Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir
Dikdörtgen şeklinde olan yatak odalarına yönelik pek çok fikir bulunuyor. Daha da geniş olması adına aynalı mobilyalardan seçiminizi yapabilirsiniz. Dikdörtgen yatak odası nasıl dekore... Dikdörtgen Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir

Dikdörtgen şeklinde olan yatak odalarına yönelik pek çok fikir bulunuyor. Daha da geniş olması adına aynalı mobilyalardan seçiminizi yapabilirsiniz. Dikdörtgen yatak odası nasıl dekore edilir merak ediyorsanız başta ebatlara yönelik araştırma yapmalısınız. Hesaplamalar ve renk tercihleri ile de ilerleyebilirsiniz. Yatağın ortada bulunması duvarlara mobilyaları iliştirmek adına faydalı olacaktır. Örmeğin aynalı bir gardolap ya da şifonyer tercih edebilirsiniz. Şiyonyerlerin önüne küçük bir puf ekleyerek burayı makyaj alanı olarak da kullanabilirsiniz. Üstelik alt bölümlerinde bulunan çekmecelerde bir takım ürünler saklayabilirsiniz. Makyaj malzemelerinden kıyafetlerinize kadar her türlü ürünü depo edebilirsiniz. Aynanın önüne de kozmetik ürünlerin koyulması mantıklı olacaktır. Bu şekilde şık ve geniş bir yatak odasına yer vermiş olabilirsiniz. Aynı zamanda kullanım alanlarınızı da kendinize özel olarak tasarlamış olacaksınız.

Dikdörtgen Yatak Odalarında Mobilyalar

Bu tarz odaların hem yatak hem gardolap hem de şifonyerleri barındırması mümkün. Tabi ebatları da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Buna bağlı olarak sadece dolap ya da sadece şifonyer seçiminizi yapabilirsiniz. Dekore ederken ürünlerin petekleri kapatmamasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda pencere ile mesafelere de dikkat etmelisiniz. Mesela pencere önüne büyük mobilyaların iliştirilmesi odanın karanlık olmasına sebep olacaktır. Kapı üzerinden de ayarlamalar yapmak gerekiyor. Bu ayarlamaları önceden yapmanız ve planlar dahilinde mobilya seçmeniz doğrudur. Sonuç olarak yerleştirmeler ve ürün seçimleri daha mantıklı hale gelecektir. Süslemelerinizi de mobilyalara göre yapabilirsiniz. Başta da renk tonlarından uyum yakalamanız gerekecektir. Uyumlu yatak odası takımlarını seçerek aksesuarları kullanabilirsiniz. Sonucunda da hoş ve şık görünümlerde odalar oluşturabilirsiniz.

Dikdörtgen Yatak Odalarında Aksesuarlar

Şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız duvar kağıtlarından yana seçiminizi yapabilirsiniz. Özellikle de yatak başlarının olduğu duvara farklı tasarımlardan yapıştırıcılar kullanabilirsiniz. Bu şekilde odanın bir bölümü süslü iken diğer duvarları yalın duracaktır. Zarif bir görünüme kavuşması adına sadece tek bir duvar üzerine kağıtlar kullanmalısınız. Aynaların da sık sık olması faydalı oluyor. Şöyle ki şifonyer seçecekseniz aynalı olması mantıklıdır. Bu şekilde odaların da geniş bir görünüm kazanmalarını sağlayabilirsiniz. Dikdörtgen yatak odası nasıl dekore edilir sorularına ilşkin abajurlar da göze çarpıyor. Şöyle ki yatakların kenarlarına iki adet abajur koyarak odanızı tamamlayabilirsiniz. Burada yatakların uç kısmına da sandıklar ekleyebilirsiniz. Fazla eşyası bulunan kişilerin sandıklara yer vermesi faydalıdır. Dağınık bir görünümün olmaması için sandıklar içerisinde her türlü eşyayı muhafaza edebilirsiniz.

Dikdörtgen Odalarda Yatak Seçimi

Yatak tercihlerinizi yaparken de odaların ebatlarını göz önünde bulundurmalısınız. Son zamanlarda zemine yakın olan yataklar moda haline gelmiştir. Dilerseniz bu tarz yatakları seçerek daha geniş bir odaya sahip olabilirsiniz. Yükseliği fazla olmadığı için odaların ferah olmasını da sağlıyor. Yatak seçerken başlıklara da göz atabilirsiniz. Geniş başlıklar odalarınıza uyumlu ise alabilirsiniz. Bunların dışında nevresim takımları ya da yastık aksesuarlarına da bakabilirsiniz. Şık görünümler adına nevresimler de son derece önemlidir. Yere yakın olan yataklara daha çok renkli battaniyeler koyuluyor. Bu tarzın da odalarda hoş durduğu bir gerçektir. Dikdörtgen yatak odası nasıl dekore edilir soracak olursanız tüm bu değerlendirmeleri yaparak ilerlemeniz gerektiğini söyleyebilirsiniz. Bu öneriler üzerinden tasarım odalar oluşturmak kolay olacaktır. Başta mobilyalarınızı sonra nevresim ürünlerini ve en sonda da aksesuarları seçmelisiniz. Dikdörtgen odalara farklı tarzlardan avizeler de seçebilirsiniz. Çok detayları olmayan orta uzunlukta ki avizeleri seçmek mantıklıdır.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Yatak Odası Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak odası mobilya seçimi özellikle gece konforunun yeterli derecede sağlanabilmesi açısından önemlidir. Huzurlu bir vakit geçirebileceğiniz ve gerektiğinde günlük streslerden...

Kapat