Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Son zamanlarda ev içerisinde dekorasyonuna en çok dikkat edilen alanlardan birini de yatak odaları oluşturur. Güne pozitif olarak başlayabilmeniz için hem uyuduğunuz yatak hem... Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda ev içerisinde dekorasyonuna en çok dikkat edilen alanlardan birini de yatak odaları oluşturur. Güne pozitif olarak başlayabilmeniz için hem uyuduğunuz yatak hem de uyandığınız oda oldukça önemlidir. Bu pozitiflik beyaz renk başta olmak üzere açık renkler ile birlikte sağlanır. Beyaz yatak odası dekorasyonu da son zamanlarda en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Odanın beyaz renk ile dekore edilmesi hem ferahlık hem de huzur kazandıracaktır.

Beyazın İki Renkli Kullanımı

Yatak odası içerisinde dekorasyon yaparken beyaz rengin yanında bir renk daha tercih etmeniz görselliği daha da arttıracaktır. Diğer rengin seçimi genel itibari ile kişisel özelliklere bırakılırken bu anlamda mor, pudra, sarı, mavi, kahverengi renklerinin oldukça uyumlu olabileceğiniz söyleyebiliriz. Dekorasyon içerisinde kullanacağını bu ikinci renginde sizleri rahatlatan renkler olması gerekir. Saydığımız bu renkler ise bu özelliği taşır. Mobilyalarınızı tamamen beyaz olarak tercih ettikten sonra seçtiğiniz ikinci rengi kullanabileceğiniz alanları;

  • Halınız ve perdeniz,
  • Yatak örtünüz ve nevresim takımınız,
  • Komedin üzerinde yer alan aksesuar amaçlı dekoratif ürünler,
  • Çerçeve, abajur ve lambalar,
  • Yatak ucu pufları olarak sıralayabiliriz.

Bu alanlarda kullanacağınız ikinci renk ile birlikte çok daha şık yatak odaları oluşturabilirsiniz.

Yatak Odalarını Daha Modern Göstermek

Yatak odalarınızda ilk modern görüntüyü beyaz ve kullanabileceğiniz ikinci renk ile yaratmaya başlıyoruz. Ardından yatak seçimine dikkat etmeniz gerekecek. Bu konuda yere yakın yataklar hem odayı daha ferah gösterecek hem de modern bir görüntü oluşturacaktır. Aynı zamanda baş ucunda duran iki küçük komedinin de alçak boyutlarda olması kullanımlarda kolaylık sağlar ve modern bir görüntü oluşturur. Bir diğer dikkat etmeniz gereken özellik ise ayna kullanımıdır. Yatak odası içerisinde kullanabileceğiniz ayna ile birlikte de odanızı hem daha geniş gösterebilir hem de modern bir görüntü elde edebilirsiniz. Son zamanlarda da bu görüntüyü yakalayabilmek için yatak odalarında çeşitli aksesuarlar kullanılmakta.

Büyük panolar ve resimleri, imkan varsa renkli koltuk takımlarını bu anlamda sıralayabilmemiz mümkün. Modern görüntü yakalayabilmek için yatak ucuna televizyon da tercih edebilirsiniz. Duvar üzerinde yer alacak büyük ekran televizyon ile birlikte hem keyif yapılabilir hem de modern görüntü elde edebilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu içerisinde sırf beyaz renk kullanacak olmanız nedeni ile koyacağınız bir televizyon da oda içerisinde farklılık yaratacaktır. Yatak odasının modern görüntü kazanmasında odanın penceresi de önemlidir. Boydan kullanılacak olan pencere ve tüller ile birlikte modern bir görüntü elde edilebilir. Boydan yapılan pencere aynı zamanda odanın geniş bir görüntü oluşturmasını da sağlayacaktır. Kullanacağınız perde ve tül ile birlikte de bu genişliğe katkı sağlayabilir aynı zamanda renk kullanımları ile farklı görüntüler elde edebilirsiniz.

Oda Büyüklüğüne Göre Dekorasyon Yapın

Yatak odası dekorasyonlarında ilk olarak oda büyüklüğüne dikkat edilmelidir. Yatağınızı ve diğer mobilyaları konumlandıracağınız alanların hepsi oda büyüklüğüne göre tercih edilmelidir. Bu anlamda en önemli unsur yataktır. Yatak oda içerisinde mutlaka orta konumda olması gerekir. Oda içerisinde yer alan kapı haricinde 3 duvardan birini yatak konumlandırılması için tercih edebilirsiniz. Kalan duvarları ise dolabınız ve komedininiz için kullanabilirsiniz. Eğer odanı geniş bir alana sahip ise cam kenarını koltuk ile dekore edebilir, yatak tercihlerinizi farklı şekiller üzerinden yapabilirsiniz. Beyaz renk yanında kullanabileceğiniz ikinci bir rengi koltuk dekorasyonunuz için kullanabilirsiniz. Beyaz yatak odası dekorasyonunda sıralı olan bu özellikleri kullanmanız yatak odanız için daha geniş, daha modern ve daha ferah bir görüntü oluşturacaktır.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Ankastre Mutfak Dekorasyonu İle Düzenli Bir Alan Yaratın

Mutfaklar günümüzde sadece pişirme ve yemek için değil, ailece bir araya gelip hoş vakit geçirdiğimiz bir alan olarak dekore edilmektedir....

Kapat