Modernize Edilmiş Romantik Yatak Odası Dekorasyon Modernize Edilmiş Romantik Yatak Odası Dekorasyon
 Yatak odalarında romantik bir hava oluşturmak istiyorsanız renklere dikkat etmelisiniz. Bunun için de daha beyaz, pembe ya da kırmızı renkleri üzerinden kombinlerin yapıldığını görüyoruz.... Modernize Edilmiş Romantik Yatak Odası Dekorasyon

 Yatak odalarında romantik bir hava oluşturmak istiyorsanız renklere dikkat etmelisiniz. Bunun için de daha beyaz, pembe ya da kırmızı renkleri üzerinden kombinlerin yapıldığını görüyoruz. Bu renklerden destekleyici mobilyalar ve bir takım aksesurlar da kullanılıyor. Romantik yatak odası dekorasyonu için bütünlük sağlamak önemlidir. Ayrı niteliklere sahip objeler, renkler ya da mobilyalardan dolayı odanın romantik bir havaya bürünmesini sağlayamazsınız. Sıradan bir oda oluşturmak istemiyorsanız önceliğiniz mobilya ve renk seçimleri olmalıdır. Mesela günümüzde zemine yakın olan yatakların bir hayli ilgi gördüğünü biliyoruz. Bu yataklar sayesinde hoş tasarımlar oluşturmak zor olmayacaktır. Çünkü yerden de kazanarak özellikle duvar ya da rafları süsleyebilirsiniz. Yatakların çok fazla hacimli olmamasından dolayı da alan konusunda sorun yaşamadan tasarımlarınızı sunabilirsiniz.

Romantik Yatak Odalarında Aydınlatmalar

Aydınlatmaların da yatak odalarında önemli bir payı bulunuyor. Özellikle romantik bir oda yaratmak istiyorsanız daha loş ışıklardan faydalanmalısınız. Bunun için de korumalı ampüllerden tasarımı sağlanan avizeleri seçebilirsiniz. Ya da avize yerine abajurlarla da aydınlatmalara yer verebilirsiniz. Nitekim sarı renklerden oluşan abajurların daha loş bir ortam hazırladığı gerçektir. Yatağın her iki ucuna da bu ürünleri iliştirebilirsiniz. Burada yatak başlığı da mühimdir. Gösterişli yatak koltuklarında abajurların daha sade tutulması gerekiyor. Eğer ki yatak başlıkları yeteri kadar dikkat çekici değilse bu alana duvar kağıtları da yapıştırabilirsiniz. Örneğin kırmızı renklerinden hoş bir duvar kağıdı ile yatağın baş kısmında ki duvarı süsleyebilirsiniz. Bu durum romantik hava yaratmanız açısından da faydalı olacaktır. Romantik yatak odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız mutlaka duvarların belirli bölümlerinde tasarım duvar kağıtlarına yer vermelisiniz.

Romantik Yatak Odalarının Mobilyaları

Renk seçimlerine göre de mobilyalarda değişiklik meydana geliyor. Şöyle ki kırmızı renginin yatak odalarında sıklıkla ele alındığını görüyoruz. Romantik olması amacıyla kırmızı ve tonları kullanılıyor. Eğer ki kırmızı ağırlıklı bir oda tasarlayacaksanız mobilyaların fazla olmaması gerekiyor. Yani çok alanı kaplamamaları faydalı olacaktır. Kırmızı tonları baskın olduğu için fazla mobilya ile odayı daha dar bir görünüme sokabilirsiniz. Ki dar görünümler de yatak odalarında hoş olmayacaktır. Bunun için kırmızıyı belirli alanlarda kullanarak ilerlemenizde yarar vardır. Mesela yatak bağlığı kırmızı ise nevresim takımı beyaz olabilirsiniz. Ekstra olarak dolapların da kırmızı olmamasını sağlamalısınız. Kırmızı perdeler de odaları boğan bir diğer unsurlar olarak biliniyor. Odanızın perdeleri beyaz olmalıdır. Yanlarından da ekstra olarak kırmızı ile şeritler geçebilirsiniz. Küçük ayrıntılar üzerinden kırmızıya yer vermek daha zarif bir görünümün oluşmasını sağlayacaktır.

Romantik Yatak Odası Süslemeleri

Romantizm denilicinde akla mumlar da geliyor. Mumlar her evde süs ürünleri olarak kullanılıyor. Yatak odalarında da romantik bir hava oluşturmak için mumlardan faydalanabilirsiniz. Odanızda raflar varsa bu raflar üzerinden sergileyebilirsiniz. Mumların şekillerine de dikkat etmelisiniz. Kalp ya da farklı figürlerden oluşan mumlar bulunuyor. Hoş mumluklar ile de tasarım görünümlere yer verebilirsiniz. Süslemeler için aynı zamanda kalp şeklinde ki yastıklara da yer verebilirsiniz. Yatağın üzerinde bu yastıkları muhafaza ederek tasarımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Romantik yatak odası dekorasyon ürünleri olarak tablolar ya da vazolara da yer verebilirsiniz. Vazoları sevdiğiniz çiçekler ile sergileyebilirsiniz. Tabloları da geniş duvarlar üzerinden sunmak doğru olacaktır. Bunun dışında aynalara da yer vermeniz faydalı olacaktır. Aynaların odaları daha geniş gösterme özellikleri bulunuyor. Bu yüzden sık sık tercih edildiği biliniyor. Odalarınızın hem romantik hem de ferah bir yapıda olmasını istiyorsanız süslemeler adına aynalara da yer vermelisiniz.

 

Yazımızda kullanılan resimler depositphotos.com’dan satın alınmıştır.

Henüz yorum yapılmadı.

İlk yorum yapan siz olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Mutfakta Masa Kullanımı

Mutfaklarda olmazsa olmaz mobilyaların başında masalar, sandalyeler ve koltuklar bulunuyor. Farklı kombinler üzerinden mutfakların hoş bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz....

Kapat