Çocuk Odası İçin Hayvanat Bahçesi Tasarımı Çocuk Odası İçin Hayvanat Bahçesi Tasarımı
Çocuk sahibi olmak, bu hayattaki en önemli şeylerden birisidir. Çocuk sahibi olanlar, çocuklarının geleceği için her şeyi en başından düşünmek isterler. Çocuk yetiştirirken oluşturulacak... Çocuk Odası İçin Hayvanat Bahçesi Tasarımı

Çocuk sahibi olmak, bu hayattaki en önemli şeylerden birisidir. Çocuk sahibi olanlar, çocuklarının geleceği için her şeyi en başından düşünmek isterler. Çocuk yetiştirirken oluşturulacak ortam, ileride çocuğunuzun hayatında uzun soluklu bir etki uyandıracaktır. Pozitif bir ortamda yetişmiş bir çocuğun, hem kendine hem de insanlığa katacağı değer oldukça fazladır. Bu konuda ebeveynlere oldukça fazla görev düşmekte. Doğru yönlendirmeler ile dünyanın daha güzel bir yer olması için uğraşacak yeni bir birey şekillenecektir. Doğru bakış açılarını, düzgün ve olumlu kavramlarla çocukların hayatına taşımak önemlidir. Bu bakış açısı, çocukların odalarının dizaynına da yansımaktadır. Bu yazımızda çocuk odası dekorasyonu için hayvanat bahçesi tasarımlarının 6 özelliğini inceleyeceğiz.

Her Çocuk Özeldir

Çocuklar ebeveynlerin hayattaki varoluş amaçlarını da tanımlamaktadır. Her ebeveyn için kendi çocuğu daha özeldir. Onlara gereken ortamı sağlamayı görev olarak bilmektedirler. Küçük yaşlardan itibaren renkli, yapıcı, yaratıcı ve pozitif bir ortamda yer almak, çocukların gelişimini olumlu yönde etkilemektedir. Çocuk odası dekorasyonunda hayvanları kullanmak, onların yaşama değer katmaları ve hayvanların da yer aldığı bir dünyayı kavramaları açısından önemlidir. Renklerin uyumu, hayvanların şekilleri, bulundukları ortam ve hayvanların insan hayatına kattığı pozitif ivme, çocuk odası dekorasyonlarında da hayvanlarla birlikte öne çıkmaktadır.

çocuk odası dekorasyonu

Çocuk Odası İçin Hayvanat Bahçesi Tasarımı

Hayvanlar En İyi Dostlardır

Hayvan sevgisini çocuklara küçük yaşta aşılamak önemlidir. Çocuk odası dekorasyonlarında hayvan figürleri; çocukların hem yeni şeyler öğrenmesini, hem de hayvanlarla bağ kurmasını sağlamaktadır. Erken yaşlarda kurulan bağlar, dünyayı tanımlamak ve değer katmak anlamında önemlidir. Erken yaşlarda hayvan sevgisini tatmış bir çocuk, bunu yaşamayan yaşıtlarından çok daha farklı olacaktır. Bu pozitif fark, hem kişilik anlamında, hem de dünyaya katacağı değer anlamında önemlidir. Hayvanların durumunu sevgi ile doğru tanımlayan bir birey, dünyayı sevgi dolu bir yer haline getirmek için gereken uğraşı da, zamanı geldiğinde verecektir. Sevimli hayvanların yer aldığı çocuk odalarında yaşamak, biz büyüklerin bile hayalleri arasında yer almaktadır. Hayvanların her hali sevimliyken, odaları süsleyen halleri ise bambaşka bir huzur ortamı yaratmaktadır.

Hayvanlarla Öğrenmek

Çocuklarımızın öğretici bir ortamda yaşaması ve hayallerine dokunabilmeleri, biz büyükler için önemli konulardan bir tanesidir. Hayvanlar, küçük çocuklar için sağladıkları güven unsuru ile çocuklar için öğretici olmaktadır. Çocuk odası dekorasyonunda da hayvan figürlerinin seçimi, çocuğa güven ortamı oluşturmakta ve onlardan öğrenerek, hayata dair sağlam bağlar kurmasını sağlamaktadır.

Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Farklılıklar Önemsizdir

Çocuklar kıyas yaparak öğrenirler. Kendi varlıklarını tanımlamak için dış dünyadan bir kıyas unsuru gerekmektedir. Hayvanlar bizden farklıdır. Çocuklar erken yaşlarda hayvanlar üzerinden farklılıklarını anlayacak ve farklılıkların önemsiz olduğunu, önemli olanın sevgi olduğunu fark edeceklerdir. Farklılıkları erken yaşlarda anlamak, çocuğun dünyayla daha kolay bağ kurması ve yapılan eylemleri anlamlandırması açısından da önemlidir. Çocuk odası dekorasyonu konusunda hayvan seçimleri; hayvanların da en az bu dünyada bizim kadar yaşamaya hakları olduklarını anlamak ve bireyin içindeki sevginin yeşermesi için oluşturulacak pozitif bir ortamın da temelini atmaktır.

çocuk odası dekorasyonu

Çocuk Odası İçin Hayvanat Bahçesi Tasarımı

Hayvanlar Sevimlidir

Hayvanlar, çocuk odası dekorasyonunda sevimlilikleriyle de önemli bir yer tutar. Farklı kılıklardaki hayvan figürleri, çocukların öğrenmelerini kolaylaştırmaktadır. Onlara huzurlu ve güvenli bir ortam da sağlamaktadır. Hayvanların neşeli taraflarını çocukların odasına taşımak, ebeveynler için hem çocukluğuna dönüş, hem de çocuğunun huzurlu bir ortamda olduğunu bilmesi açısından önemlidir.

Farklı Hayvanlar Güzel Rüyaların Temelidir

Hayvanların renkleri, biçimleri ve dünyada varoluşları insanoğlunun geçmişi ve geleceği açısından önemlidir. Çocukların erken yaşlarda hayvanların renkleriyle, dünyada oldukları yerlerle ve varoluşları ile tanışmaları önemlidir. Çocuk odası dekorasyonu için, hayvan figürlerinin renkleri,biçimleri ve bulunduğu ortamlar, çocukların olumlu gelişimi ve rüyalarında da pozitif bir etki yaratmaktadır.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • evimleben

  11 Kasım 2016 #1 Author

  Farklı yaşlarda iki çocuğum var, tek odayı paylaşmak zorundalar oda dekorasyonu konusunda inanılmaz bir çekişme var. oğlum bu tasarımı çok sevdi kızım isyanlarda 🙂

  Cevapla

 • HandeErcel

  23 Kasım 2016 #2 Author

  Dünyanın en güzel çocuk odası mutlu çocukların olduğu odadır…

  Cevapla

 • arzu

  16 Aralık 2016 #3 Author

  çok güzel fikirler kızlarımda en çok sevdiği hayvan figürleri bizde perdelerimizde bile var hayvan resimleri oyyuncakları duvar kağıtları

  Cevapla

 • Seval uzunvakose

  16 Aralık 2016 #4 Author

  Cocuk odasi secerken gerekli bilgilendirmeler iyice anlatilmiş.

  Cevapla

 • nigar

  19 Aralık 2016 #5 Author

  insanlara hayvan sevgisi küçükken aşılanmalı ,böylece büyüyünce daha vicdanlı olurlar inşaAllah

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Salon Dekorasyonunda Bordo Koltuk Modellerinin Kullanımı

Bordo Koltuk Modelleri Bordo koltuk modelleri en çok salon dekorasyonu ve oturma odalarında tercih edilmektedir. Koltuk renk seçiminde en çok tercih...

Kapat