Mutfağınızda Kırsal Bir Esinti İçin Country Mutfak Dekorasyonu Örnekleri Mutfağınızda Kırsal Bir Esinti İçin Country Mutfak Dekorasyonu Örnekleri
Mutfak, evimizde sadece yemek hazırladığımız yer değil, çok daha fazlasıdır. Mutfak bütün ailenin toplanıp masa etrafında buluştuğu, günün nasıl geçtiği ile ilgili sohbetlerin edildiği,... Mutfağınızda Kırsal Bir Esinti İçin Country Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

Mutfak, evimizde sadece yemek hazırladığımız yer değil, çok daha fazlasıdır. Mutfak bütün ailenin toplanıp masa etrafında buluştuğu, günün nasıl geçtiği ile ilgili sohbetlerin edildiği, samimi buluşmaların yapıldığı bir alandır. Bu nedenle evimizin misafir odası kadar özenilmesi gereken ve güzel dekore edilmesi önemli olan yerlerindendir. Gösterişten uzak, sakin ve huzurlu bir ortamda yaşamaktan hoşlanan kişilerin tercih edebileceği kırsal tarzda döşenmiş mutfaklar, evinizin en aydınlık ve ferah yeri olacaktır. Dekorasyonda Country tarzı dediğimizde kırsal yerlerde karşılaştığımız geniş, havadar ve eski dönemlerin izlerini taşıyan bir akımdan bahsetmekteyiz. Bu akımda mobilyalar işlemelidir ve üzerlerinde elle yapılmış hoş motifler bulunmaktadır. Eskitilmiş bir görünüm ile tasarlanmışlardır. Genellikle daha temiz ve ferah bir görünüm yaratmak amacıyla açık renkler yaygın olarak kullanılır. Country mutfak dekorasyonu örnekleri söz konusu olduğunda, bu belirttiğimiz unsurlar mutfak mobilyalarının tasarımında uygulanır.

Country tarzda dekore edilmiş bir mutfak, sade ve samimi bir havasıyla içinizi ısıtacaktır. Büyük, geniş ve kullanışlı dolaplar, mutfağın olmazsa olmaz parçalarındandır. Tezgahın üst kısmında kalan, yükseğe monte edilmiş dolaplar genellikle cam kapaklıdır. Bu sayede içindeki yine kırsal tarza uygun porselen yemek takımlarını sergileme imkanı sunar. Dolap kapakları el işçiliği ile itinalı bir şekilde oymalarla süslenmiştir. Kullanılan açık renkler, beyaz, bej, krem, açık gri, açık yeşil gibi göze hoş gelen ve baktığınızda sizi yormayan bir hava yaratır. Country tarzı mutfaklarda her şey yerli yerindedir. Etrafta fazla dağınıklık veya eşya birikintileri yoktur.

Küçük mutfak ile ne yapacağım diye üzülmenize gerek yok, uygulayabileceğiniz bazı pratik fikirler ile hem kullanışlı hem de şık bir mutfak sahibi olabilmeniz mümkün.

Yüksek Masalar ve Sandalyeler 

Country mutfak dekorasyonu örnekleri arasında görebileceğiniz masalar hem işlevsel hem de farklıdır. Aslında yemek hazırlarken mutfak tezgahı olarak kullanabildiğiniz, yemek yenileceği zaman ise ahşap sandalyeler eklenerek yemek masası haline getirebileceğiniz bu orijinal mobilya, kırsal mutfaklarda sıkça görülen en hoş detaylardandır. Bu masalara uygun olarak genellikle açık tonlarda boyanmış ahşap ve yüksek sandalyeler tercih edilir. Masanın üzerinde bulunan büyük sarkıt lamba, ortamı hoş bir şekilde aydınlatır ve masada oturan kişiler açısından sıcak ve samimi bir ortam sağlar. Eğer bu farklı yemek masası fikirden hoşlanmadıysanız dekore edeceğiniz mutfağınızda ahşap bir masa ve uygun sandalyeler kullanarak kırsal havayı devam ettirebilirsiniz.

Kuzine Tasarımındaki Ocaklar ve Büyük Davlumbazlar

Kırsal tarzda dekore edilmiş mutfaklarda uygulanabilecek bir diğer farklı fikir, sıradan ocaklar yerine eski tip kuzinelerin görselliğine sahip fırınlı ocaklardan tercih etmektir. Köy havası taşıyan mutfaklarda, kuzine şeklinde tasarlanmış ocakların üzerine büyük davlumbazlar monte edilmekte ve bu hoş görünüm tamamlanmaktadır. Mutfak tezgahına veya yemek masasına yerleştirilecek ahşap objeler mutfağın doğallığı ile bütünleşecektir. Duvarlara da ahşap süsleme malzemeleri yerleştirilebilir.

Şark Köşesi Nasıl Yapılır

Kırsal Tarzın Tamamlayıcıları; Çiçekler

Country kelime anlamı ile kırsal demektir. Mutfağınızda uyguladığınız bu tarzı, yine kırsala uygun olacak şekilde çiçek figürleri ile zenginleştirebilirsiniz. Country mutfak dekorasyonu örnekleri genellikle çiçeklerle tamamlanmıştır. Duvarlara asılan çiçek resimleri ile mobilyalardaki işlemeler kombin edilebilir ve hoş bir uyum yakalanabilir. Bu açıdan mutfak duvarlarınızı sevdiğiniz çiçeklere dair tablolar ile süslemeniz uygun olur. Canlı çiçekler kullanarak Country tarzda döşediğiniz mutfağınızı süsleyebilirsiniz. Yemek masası üzerine veya mutfak tezgahının bir köşesine konumlandırabileceğiniz çiçekler, mutfağınıza renk katacak ve sizi canlandıracaktır. Bunların yanı sıra, mutfağınızda kullanacağınız perdelerde çok koyu renkler seçmemek koşulu ile çiçekli bir desen tercih etmeniz göze hitap edecektir. Eğer mutfağınıza halı veya kilim sermeyi tercih ediyorsanız, bu dokuma ürünlerinde de çiçek motifleri bulunabilir.


Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Hakimiyet Sizde!; Tek Kişilik Yatak Odası Dekorasyon

 Odanız adına kendi özel zevklerinizden yola çıkabilirsiniz. Burada önceliğiniz de renk değerlendirmeleri olmalıdır. Sevdiğiniz renklerden kombinler yaparak odanın hem hoş...

Kapat