Berjer Koltuk Modellerinin Doğru Yerleşimi İçin Çözüm Önerileri Berjer Koltuk Modellerinin Doğru Yerleşimi İçin Çözüm Önerileri
Berjer Koltuk Modelleri Berjer koltuk modelleri dar mekânlarda bile özel çözümler üretebilir ve modern bir ortama sahip olabilirsiniz. Evinizin yerleşimi ile ilgili değişiklikler yapmak istiyorsanız... Berjer Koltuk Modellerinin Doğru Yerleşimi İçin Çözüm Önerileri

Berjer Koltuk Modelleri

Berjer koltuk modelleri dar mekânlarda bile özel çözümler üretebilir ve modern bir ortama sahip olabilirsiniz. Evinizin yerleşimi ile ilgili değişiklikler yapmak istiyorsanız yeni tasarımınızda mutlaka berjer koltuklardan yararlanmalısınız. Oturma odası bölümünde yapacağınız değişikliklere karar vermeden önce kullanım amaçlarınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Kısıtlı alanlar için tercih edilebilecek köşeli bir oturma grubunu berjer koltuklar ile zenginleştirebilirsiniz. Önce odak noktanızı belirleyerek yapacağınız yerleştirmelerde en doğru sonuçlara ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Önce büyük parçalardan başlanarak ilerleyecek bir yerleşim size en etkili sonuca ulaşmanız için yol gösterecektir.

Sohbetin koyu olmasını istediğiniz oturma alanlarında mevcut koltukların birbirinden 2 metreden fazla aralıklı olmaması önerilmektedir. Oturma odanızda tam bot bir cam veya balkon varsa bu alan önüne yerleştireceğiniz 2 tane tekli koltuk ile en keyifli sohbetlere alan yaratabilirsiniz. Yerin büyüklüğüne göre mobilya grubunun arasından değil de etrafından geçişler yapabilir ve bu şekilde en doğru kurulumu sağlayabilirsiniz. Her oturma alanının yakınında bulunacak sehpalar eşliğinde misafirlerinize yapacağınız sunumlarda da kullanım kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Berjer Koltuk Modelleri

Berjer Koltuk Modelleri

Dekorasyonda Berjer Koltuk Modellerinin Kullanımı

Odanın bütünlüğünün tamamlayan özelliğe sahip olan tekli koltuklar, odanın bütünlüğünü tamamlama özelliği göstermektedir.

 • Sırtı normal koltuklara oranla daha yüksek,
 • Minimal tasarıma sahip ve
 • Koltuk ölçülerine oranla daha fonksiyonel kullanıma sahip

Olan berjer koltuk modelleri ile siz de modern bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Alanda kullanılan mobilyalardan farklı renklere sahip olma özelliği ile mekânların sıcak bir etkiye bürünmesini sağlayan berjer koltuklar sayesinde ergonomik ve kullanışlı mobilyalara sahip olabilirsiniz. Düz koltuk takımlarını desenli veya çizgili berjerler ile takım yapabileceğiniz gibi patchwork kumaşlar ile de kaplatabilirsiniz. Düz renk minderler ile kullanacağınız koltuklarınız karşısına koyacağınız puflar veya ayak uzatma sehpaları eşliğinde modern kullanımın yanı sıra rahatlığa verdiğiniz önemi de net bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Oturma odanızda tüm koltuklarınızı kullandıktan sonra fazla berjeriniz mi kaldı? Bu harika bir haber. Arta kalan berjeriniz ile kendinize keyifli bir okuma köşesi yaratabilirsiniz. Salonunuz ya da oturma odanız geniş bir alanı kaplıyorsa o zaman fazla mobilyalarınızı asıl bölgeye zıt bir şekilde konumlayabilir ve yakın dostların sadece kendi özel sırlarını paylaşacakları ayrı bir bölüm yakalama imkânı sağlamış olursunuz. Mekânda kullanılan şömine varsa karşısına koyacağınız iki adet berjer koltuk ile sıcak, romantik ve harika bir alan yaratabilirsiniz. Bu alanda kullanacağınız gerçek bir post, vermek istediğiniz efektin tam olarak uygulanmasını sağlayacaktır. Berjerlerin arasına koyacağınız tepeden sarkıtmalı aydınlatma objesi ile uyumlu bir dekorasyon alanı yaratabilirsiniz.

Berjer Koltuk Modelleri

Berjer Koltuk Modelleri

Berjer Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tekli koltuklardan daha farklı bir tasarıma sahip olan berjer modellerinin en büyük özelliği her türlü koltuk takımı ile uyum sağlayabilme özelliğidir. Oturma kısmı geniş olan bir berjer, daha rahat bir kullanım sağlamanıza yardım edecektir. Kollu olan modeller rahat bir şekilde kitap okumanızı ve televizyon izlemenizi sağlarken bir diz battaniyesi eşliğinde soğuk günlerinde keyfini sürebilirsiniz. Açık renkli berjer koltuk modelleri ile alanınızın büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Evinizde veya işyerinizde kullandığınız dekorasyon teması ile uyum sağlayacak modelleri tercih ederek yaşam tarzınızı bulunduğunuz ortama yansıtabilirsiniz.

Ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir puf ilavesiyle zenginleşen, oturma bölümü geniş ve kollu bir berjer işten eve dönmek için aceleci davranmanızı sağlayacak rahatlığa sahiptir. Yemeğinizi tabağınıza hazırlayabilir ve sıcak içeceğiniz eşliğinde televizyon karşısına kurularak tüm günü stresini atmanıza yarayacak eğlenceli bir film tercihinde bulunabilirsiniz. Dilerseniz koltuğunuzun oturma bölümünü düz ve sırt bölümünü de rengârenk çiçekli bir kumaş ile kaplatarak modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • gizeme

  5 Kasım 2016 #1 Author

  Berjer mi? Berjerler size ait sizden birşeyler taşıyan size özel tasarımlarda evnizin en önemli eşyalarıdır bence..

  Cevapla

 • Gülizar

  5 Kasım 2016 #2 Author

  Berjer bir evin en gözde eşyasıdır, enazından benim evimde öyle :))

  Cevapla

 • ozlemakin

  23 Kasım 2016 #3 Author

  yeni bir berjer aldık çok derinmiş mindersiz oturulmuyor, moralim çok bozuldu iade edeceğim galiba

  Cevapla

 • peri

  16 Aralık 2016 #4 Author

  renkler ve modeller harika

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Cam Balkon Dekorasyonu İle Balkonunuzu Baştan Yaratın

İster büyük, isterse küçük olsun, evimizdeki balkonları hem kullanışlı, hem de şık bir hale getirmek için yapılan cam balkon kaplama...

Kapat