Düğmeli Koltuk Modelleri İle Keyifli Yaşam Alanları Yaratabilirsiniz Düğmeli Koltuk Modelleri İle Keyifli Yaşam Alanları Yaratabilirsiniz
Düğmeli Koltuk Modelleri Düğmeli koltuk modelleri ni kullanarak daha duygusal ve samimi ortamlar yaratabilirsiniz. Her fırsatta evde olmanızı sağlayacak ve keyifli zaman geçirmenize imkân tanıyacak... Düğmeli Koltuk Modelleri İle Keyifli Yaşam Alanları Yaratabilirsiniz

Düğmeli Koltuk Modelleri

Düğmeli koltuk modelleri ni kullanarak daha duygusal ve samimi ortamlar yaratabilirsiniz. Her fırsatta evde olmanızı sağlayacak ve keyifli zaman geçirmenize imkân tanıyacak olan koltuk modelleri ile siz de ister klasik ister modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Kocaman minderleri olan kanepenize uzanabilir ve günün yorgunluğunu hafif bir müzik eşliğinde atabilirsiniz.

 • Soğuk mevsimlerde kullanacağınız minder çeşitlerini yünlü ekose kumaşlar veya triko saç örgü kılıflar ile çeşitlendirebilirsiniz.
 • Yaz mevsiminde ise tercih edeceğiniz minder ya da yastıklar keten kumaşlar arasından seçilebilir.

Siz de koca bir Pazar gününü kanepeden kalmadan geçirmek ister misiniz? Bu tür bir ihtiyacınız varsa o zaman yapmanız gereken en önemli şeyin doğru koltuk seçiminde bulunmak olduğunu bilmelisiniz.

Düğmeli Koltuk Modelleri

Düğmeli Koltuk Modelleri

 

Deriden kadife kumaşlara kadar farklı alternatifler düğmeli koltuk modellerinde kullanılabilir. Oturma konforunun sağlanması ve sağlıklı bir şekilde dinlenmenin gerçekleşebilmesi için kanepe seçiminin mutlaka doğru yapılması gerekmektedir. Doğru bir oturma birimi seçerek istediğiniz etkiyi kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Evlerin en çok kullanılan alanlarında doğru seçimlerin yapılması bütün üzerinde de etki sağlayacak güce sahiptir.

Düğmeli Koltuk Modelleri Nasıl Seçilir?

Evinize koltuk seçimi yaparken öncelikle ne tür bir büyüklüğe ihtiyacınız olduğunu doğru tespit etmek zorundasınız. Sadece odanın büyüklüğünü dikkate alarak yapacağınız seçimler yanlış yola girmenize neden olabilir. Zira odada kullanılacak diğer eşyaların da büyüklüklerini dikkate almanız ve kararınızı buna göre vermeniz daha doğru olacaktır.

 • Natürel renk seçimleri iç mekânlarda ideal seçim olarak karşınıza çıkacaktır.
 • Sıcak renkler kullanmak istiyorsanız bunu kullanacağınız aksesuarlar ile de yapabilirsiniz.
 • Yaşam tarzınızı dikkate alarak düğmeli koltuk modelleri seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Düğmeler kanepenizin sıra dışı bir görünüme bürünmesini sağlayacaktır. Tercih edeceğiniz tasarım ile özellikle dar alanlara geniş bir görünüm katabilirsiniz. Koyu renk kumaş tercihlerinde yaşanacak eskimelerin daha fazla göze çarpacağını aklınızdan çıkartmamalısınız. Dayanıklı bir iskelet sizi uzun yıllar kaliteli bir şekilde idare edecektir. Kanepe iskeletinin yapıştırılması ve vidalanması dayanıklı bir seçenek ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Kanepe seçimi yaparken sadece boyutunu değil aynı zamanda mekânda oturması gereken kişi sayısını da dikkate almanız gerekmektedir. Büyük kanepeler küçük alanları boğacaktır. Yine küçük bir alan için seçilecek olan kanepelerde de yastıklar yerine düz arkalı modelleri ve küçük kolçakları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Kanepe ve tek kişilik koltuklar arasındaki boylar rahat etmenizi ve fırsat bulduğunuzda yayılma arzunuzu karşılamak için son derece uygundur. İkili koltuklara ise küçük ama rahat formaları seçerek konforun derli toplu bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Düğmeler sadece sırtta veya kol kısmında uygulanabileceği gibi koltuğun tümüne de yayılabilir. Sadece sırtta düğmeler kullanıldığı zaman zarif bir stil hayata geçirilebilir.

Düğmeli Koltuk Modelleri

Düğmeli Koltuk Modelleri

Puflar Yardımıyla Koltuklarınızı Tamamlayabilirsiniz

Düğmeli bir pufu tercih edecekseniz desenli kumaşlar yerine düz renkleri tercih etmeniz önerilmektedir. Zira düğme detayı desenler üzerine gelebilir ve bu şekilde gözden çok rahat bir şekilde kaçabilir. Büyük boy puflar rahatlık açısından son derece gerekli olurken dar alanlarda geçiş yolunu kapatabilirler. Yere yakın modeller daha çok oturma odaları için tercih edilirken renkli yün dokumalar ile hazırlanmış yuvarlak bir seçenek odanın havasını değiştirecek etkiye sahiptir.

Düğmeli koltuk modelleri seçiminde kanepenizin boyutuna da karar verebilirsiniz. Köşe kanepeler odanın bölünmesini sağlayacak ve gerektiğinde sohbet alanları oluşturabilecek etkiyi yakalamanızı sağlayacaktır. L koltuklar son dönemlerin en ilgi çeken tasarımları arasında yer alırken aynı zamanda rahatlıkları ile de dikkat çekmektedir.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.

 • onyedi_17

  14 Aralık 2016 #1 Author

  Düğmeli koltuk modeli seçerken naturel renklerde olmasına dikkat edin , salonlarınıza çol iyi duracaktır.

  Cevapla

  • pelin sürücü

   16 Aralık 2016 #2 Author

   Düğmeli koltuk modeli seçerken naturel renklerde olması önemlidir

   Cevapla

 • Pinar arkan

  16 Aralık 2016 #3 Author

  Naturel renkler ayrıca koyu da güzel olur ben çok seviyorum düğmeli daha modern

  Cevapla

 • Ömer

  16 Aralık 2016 #4 Author

  Koltuklar ergonomik acısından rahat tavsiye ederim..

  Cevapla

 • Seval uzunvakose

  16 Aralık 2016 #5 Author

  Koltuk modelleri harika

  Cevapla

 • Osman Görür

  16 Aralık 2016 #6 Author

  Çok güzel gözüküyor bu modeller hiç eskimeyen tarz

  Cevapla

 • Tahsin Kaya

  16 Aralık 2016 #7 Author

  L koltuklar çok rahat oluyo tavsiye ederim son dönemde populer zaten.

  Cevapla

 • FADİMEB SÜRÜCÜ

  16 Aralık 2016 #8 Author

  COK GÜZEL MODELLERİ VAR

  Cevapla

 • merve evrem

  16 Aralık 2016 #9 Author

  naturel renkler elbette çok şık duracaktır fakat aykırı renklerlede farklı bir hava yaratılabileceğini düşünüyorum ben

  Cevapla

  • Ali

   16 Aralık 2016 #10 Author

   Güzel tasarımlar var koltuklarda, renk tasarım içinizi ferahlatıyor.

   Cevapla

 • Mehmet Hayran

  16 Aralık 2016 #11 Author

  Koltuk şeçimi yaparken mutlaka okunmalı fikrinizi gözden geçirin

  Cevapla

 • yekta

  17 Aralık 2016 #12 Author

  muhteşem koltuklar

  Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
En Yaratıcı Fikirler ile Salonda Kitaplık Tasarımları

Modern evlerin olmazsa olmaz parçası kitaplıklardır. Eskiden kitaplıklar yatak odalarında, çalışma odalarında bulunan bir mobilya iken artık bu durum değişmiştir....

Kapat