Başarılı Bir Pazarlama İçin Emlak Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı Başarılı Bir Pazarlama İçin Emlak Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı
Emlak ofisiniz için dekorasyon oldukça önemlidir. Çünkü pazarlama bir bütündür ve müşterinizinkapıdan içeri adım atması, hatta ofisinizin dışında tabelanızı fark etmesi ile başlar. Bu... Başarılı Bir Pazarlama İçin Emlak Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Emlak ofisiniz için dekorasyon oldukça önemlidir. Çünkü pazarlama bir bütündür ve müşterinizinkapıdan içeri adım atması, hatta ofisinizin dışında tabelanızı fark etmesi ile başlar. Bu yüzden müşterinizle iletişiminiz ve potansiyel satış sürecinin başlaması açısından büyük role sahiptir. Emlak ofis dekorasyonu nasıl olmalı sorusunu sorduğumuzda, modern, rahat, elit görünen ve müşteriye hitap eden bir şekilde tasarlanması gerektiği cevabını alabiliriz.

Günümüzde emlak sektörü gittikçe büyüyor, yapılan inşaatlar hızlanıyor, bu yapıları satışa dönüştürecek nitelikli emlak personeli ihtiyacı ortaya çıkıyor ve her geçen gün emlak satışında yeni isimler müşteriye merhaba diyor. Bu kadar hareketli bir sektörün içindeyken zamanın gerisinde kalıp yeniliklere ayak uydurmamak, kendini geliştirmemek olası görünmüyor. Dolayısıyla hem rakiplere fark atacak, hem de müşteriye kendini doğru ifade edecek bir marka yaratmak için emlak ofisiniz baştan sona övgüyü hak edebilir olmalı.

 

Sadeliğe Önem Verin

Öncelikle emlak ofisine girildiğinde, müşteriniz profesyonel bir ortama adım attığını hissetmeli. Bunun için ofisinizin girişi ferah, dağınıklıktan uzak ve iyi ışıklandırılmış olmalı. Gün ışığından mümkün olduğunca yararlanın. Loş ve karanlık ortamlar müşteriye kendini güvensiz hissettirir ve sanki kendisinden birşeyler gizleniyormuş hissi yaratır. Eğer ofisinizde çalışan bir sekreter var ise, masasının girişi karşılayacak şekilde konumlandırılmasına özen gösterin.

Ofisinizin duvarlarına, bölgenin imar durumunu gösteren haritaları, en son yapılan ve satışını sürdürdüğünüz projelerin planlarını ve şehrinize ya da bölgenize dair çeşitli resimleri asabilirsiniz. Bu görsellerin yüksek çözünürlükte olması, müşterinizin ilgisini çekecek çeşitlilikte olması iyi olacaktır.

Emlak ofis dekorasyonu nasıl olmalı dediğinizde, genel olarak karmaşadan uzak, abartılı olmayan, sade ve etkili eşyaların kullanılmış olması, öne çıkan bir unsur olacaktır. Etrafta birbirinden farklı renk ve malzemelerle üretilmiş dolaplar olmamalı. Bütün masalar, dolaplar ve diğer mobilyalar birbiri ile takım olmalı ve birbirini tamamlayarak göze hitap etmeli. Dosya dolapları kapaklı olarak tercih edilmeli, bu sayede dağınık görüntü kolayca gizlenebilir.

İş yerinizde çalışan kişilerin kendilerini tanıtması oldukça önemlidir. Bunun için masaların üzerine veya odaların kapısına, rahat okunabilecek şekilde ve genel dekorasyonunuza uygun olarak isim kartları yerleştirin.

Emlak Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Müşterilerinizin Rahatını Ön Plana Alın

Ofisinizin bekleme bölümünde müşterilerinizi kısa süreliğine de olsa ağırlamanız gerekebilir. Bu yüzden burada geniş ve rahat koltuklar tercih etmelisiniz. Ortada bulunabilecek alçak bir sehpa üzerine gazete ve dergiler yerleştirebilirsiniz. Burada önemli olan bahsettiğimiz yayınlar güncelliğini korumanız, eski yıllardan kalan dergi ve gazeteleri ortadan kaldırmanızdır. Yine bu sehpa üzerine modern bir tarza sahip heykelcikler koyabilirsiniz. Bekleme bölümünde canlı çiçek bulundurmanız da göze hoş gelecektir. Beklerken misafirlerinizin sıkılmasını önlemek için buraya bir televizyonveya fonda hafif bir müzik çalmasını sağlayacak ufak bir müzik seti yerleştirebilirsiniz.

Hem sizin müşteri ile, hem de müşterilerinizin kendi aralarında fikir alışverişini rahatça yapabileceği bir ortam sağlamanın önemi de göz ardı edilmemeli. Müşterileriniz için yalnız kalıp kendi aralarında görüşlerini tartışabilecekleri bir oda veya köşe dekore edebilirsiniz. Emlak alım satımı, öncesinde düşünüp iyi karar vermeniz ve sonrasında adım atmanız gereken bir sektördür. Bu yüzden müşterilerinizi sıkboğaz edip acele ettirmek yerine kendi aralarında konuşup karar varmaları için fırsat sunacak bir ortam, sizin farkınızı ortaya koyacaktır.

Projeksiyon Cihazı ve Plazmalar

İşiniz gereği teknolojiyi kullanmanız mecburi hale gelmiştir. Emlak ofis dekorasyonu nasıl olmalı diye düşündüğümüzde hiç kuşkusuz teknolojinin büyük bir önem taşıdığı gözlerimiz önüne serilecektir. Müşteri ile görüşeceğiniz veya toplantı yapacağınız odada mutlaka bir projeksiyon cihazı veya kendi bilgisayarınızdaki anlık görüntüleri paylaşacağınız bir plazma bulunmalıdır. Bu sayede müşterilerinize portföyünüzü sunarken kolaylık sağlayacaksınız.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • deriyelek

  15 Aralık 2016 #1 Author

  başarılı olmak isteyen emlakçılar bu yazıyı mutlaka okusun, işine ve müşterilerine değer verip ofis dekorasyonuna biraz önem vermeli.

  Cevapla

 • Çağrı

  16 Aralık 2016 #2 Author

  Başarılı bir pazarlama için emlak ofisi ferah geniş ilgi çekici ve tabikide ikna edici birisi olmalı

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Bebek Odası Fikirleri

Bebek odalarının genel olarak sevimli mobilyalar ve aksesuarlar üzerinden tamamlanması sağlanıyor. Şöyle ki mobilyaların da set olarak birbiri ile uyumlu...

Kapat