En Yaratıcı Fikirler ile Salonda Kitaplık Tasarımları En Yaratıcı Fikirler ile Salonda Kitaplık Tasarımları
Modern evlerin olmazsa olmaz parçası kitaplıklardır. Eskiden kitaplıklar yatak odalarında, çalışma odalarında bulunan bir mobilya iken artık bu durum değişmiştir. Farklı kitaplık tasarımları artık... En Yaratıcı Fikirler ile Salonda Kitaplık Tasarımları

Modern evlerin olmazsa olmaz parçası kitaplıklardır. Eskiden kitaplıklar yatak odalarında, çalışma odalarında bulunan bir mobilya iken artık bu durum değişmiştir. Farklı kitaplık tasarımları artık salonların da bir parçası haline gelmiştir. Kitap okumayı çok seven birisi iseniz yapmanız gereken şeylerden birisi salonunuzda bir kiap köşesi kurmaktır. Bunun için salonunuzun yalnızca bir duvarını kullanabilir ve bu duvarı boydan boya kitaplıkla kapatabilirsiniz. Bunun yerine daha küçük bir seçim yapacaksınız salonunuzun küçük bir bölümünü kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Salonunuzda şömine varsa üst duvarını kitaplık haline getirebilir ve raflar dizebilirsiniz. Kitaplık kullanımı salonuzu kalabalık bir görünüme kavuşturmaktan ziyade salonunuza zarif bir hava katacaktır. Salonda kitaplık tasarımları oldukça farklı renklere ve modellere sahiptir. Salonunuza en uygun renkte ve modelde kitaplık seçimi ile dekorasyon alanında bir adım öne geçebilirsiniz. Bu fikirler için kendi tasarımlarınızı da kullanabilirsiniz. Çizeceğiniz tasarımları gerçeğe dönüştürebilir ve evlerinizde keyifle kullanabilirsiniz.

Evlerde Modern Seçimler

Salonda kitaplık tasarımları ile kullanılan bu özel ürünler daha çok genç kesim tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Evlerinizde sizlerde modern seçimler yapmayı seviyorsanız kitaplık kullanımı uygun bir seçim olacaktır. Evlerinizde yer alan kitaplıkları yalnızca kitap koymak için kullanmanıza gerek yoktur. Resim çerçeveleri, biblolar, vazolar ve çeşitli süs aksesuarı kullanımı için de ideal olan kitaplık rafları farklı tasarımlarda üretilebilir. Evinizde beyaz renk hakimse siyah renkte bir kitaplık kullanarak kontrast oluşturabilirsiniz. Bu görünüm siyah beyaz renkleri seven kişiler için ideal bir seçim olacaktır.

Salonunuzda kullanmak için tercih edeceğiniz kitaplıkların birçok farklı modeli bulunur. Elips şeklinde seçeceğiniz bir kitaplık duvarınızın yalnızca bir bölümünü kaplayacaktır. Küçük bir salonunuz varsa bu modelde bir kitaplık tercih edebilirsiniz. Renk seçimi ise size kalmıştır.

Farkı Modellerde Kitaplık Seçenekleri

Elips şeklinde üretilen kitaplıkların yanı sıra klasik görünüme sahip bir kitaplık da tercih edebilirsiniz. Bazı kişiler evinin bir duvarını tamamen kitaplık rafları ile doldurmaktadır. Bu duvarın önüne koyacağınız rahat ve konforlu bir koltuk salonunuzun kitap bölümünü tamamlayacaktır. Duvarınızın yalnızca bir bölümünü kitaplık olarak kullanmak istiyorsanız bu alan özel bir ışıklandırma sistemi kurabilirsiniz. Kitaplığın önüne konulacak koltuğun tepesine ayaklı bir ışık koyabilirsiniz. Bu ışık uygun renkte olmalı ve çok parlamamalıdır. Bu durum sizi kitap okurken rahatsız edecektir bu neden ışık seçimi önemlidir. Işıklandırma sistemi kullanmayı tercih etmiyorsanı kitaplığınızı pencere yakınıza koyabilirsiniz. Böylelikle pratik bir yol olarak kitap okurken gün ışığından faydalanabilirsiniz.

Salonda kitaplık tasarımları çok fazla seçeneğe sahiptir. Sakin ve ferah bir eviniz varsa modelli kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Bunun için ayaklı değil duvara monte edilen zikzaklı raflara sahip bir kitaplık tercih edebilirsiniz. Duvarınız koyu renkse açık renk bir kitaplık tercih etmeniz evinize daha farklı bir hava katacak ve zıtlıktan oluşan uyum çok güzel bir biçimde yakalanacaktır.

Sadece raflardan oluşan değil çekmeceli kitaplıklar da tercih edebilirsiniz. Komidin görünümünde olan bu kitaplıklar da salonlarda çok tercih edilmektedir. Salonda kitaplık tasarımları arasında çok tercih edilen modellerden birisi de üçgen biçimindeki petek görünümlü kitaplıklardır. Birçok bölmeden meydana gelen bu kitaplıklar adeta bir bal peteği görünümündedir. Bu kitaplıklar için büyük bir duvar gereklidir. Salon dekorasyonu için daha küçük bir kitaplık tercih edeceksiniz dar ve uzun kitaplıklar tercih edebilirsiniz. Boyu sebebiyle bu kitaplıklar içine çok sayıda kitap sığdırabilirsiniz. Kitaplık tasarımları yüzlerce farklı modele sahiptir.

Yazı içerisinde kullanılan fotoğraflar DepositPhotos.com’dan lisanslı olarak alınmıştır.


Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Ofiste Patron Koltuğu Seçimi

Patron koltuklarının hemen hemen birbiri ile benzerlik gösteren pek çok yanı bulunuyor. Genel olarak aynı tarz koltuk seçimlerine yer verildiğini...

Kapat