinde, balkonunuz sadece çamaşırlarınızı astığınız bir yer olmaktan çıkacak ve evinizde en sevdiğiniz yaşam alanı haline gelecek.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • Pinar arkan

  16 Aralık 2016 #1 Author

  Süper çok memnun kalacaksınız deneyin gorun

  Cevapla

 • arzu

  16 Aralık 2016 #2 Author

  bende çiçeklerle süs eşyalarıyla dekor ediyorum ışıklandırmalarla özelikle güzel kokulu fesleğenlerimle hem sineklerin gelmesini engeliyor hemde çok güzel kokuyor

  Cevapla

 • arzu yıldız

  16 Aralık 2016 #3 Author

  bende çiçeklerle süs eşyalarıyla dekor ediyorum ışıklandırmalarla özelikle güzel kokulu fesleğenlerimle hem sineklerin gelmesini engeliyor hemde çok güzel kokuyor

  Cevapla

 • nurcan

  16 Aralık 2016 #4 Author

  Son yıllarda cam balkonlara çok rağbet var.kışın soğuktan koruması,toz kır girmemesi ve benim için en önemlisi balkonu odaya çevirip manzara eşliğinde kahve içmek .En kısa zamanda bende yaptıracağım .

  Cevapla

 • Çağrı

  16 Aralık 2016 #5 Author

  Muhteşem bir manzara hele cam balkonuz olusa kahve eşliğinde mükemmel olur

  Cevapla

 • Ali

  16 Aralık 2016 #6 Author

  Cam balkon tasarımları, evlerin bir parçası oldu artık, gelişigüzel yapmamak gerekiyor artık.

  Cevapla

 • Mehmet Hayran

  16 Aralık 2016 #7 Author

  Cam balkonlar çok şık görünüyor hemde kullanışlı. Mutlaka sonuna kadar okuyun sizde faydalanın.

  Cevapla

 • Sinan

  17 Aralık 2016 #8 Author

  şöyle bi yerde yaşamayı kim istemezki

  Cevapla

 • Gönül Özcan

  18 Aralık 2016 #9 Author

  Fevkalade 🙂 keyif köşesi

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Banyo Tasarım Önerileri Hayatınızı Güzelleştirsin!

Banyoların daha çok beyaz ağırlıklı olacak şekilde tasarımlarına yer veriliyor. Klozetler, küvetler ve lavabolar genellikle beyaz üzerinden ele alınıyor. Hijyenlik...

Kapat