Eskitme Koltuk Modelleri Nasıl Hazırlanır? Eskitme Koltuk Modelleri Nasıl Hazırlanır?
Eskitme koltuk modelleri ile farklı bir dekorasyon seçimi yapabilirsiniz. Siz de belli başlı modellerde eskitme tekniğini kullanabilir ve aile ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Özel teknikler... Eskitme Koltuk Modelleri Nasıl Hazırlanır?

Eskitme koltuk modelleri ile farklı bir dekorasyon seçimi yapabilirsiniz. Siz de belli başlı modellerde eskitme tekniğini kullanabilir ve aile ekonomisine katkıda bulunabilirsiniz. Özel teknikler uygulayarak hem eğlenceli vakit geçirebilir hem de üzerinizde biriken stresi atabilirsiniz. Farklı yöntemler ile mobilya eskitme uygulamaları gerçekleştirilebilir. Bunlar arasında

  • Antik eskitme,
  • Mum il eskitme,
  • Yağlı boya ile eskitme yöntemleri sayılabilir.

Evlerde yapılacak olan eskitme yönteminin daha çok düz kesime sahip büfeler üzerinde uygulanması tavsiye edilmektedir. Bu işi ilk defa yapacak olanların kendilerini ufak sehpalar veya tepsiler üzerinde denemeleri önerilmektedir.

Eskitme Koltuk Modelleri

Eskitme Koltuk Modelleri

 

Country tarzı koltuk takımları ile güzel bir birliktelik sağlayan modeller en çok oturma odaları, mutfaklar ve yatak odalarında tercih edilmektedir. Toprak rengi tonların ekoseler ile birleştirildiği country tarzında kullanılacak eskitme yapılmış büfeler veya TV üniteleri ortamın daha natürel bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Kır evi görünümünün sağlanmasının amaçlandığı bu dekorasyon çeşidinde en çok kullanılan ürünlerden biri de çok eski zamanlarda kullanılan mutfak dolaplarıdır. Katlı ve açık raflardan oluşan bu dolapların alt kısımlarında erzak deposu olarak kullanılmaktadır. Mavi veya krem tonlarının kullanıldığı eskitme mobilyalar bank tipli yemek masası üniteleri ile de tercih edilmektedir.

          Yaratıcılığınıza Yön Veren Eskitme Koltuk Modelleri

Eskitme ürünler eşliğinde oturma odalarınıza veya salonlarınıza uygun koltuk seçimleri yapabilirsiniz. Ahşap kısımları eskitilmiş beyaz renkli berjer koltuklarınızı yine açık renklerdeki çiçek desenli kumaşlar ile kaplatabilirsiniz. Eskitme koltuk modelleri nostaljik formları ile dikkat çekici mekânlar oluşturulmasına katkı vermektedir. İşlevsel ve şık ürünler eşliğinde siz de mekânınızda değişiklikler yapabilir, uygulamak istediğiniz ve hayalinizde çeşitlendirdiğiniz oturma alanını aksesuarlar yardımıyla zenginleştirebilirsiniz. Eskitme koltukların kullanıldığı alanı oturma odasının diğer kısmı ile birbirinden ayırabilir ve bu özel köşeyi temaya uygun bir şekilde dekore edebilirsiniz. Bu alanda kullanılacak perde ve halının özenle seçilmesi ve verilmek istenen stile uygun olmasını gerekmektedir.

Eskitme Koltuk Modelleri

Eskitme Koltuk Modelleri

 

Herkes oturma odası ya da salonunda rahat koltuklar istediği kadar konforlu ürünlerin de peşindedir. Kanepe seçiminde doğru tarzın ve renklerin tercih edilmesinin yanı sıra evin şekli de önem taşımaktadır. Küçük metrekareli alanlarda daha çok tek kişilik koltuk modellerinin kullanılması uygun olacaktır. Dar alanlarda küçük desenli kumaşların kullanılması ve açık renkli takımlamalar yapılması daha uygun olacaktır. Küçük yaşam alanlarında hayat kurtaran stil şifrelerinin değerlendirilmesi kurtarıcı bir etki sağlamaktadır. Dengeli ve düzenli bir hava içinde uygulanan mobilya tercihleri alanların her zaman sıra dışı bir görünüme bürünmesini sağlayacaktır. Sizin ve ailenizin yaşam alışkanlıklarının dikkate alındığı kanepe seçimleri alanların ideal kullanımı açısından da önem taşımaktadır.

          Renkli Ürünlerin Tercih Edildiği Küçük Salonlar

Özel yapım sehpalar ile takımlanan renkli mobilyalar eskitme renkler ile uyumlu zemin kaplamaları ile tercih edilebilir. Keyifli oturma mekânlarının hazırlandığı evlerde yerlerde, oturma odası dekorasyonu için kullanılacak malzemenin üzerine atılacak etnik desenli bir kilim Bodrum işi tül perdeler ile farklı bir havanın yakalanmasını sağlayacaktır. Doğru tarzda bir aydınlatma ile tamamlanacak stiller tavandan sarkan özel aksesuarlar ile kullanılabilir.

Mavi dokunuşların yer alacağı alanlar çiniler, deniz kabukları ve kar küreleri ile tamamlanabilir. Ağaç kütükler ile hazırlanacak oturma grupları şömine keyfi ile nostaljik bir havaya bürünebilir. Eskitme koltuk modelleri yaratıcılığınızı devreye sokabileceğiniz seçenekler sunar. Kolçaklı ve eskiden kalmış koltuklarınızı kendiniz eskitebilir ve evinizde hazırlayacağınız çalışma masanızın başına bu koltuğu koyabilirsiniz. Stilin birbiri ile bütünlük sağlaması ve mekânların ölçüleri yeni bir alan kurgularken en çok dikkat etmeniz gereken iki konu olarak dikkat çekmektedir.


  • Zhrozmn

    4 Aralık 2016 #1 Author

    Eskitme koltuk hazırlamak için çok zahmete girmiyorum, yıllar içinde doğal olarak eskiyorlar 🙂

    Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirDevamını oku:
Bebek Odası Aydınlatma Konusunda Fikirler

Bebek odalarının tasarımında temel birkaç ürün bulunuyor. Yataklar, dolaplar, halılar ve perdeler bunların başlıcalarıdır. Aynı zamanda aydınlatma adına da bir...

Kapat